Skocz do zawartości

hamulce forester upgrade


Aero9000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy ktoś poprawiał serie na przodzie?

znalazłem zestaw taroxa KMSU0543 z tarczami 306x22 z zaciskami w feldze 16"

nie wiem na ile jest to skuteczne, ale jeśli ktoś usprawniał przód prosze o info

nie wiem również czy i o ile się zwiększy skuteczność zmiany tarcz i klocków na np EBC

miałem w innym samochodzie EBC turbo groov+red i trochę to pomogło ale zbyt dużo nie można było się po tym spodziewać.

Ja wymieniłem przód na sti (żadnych przeróbek poza dopasowaniem odpowiedniej felgi -na seryjne 17 nie włazi :sad: ) poprawa odczuwalna ale do pełni szczęścia należałoby zmienić zawias i jeździć na na czymś niższym niż 55 a wtedy to juz w moim przekonaniu nie ma po co kupowac forestera :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem kazdej 17tki, wiec trudno odpowiedziec, one podchodza pod 16 po lekkiej modyfikacji.

 

Tak się zastanawiam, bo w swoim Legacy mam 17tki na lato,a na razie 15ki na zimę..

Hamulce z przodu się zmieniają na te z Legacy Turbo '92 - zmiana opłacalna, bo prawie darmo...

A w planach jest przeskoczenie na większe koła na zimę i dlatego chciałbym wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale forester ma 277 srednice tarczy na przedzie a zmiana na 294 to extra 25 mm do odprowadzenia ciepła to powinno dać różnicę.

ponadto zacisk w foresterze to 1 lub 2 tłoczki (tego nie wiem), a wrx to 4 choć nie wiem czy w tym aucie ma to jakiekolwiek znaczenie

 

 

niestety wprowadziłem w błąd - zmierzyłem tarcze na przedzie :wink: - wychodzi niecałe 300 mm !!

więc cała zabawa polegałaby na wymianie zacisków, a nie wiem czy zamiana 2 tłoczków na 4 zrobi jakąś różnicę - chyba trzeba się pogodzić z tym co jest i już; ewentualnie EBC lub coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalną, na poczatku bedzie roznica, bo beda nowe klocki, tarcze i odpowietrzony uklad. Jak sie to wszystko troche zuzyje to bedzie tak samo. 4 tloczki wobec 2 nie poprawiaja sily hamowania, moga jedynie poprawic troche modulacje, czyli bedzie mozna precyzyjniej sterowac hamulcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...