Skocz do zawartości

Piszczące hamulce.


mz56

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek stałem się posiadaczem WRX STI 08. Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Dam radę. Jedna rzecz mnie wkurza. W trakcie hamowania, przy dużych prędkościach, wszystko jest O.K. Pod koniec hamowania, 15 - 10 km/h zaczyna się pisk jak w starych trolejbusach. Klocki ? Tarcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pod koniec hamowania, 15 - 10 km/h zaczyna się pisk jak w starych trolejbusach. Klocki ? Tarcze ?
Mam to samo w WRX-ie, z oryginalnymi klockami i tarczami. Szlifowanie, smarowanie, wymiana blaszek nic nie pomagały. Po rozgrzaniu przechodzi. Podobno dzieje się tak w przypadku zbyt twardej mieszanki materiału, z którego zrobione są klocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek stałem się posiadaczem WRX STI 08. Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Dam radę. Jedna rzecz mnie wkurza. W trakcie hamowania, przy dużych prędkościach, wszystko jest O.K. Pod koniec hamowania, 15 - 10 km/h zaczyna się pisk jak w starych trolejbusach. Klocki ? Tarcze ?

A jakie masz tam wsadzone klocki? Jak DSy albo RC5+ bedzie darlo jape i tyle.

Trzeba z tym zyc, albo kupic Panamere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam standardowe zaciski w swoim WRXie ale wsadzone tarcze nacinane i wiercone oraz klocki brembo i tez piszczy jak sie rozgrzeją tak przy 10-15km/h , poprzednio miałem jakieś uj wie jakie i nie pisczało, psikałem, czyściłem i nic,  wpienia mnie to ale działa chociaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba z tym zyc, albo kupic Panamere.

Są jeszcze inne rozwiązania. ;) Jeździłem na przykład imprezą WRX lanos 265KM z zestawem Brembo (tarcze nacinane i klocki), hamowało to mega i nic nie piszczało.
Mam taki zestaw, kupiony razem z zaciskami. Potwierdzam. :)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

...pewnie gloryfikowane na tym forum Hawki ;)

klocki coswortha nie piszczą.

Miałem klocki Hawk Ceramic i nie pamiętam żeby piszczały.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba z tym zyc, albo kupic Panamere.

 

Są jeszcze inne rozwiązania. ;) Jeździłem na przykład imprezą WRX lanos 265KM z zestawem Brembo (tarcze nacinane i klocki), hamowało to mega i nic nie piszczało.
Widać nie jeździłeś na niczym innym jak mówisz, że zestaw brembo mega hamuje :).

 

Przerobiłem już kilka opcji i jak widzę nie ma półśrodków, albo jest dobrze, albo nie. Po konsultacjach z Carfitem aktualnie wkłada mi DS2500. Lepiej dają radę jeszcze RC5 i HP+, ale są jeszcze głośniejsze. Po mieście większość się sprawdzi, choć pewnej części też nie urywa, ale po rozgrzaniu na torze jest już lipa. Przekonałem się na własnej skórze - ma dobrze hamować, musi piszczeć :).

Edytowane przez Matsil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie testowałem wielu zestawów sportowych, bo jeżdzę czysto cywilnie, ale dramatu przy brembo nie odczułem...:) Do zwykłej jazdy zupełnie wystarczy. I wcale nie musi piszczeć. Jak już wspomniałem jeździłem Panamerą w najmocniejszej wersji z hiper super zaciskami i tarczami i przy hamowaniu było wrażenie otwierającego się spadochronu, a pisku zero. :) Ale rzeczywiście lepiej niż brembo...;) O torze sie nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten typ tak ma.

Sa klocki ktore piszcza i hamuja 

Sa klocki ktore nie piszcza i nie hamuja

i sa klocki ktore piszcza i nie hamuja

Czwartej opcji nie ma

 

Mozna co nieco poprawic uzywajac odpowiedniej pasty miedzy kolckiem a blaszka ktora przylega do klocka. Nie wszystkie klocki maja te blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które DBA dokładnie?

u mnie sprawdziły się te tarcze DBA 4000 Series T

 

- dojeżdżam właśnie trzeci komplet klocków streetmaster i przed sezonem zimowym będę już szukał nowego zestawu bo czas już tarcze zmienić na nowe (44kkm).

 

Minus tego zestawu jest taki, że te klocki się strasznie sypią... złote felgi są brudne po kilku minutach jazdy.

 

...ale ja jeżdżę w ekstremalnych warunkach a i tu nie ma deszczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej zauważyłem że pod koniec życia klocków u mnie zaczynają piszczeć ( blaszki odgięte :D ) sam będę wymieniał teraz klocuszki i będę się was radził co zabrać :) Szczerze to piszczenie nie objawia się tylko w Imprezach, znajomy z ulicy ma Lancera Evo VIII i ma identycznie przy ostatnich metrach zatrzymania zaczynają mu piszczeć, mam tak samo i mi to nie przeszkadza a twierdze że nawet uroku dodaje :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...