Skocz do zawartości

Biale z nieba leci!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Liczyłem na śnieg, a tu dzisiaj 12 st C w Krakowie... :? Co to się porobiło na tym świecie że na śnieg w październiku się nie można doczekać (...) A tak pięknie się zapowiadało w tygodniu że posypie...

 

Wczoraj olsztynianie i nowotarzanie...nowotargowianie...nowotarczycy...nowotarczaki...nowotargowianinianie...nowianietragowinianie... jasna blad' mieszkancy Nowego Targu nie mogli narzekac. :mrgreen:

 

Z czasem i do Krakowa przyjdzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo w Lidzbarku W. nic białego nie spadło

Kolega z mojej firmy, pracujacy w Lidzbarku, po zobaczeniu mojego opisu na jabberze "pada śnieg" zapytal "gdzie????"

Faktycznie, Lidzbark ominęło. W Olsztynie wymieszało się z wodą i w temperaturze 3 stopni szybko zniknęło. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fatum z tym śniegiem czy coś?? Liczyłem na śnieg, a tu dzisiaj 12 st C w Krakowie... :? Co to się porobiło na tym świecie że na śnieg w październiku się nie można doczekać :?: :?: TO NA PEWNO WINA CO2 I GLOBALNEGO OCIEPLENIA!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: A tak pięknie się zapowiadało w tygodniu że posypie...

Jak fajnie, w Zielonej też 12... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam... te plugi i piaskarki tylko tarasuja droge. Zawsze je wyprzedzam bo nie lubie wlec sie z predkoscia roweru. :mrgreen

Dzieedzic ..... e a :mrgreen::mrgreen: bawiles sie kiedys w wyprzedzanie plugu na autostradzie prawa strona???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam... te plugi i piaskarki tylko tarasuja droge. Zawsze je wyprzedzam bo nie lubie wlec sie z predkoscia roweru. :mrgreen

Dzieedzic ..... e a :mrgreen::mrgreen: bawiles sie kiedys w wyprzedzanie plugu na autostradzie prawa strona???

 

W cywilizowanych krajach jada dwa obok siebie. :| Lewy troche wyprzedza prawy. Wiadomo czemu.

Ale nie... nie probowalem jeszcze. Musi byc niezle uczucie wjechac w taka chmure sniegu. :mrgreen: Mam nadzieje, ze tylko sniegu, a nie jakichs kamieni czy innych ustrojstw. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem z autopsji z 15 lat w austri i to corsowkom zrobilem taki numer bo nerwy puscily. Efect jest taki ze dostajesz kopa w bok i to nierownomiernie miedzy przodem a tylem, a po tym licz tylko na pamiec kierunku bo widocznosci zero( wycieracki sie blokuja i widzisz tylko w bocznym okienu. A najgorsze to koncowy opr od malej zonki :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Nie polecam :idea:

Wtedy jechaly 3 no co jedzie pierwsa tez trza bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bo nasze subaru za dużo palą :P

 

Eeee tam, za dużo. W mieście na spokojnie 12 litrów, przy "trochę"szybszej jeździe 12 litrów, w trasie 12 litrów :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Wszędzie 12 litrów - i to ma być niby dużo????

Liczyłem na śnieg, a tu dzisiaj 12 st C w Krakowie... :? Co to się porobiło na tym świecie że na śnieg w październiku się nie można doczekać (...) A tak pięknie się zapowiadało w tygodniu że posypie...

 

Wczoraj olsztynianie i nowotarzanie...nowotargowianie...nowotarczycy...nowotarczaki...nowotargowianinianie...nowianietragowinianie... jasna blad' mieszkancy Nowego Targu nie mogli narzekac. :mrgreen:

 

Z czasem i do Krakowa przyjdzie. :wink:

 

To niech się pospieszy, po co ja zimówki zakładałem...?? :P No i na tor bym się śnieżny wybrał, czekam jak na Mikołaja w przedszkolu :P

 

-- Pn paź 25, 2010 12:37 pm --

 

Pozdrawiam z objazdu Zieleńca :mrgreen: dla niewtajemniczonych - jedyna w tej czesci Europy wioska, w ktorej jest klimat alpejski :!:

 

Masz tam może jakąś chatkę do wynajęcia...?? Przeprowadzam się, na zimę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakupno napisał(a):

 

bo nasze subaru za dużo palą :P

 

 

Eeee tam, za dużo. W mieście na spokojnie 12 litrów, przy "trochę"szybszej jeździe 12 litrów, w trasie 12 litrów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Wszędzie 12 litrów - i to ma być niby dużo????

 

ale po innym kątem myślałem za duże zanieczyszczenie środowiska :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po innym kątem myślałem za duże zanieczyszczenie środowiska :P

 

Kolego bakupno polecam film z linki kolegi leona z poprzedniej strony (ma taki fajny baner I love CO2) i pozbędziesz się wyrzutów sumienia dotyczących CO2... Większym zanieczyszczeniem dla atmosfery jest "produkcja" zwierząt hodowlanych czy bezsensowne wycinanie lasów. Przy tych interesach 12 litrów to Pan Pikuś... :? A jeśli to nie pomoże, polecam zasadzenie drzewa liściastego w ogrodzie lub na osiedlu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, za dużo. W mieście na spokojnie 12 litrów, przy "trochę"szybszej jeździe 12 litrów, w trasie 12 litrów :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Wszędzie 12 litrów - i to ma być niby dużo????

 

Tia... tylko badz bardziej precyzyjny i podaj na jakim dystansie. Czy 100km, czy 50km. :P :wink:

Co do CO2 to ja ciagle sie zastanawiam ile i kiedy zaplaci kare Islandia za wulkan na wiosne tego roku.

Slyszalem gdzies wyliczenia, ze wydzielil do atmosfery tyle CO2 co wszystki samochody na calym swiecie przez pol roku. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej bylo by pozytku gdyby wykorzystaac energie zawarta w pierdach (metan) wydzielanych przez zielonom biurokracje terrorystyczna :idea:

 

A ja to snieg zobacze dopiero jak pojade na swieta forkiem do polski. Nie wiem dlaczego :?: przeciez moge poleciec samolotem :mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za wulgaryzmy, ale jest to cytat. Dedykuję go wszystkim maniakom białego... :twisted::mrgreen: :wink:

 

"12 sierpnia.

Przeprowadziliśmy się do naszego nowego domu w Beskidach. Boże jak tu pięknie. Drzewa wokół wyglądają tak majestatycznie. Wprost nie mogę się doczekać, kiedy pokryją się śniegiem.

 

14 października.

Beskidy są najpiękniejszym miejscem na Ziemi! Wszystkie liście zmieniły kolor – tonacje pomarańczowe i czerwone. Feeria barw po prostu rozpieszcza. Pojechałem na przejażdżkę po okolicy i zobaczyłem kilka jeleni. Jakie to wspaniałe! Jestem pewien, że to najpiękniejsze zwierzęta na świecie. Tutaj jest jak w raju, Boże, jak mi się tu podoba…

 

11 listopada.

Wkrótce zaczyna się sezon polowań. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ktoś może chcieć zabić coś tak wspaniałego jak jeleń. Mam nadzieję, że w końcu białe z nieba zleci… ;)

 

2 grudnia.

Ostatniej nocy wreszcie spadł śnieg. Obudziłem się i wszystko było przykryte białą kołderką. Widok jak z pocztówki bożonarodzeniowej. Wyszliśmy na zewnątrz, odgarnęliśmy śnieg ze schodów i odśnieżyliśmy drogę dojazdową. Zrobiliśmy sobie świetną bitwę śnieżną (wygrałem), a potem przyjechał pług śnieżny, zasypał to, co oczyściliśmy i znowu musieliśmy odśnieżyć drogę dojazdową. Kocham Beskidy!

 

12 grudnia.

Zeszłej nocy znowu spadł śnieg. Pług śnieżny znowu powtórzył dowcip z drogą dojazdową. Dawno nie byłem w tak świetnej formie. Po prostu kocham to miejsce.

 

19 grudnia.

Kolejny śnieg spadł zeszłej nocy. Ze względu na nieprzejezdną drogę dojazdową nie dojechałem do pracy. Jestem kompletnie wykończony odśnieżaniem. Pieprzony pług śnieżny.

 

22 grudnia.

Zaszłej nocy napadało jeszcze więcej tych białych gówien. Całe dłonie mam w pieprzonych pęcherzach od pieprzonej łopaty. Jestem przekonany, że pług śnieżny czai się tuż za rogiem, dopóki nie odśnieżę mojej drogi. [moderator czuwa]!

 

25 grudnia.

Wesołych Pierdolonych Świąt! Jeszcze więcej gównianego śniegu. Jak kiedyś wpadnie mi w ręce ten skurwysyn od pługu śnieżnego … przysięgam, zabiję chuja. Nie rozumiem, dlaczego nie posypują drogi solą, żeby rozpuściła to gówno.

 

27 grudnia.

Znowu to białe kurestwo spadło w nocy. Przez 3 dni nie wytknąłem nosa, z wyjątkiem odśnieżania drogi dojazdowej za każdym razem, kiedy przejechał pług. Nigdzie nie mogę dojechać. Samochód jest pogrzebany pod górą białego gówna. Meteorolog znowu zapowiadał 25cm tej nocy. Możecie sobie wyobrazić, ile to oznacza łopat pełnych śniegu?

 

28 grudnia.

Meteorolog się pomylił! Tym razem napadało 80 cm tego białego kurestwa. Teraz to nie odtaje nawet do lata. Pług śnieżny utknął w zaspie, a ten [moderator czuwa] przyszedł pożyczyć ode mnie łopatę! Powiedziałem mu, że 6 już połamałem odśnieżając pierdoloną drogę dojazdową, a potem ostatnią rozjebałem o jego zakuty łeb.

 

4 stycznia.

Wreszcie wydostałem się z domu. Pojechałem do sklepu kupić coś do jedzenia i kiedy wracałem, pod samochód wpadł mi pierdolony jeleń i całkiem go rozjebał. Narobił szkód na 5 tysi. Powinni powystrzelać te skurwysyńskie jelenie. Że też myśliwi nie rozwalili wszystkich w sezonie!

 

3 maja.

Zawiozłem samochód do warsztatu w mieście. Nie uwierzycie, jak zardzewiał od tej jebanej soli, którą posypują drogi.

 

18 maja.

Przeprowadziłem się z powrotem do miasta. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ktoś kto ma odrobinę zdrowego rozsądku, może mieszkać na jakimś zadupiu w Beskidach!"

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys prowadzilem sobie almaturowskie schronisko w "banicy" w beskidzie i byla to bajka. 7km do Malastowa po zakupy na biegowkach. O samochodach to malo w tey kto nawet myslal. Wsytko dobre w swoim czasie. Nie zrazilem sie wcale do snigu bo nie jezdzily tam plugi i tylko oknna o drzwi odkopywalem. Raz tylko wychodilem przez dacha jak bialego troche duzo nawialo.

 

Teraz wiem ze bialaczka to choroba nie tylko narciarzy :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... tylko badz bardziej precyzyjny i podaj na jakim dystansie. Czy 100km, czy 50km. :P :wink:

Co do CO2 to ja ciagle sie zastanawiam ile i kiedy zaplaci kare Islandia za wulkan na wiosne tego roku.

Slyszalem gdzies wyliczenia, ze wydzielil do atmosfery tyle CO2 co wszystki samochody na calym swiecie przez pol roku. :mrgreen:

 

Aaa tam, szczególików się czepiasz jak nie wiem co :P 50km czy 100km, kto kilometry liczy?? :mrgreen::mrgreen:

 

A Islandię lepiej zostaw w spokoju, i tak zbankrutowała i jest niewypłacalna :roll: Jeszcze im za wulkan płacić każesz :twisted:

 

-- Pn paź 25, 2010 4:16 pm --

 

a ja się martwię że truję środowisko :P

 

dawać ten śnieg :) od maja czekam z moim subarakiem na zimę :twisted:

 

Szczerze powiedziawszy ja też, dlatego segreguję odpady i to dosłownie wszystkie. Oszczędzam też wodę. Ale CO2 niezbyt przyczynia się do globalnego ocieplenia, bo jest jednym z kilku gazów cieplarnianych, w atmosferze występuje w ilościach śladowych. Z resztą dla ciekawych tematu polecam ten film leona.

Wprawdzie wiadomo, że ropa się kończy, ale niech ktoś mi powie, że jest coś piękniejszego niż dźwięk pracującego na obrotach boxera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...