Skocz do zawartości

MY15 Forester - spasowanie elementów wnętrza w nowym samochodzie


Kukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!
Całkiem niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem nowego Forestera MY15 XT w wersji Platinum. To moje pierwsze auto tej marki (wcześniej Renault, BMW) i jestem jak na razie zachwycony. Jedyna rzecz jaka nie daje mi spokoju, to spasowanie materiałów wnętrza. Chodzi dokładnie o słupki przednie - łączenie ich pokrycia z podsufitką i kokpitem. Po prawej stronie wszystko jest jak należy, tak jak to pamiętam z poprzednich aut. Natomiast po stronie kierowcy element pokrycia słupka przedniego odstaje od kokpitu oraz podsufitki powodując odstawanie gumy uszczelniającej drzwi. Dodatkowo owa guma uszczelniająca drzwi jest dziwnie wykrzywiona i nijak nie idzie tego wyprostować. Poniżej przedstawiam foto.
Jako, że to mój pierwszy model tej marki, zwracam się do forumowiczów o uspokojenie / pomoc czy to w Subaru norma, czy ja się czepiam? :)

Z góry przepraszam za babole, pierwszy post na forum.

post-22055-0-31281800-1432121213_thumb.jpg

post-22055-0-35488000-1432121214_thumb.jpg

post-22055-0-24189200-1432121215_thumb.jpg

post-22055-0-26379900-1432121216_thumb.jpg

post-22055-0-53590100-1432121217_thumb.jpg

Edytowane przez Kukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie, może już w Polsce były zdejmowane/odchylane elementy tapicerki żeby poprowadzić przewody

jezeli masz alarm albo stacje multimedialna to na 100% były - nie wiem gdzie ISR montuja. Wszystkie modele Subaru oprócz OBK i Tribeki sa niedbale wykonczene i slabo wyciszone- choc podobno w modelach MY15 jest juz z tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc! :)

Multimedia mam ori.

Jedyna rzecz, która była napewno dokładna w Polsce to ISR.

 

Jest sens jechać do ASO by to pokazać czy powinienem się raczej pogodzić z tym paszkwilem?

Edytowane przez Kukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie widziałem, nie przeszkadzało. Zobaczyłem i przeszkadza... :) Mam 60km do dealera, dramatu nie ma. Napisałem na razie maila załączając zdjęcia, zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

Edytowane przez Kukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi dokładnie o słupki przednie - łączenie ich pokrycia z podsufitką i kokpitem. Po prawej stronie wszystko jest jak należy, tak jak to pamiętam z poprzednich aut. Natomiast po stronie kierowcy element pokrycia słupka przedniego odstaje od kokpitu oraz podsufitki powodując odstawanie gumy uszczelniającej drzwi. Dodatkowo owa guma uszczelniająca drzwi jest dziwnie wykrzywiona i nijak nie idzie tego wyprostować.
 

 

obstawiam "fachowość" montażu ISR, u mnie w XV właśnie tym słupkiem prowadzono kable na dach, 

 

w XV plastik słupka mocowany jest w trzech miejscach czyli dwa bolce na samym dole, kołek pośrodku i zapinka z zabezpieczeniem otwarcia na samej górze, u mnie środkowego zapięcia brakowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTTM

bzdura,

 

pewnie serwisanci aso zakładali alarm i jak zwykle zdewastowali pół auta. Na konic pewnie założyli szaj czujnik od otwarcia maski, zniszczyli lakier dla lepszego kontaktu z masą itd.

 

Widziałem forka z litwy bez ingerencji aso oraz nowy z "ASO"

 

nie wiem czy tak było w Twoim przypadku, ale pewnie w 90% tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm jest zakładany na życzenie także nie wiadomo jak było w tym przypadku.

 

Ja mam a SIP i jakoś nie mogę się doszukać problemów a szukałem starannie :)

 

Nawet ISR jest lepiej zamontowane. Żadnych śladów rozbierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wyglądał tak samo i nikt tam przy tym nie majsterkował.

Nie przejmuj się tym.

Te typy tak majom 

 

Forek to taki Gazik tylko  lepszy.

Przesiadka z Premium Made in Germany wymaga przyzwyczajenia.

 

Ja wybaczam mojemu spartańskie wnętrze i raczej brzydotę niż urodę.

 

Za to jeżdżę przez pola, lasy, dziury i wyboje a na bardzo krętych drogach 

oglądam w lusterku ładniejsze i na pewno dokładniej spasowane  samochody. 

 

Traktuje mojego Forka jak roboczego wola, 

samochód rodzinny (mój pies go pokochał natychmiast), 

przyrząd sportowy oraz jako środek rozweselający.

  

Ten plastik to tylko osłona airbag i kilku kabli.

 

Wisi na dwóch spinkach i nylonowej “lince”.

 

Aby to poprawić wystarczy 5 minut (robota dla kogoś kto wie gzie pociągnąć żeby nic nie złamać).

 

Subaru Service  powinien wiedzieć.

 

Ja poprawiłem to sam.

 

Ważne : Nie wolno mocować  tego na mocno !

AirBag musi to w razie czego wypchnąć bez oporu.

 

Ta “linka” jest po to byś nie dostał tym plastikiem w głowę przy otwarciu Airbag (no ale tego nie życzę). 

 

Życzę dużo radości z nowego Auta.

 

Gump

 

 

Oooh!  Widze to dopiero teraz.

Poprawka:

 

Mialem tylko "Szczeline" miedzy glosnikiem a slupkiem.

U ciebie ktos po chamsku zalozyl uszczelke drzwi  (Napewno nie Subaru) i prawdopodobnie nie zalorzyl poprawnie obudowy w spinki.

To nie wina Subaru tylko,  jakies koszmarne brudasy udawaly ze pracuja.

Wyglada jak robota z "Bedzie pan zadowolony".

 

REKLAMOWAC !

Edytowane przez Forest Gump
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U ciebie ktos po chamsku zalozyl uszczelke drzwi  (Napewno nie Subaru)
 

 

montowany był zapewne ISR, który wg. importera jest fabrycznym wyposażeniem z którego nie można zrezygnować przy zakupie Subaru w ramach polskiej dystrybucji 

 

zapewne "Subaru" a raczej firma, której zlecają montaż tego "fabrycznego wyposażenia"

 

 

 

Ważne : Nie wolno mocować  tego na mocno !
 

 

nie da się tego zamocować mocno, najwyższa spinka jest jednocześnie zabezpieczeniem przez nadmiernym otwarciem w wypadku zadziania poduszki powietrznej 

odblokowuje się ją sposobem a nie siłą, trzeba przekręcić element mocujący o 90 stopni  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sorry za offtop - może do Subaru oprócz instrukcji obsługi powinni dawać całe książeczki jak są z meblami Ikei - "zrób to sam" ? Bez tego może się okazać - ani rusz. dosłownie. Byłoby to takie Lego, dla dorosłych.)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po "naprawie".
Odpowiadając na wątpliwości, które pojawiły się w temacie - mój model nie miał instalowanego dodatkowo żadnego alarmu, jedynie obligatoryjny ISR.
O wizycie w ASO mówię, że była to "naprawa", a nie naprawa. O ile szpara między osłoną słupka a podsufitką uległa widocznemu zmniejszeniu (ale do ideału strony prawej daleko), o tyle szpara między słupkiem a kokpitem (pokrywa głośnika) nadal występuje w na tyle sporym rozmiarze, że widać przez nią elementy zaczepowe. Zostałem poinformowany o wymianie kilku elementów mocowania słupka. Osoba obsługująca moją reklamację w ASO również poinformowała mnie, że bardziej osłony słupka nie mogli już wpasować, ze względów bezpieczeństwa (chodzi o kurtyny i linkę napinacza, o której wspominaliście). Wrażenia estetyczne umiarkowane. Jest lepiej, ale do strony prawej nadal brakuje.

Tak jak to napisał Forest Gump, Forester nie jest BMW i odwrotnie. Pozostawiam więc krzywe słupki, świsty przy szybszej jeździe, itp niuanse na rzecz wspaniałego napędu i jego przeniesienia na koła :)
Zdolności terenowe mam nadzieję sprawdzić w przyszłym roku na Islandii. Mam nadzieję, że Leśnik pobije na łeb ledwo radzące sobie na tamtych bezdrożach moje dotychczasowe BMW.
Dziękuję wszystkim za pomocne informacje i do zobaczenia na drodze!


 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby usunac  "usterke" potrzeba naprawde okolo 5 do 20 minut w zaleznosci ktora metode sie wybierze (skuteczne sa wszystkie).

 

Nic nie trzeba wymieniac.

 

Cale mocowanie tego plastiku to jeden kolek plastikowy okragly i jeden plaski z linka (15 cm dlugi plastikowy jezyczek)

 

Dwie metody.:

 

Po zdjeciu tej oslony suszarka lekko nagzac i wymodelowac jezyczki ktöre widac w szczelinie .

 

Drugi calkiem prosty:

 

dwa paseczki filcu ktöre nalezy przykleic na jezyki oslony slupka ktore wchodza w obudowe glosnika (te same co w poprzednim zdaniu).

 

Paski nalezy przykleic od wenetrzrnej strony jezykow aby lekko docisnely slupek do kratki glosnika.

 

Przyczyna powstania tej sczpary sa lekko odksztalcone jezyczki.

 

Idealnie i szybko mozna to usunac zakladajac fachowo nowa oslone tak zeby ponownie nie zdeformowac jezyczkow.

 

Cie panowie nie maja pojecia co robia albo mowia.

 

Szkoda ze mieszkam tak daleko, a nie posiadam zdjec z mojej sesji " Zrob To Sam. "

 

Z zasady nie dopusczczam obcych dlubaczy do elementöw plastikowych samochodu.

 

W niemczech nie spotkalem ani jednego mechanika ktory nie okazal by sie brudasem bez zamilowania do szczegolow jezeli chodzi o demontaz lub montaz "plastikow".

 

Co wiecej, niektorzy nie wiedza nawet jakich nazedzi za pare Groszy uzyc aby cos zdemontowc i bez sladu zmonowac

 

Jak widac rowniez w starej ojczyznie myslenie sprawia mechanikom przykrosc.

Edytowane przez Forest Gump
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ketivv

Moze krotszy. Nie pamietam juz.

Odpiecie jest dosyc upierdliwe bo jest  sztywny a trzeba go obrocic o 90 stopni zeby odpiac go od oslony slupka.

Edytowane przez Forest Gump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Kolejne "znalezisko". Na załączonych zdjęciach
1. miejsce przypinania pasa do fotela lewego, kabel wydaje się być oryginalny i umocowany w fotelu, brak osłony która widać po stronie prawej.
2. Po stronie prawej ta sama okolica. Kabel krótszy owinięty taśma izolacyjna? Osłona plastikowa obecną.

To nie są źle spasowane elementy lecz... no właśnie sam nie wiem co? Też tak macie? Czy wpływ na taką asymetrie i różne kable oraz brak osłony na wpince do pasa strony lewej ma to, że ten fotel jest regulowany elektrycznie i góra/dół a prawy nie? Czy to jest jakaś fuszerka by Subaru (jakby montaż był w garażu)? Czy ktoś przy tym grzebać, coś wymieniał?

 

post-22055-0-65933600-1433355362_thumb.jpg

post-22055-0-90782900-1433355374_thumb.jpg

Edytowane przez Kukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...