Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc - strzelił wąż intercoolera w OBD na wakacjach..


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze właśnie pękł przewód intercoolera w OBD z 2011r (raptem 70tyś km przebiegu, słabo..). Jest w Grecji na wakacjach, a centrala w Atenach twierdzi, że nie mają nic na stanie w tym momencie, trzeba czekać 10 dni. Pytanie - czy łatając ten przewód taśmą/trytytkami itp. ma szansę trochę wytrzymać, czy ciśnienie tam jest za duże na taką rzeźbę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k km może być ciężko :) Auto jest u mechanika, podobno ma coś dosztukować, ale chciałbym koledze przekazać dobre wieści,że na taśmie i trytytkach też mógłby spokojnie zasuwać.. Tylko nie wiem na ile to ryzykowne dla turbiny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki problem w poprzednim aucie. Zaklejony wąż wytrzymywał jakieś 100 km jazdy.

Niech chłop kupi sporo taśmy i nastawi się na klejenie w czasie przymusowych postojów.

Jak tasma mi pękała to zatrzymywałem sie i kleiłem na nowo... niestety zajmowało to trochę bo najpierw starą trzeba było usunąć.

Ręce ubrudzone....

Ale dojechałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze właśnie pękł przewód intercoolera w OBD z 2011r (raptem 70tyś km przebiegu, słabo..). Jest w Grecji na wakacjach, a centrala w Atenach twierdzi, że nie mają nic na stanie w tym momencie, trzeba czekać 10 dni. Pytanie - czy łatając ten przewód taśmą/trytytkami itp. ma szansę trochę wytrzymać, czy ciśnienie tam jest za duże na taką rzeźbę? 

 

Dziwne, że nie mają, bo to pada dość często. U mnie, choć to model 2008, już trzecia licząc z oryginalną (niecałe 130k km).

A może, jeśli kolega wraca za kilka dni, po prostu wysłać mu część kurierem z Polski?

Wymiana jest do opanowania nawet dla lekko kulawej technicznie osoby. a na pewno nie trudniejsza niż otaśmowanie.

Edytowane przez Pitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno lokalny mechanik dosztukował jakąś rurę z motorówki.. I działa, póki co. Kolega wracając będzie próbował w każdym ASO Subaru po drodze do kraju dostać ori przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...