Skocz do zawartości

Rajd Monte-Carlo 2004 !


555

Rekomendowane odpowiedzi

Wolalem WRC kilka lat temu.

 

Nie wiem, moze to przez te wszystkie aktywne dyfry itp. a moze nie - w kazdym razie niedobrze mi sie robi jak widze WyRCe jadace jak po szynach. Nawroty na recznym wygladaja jakby pilot wyrzucil kotwice, bo samochod sie obraca niemal w miejscu. Ja rozumiem, ze to chodzi o oszczednosc czasu, ale ladniej bylo, jak przez szybki zakret jechaly dluuugim poslizgiem, a do nawrotow sie trza bylo skladac po kilka razy :)

 

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolalem WRC kilka lat temu.

 

Nie wiem, moze to przez te wszystkie aktywne dyfry itp. a moze nie - w kazdym razie niedobrze mi sie robi jak widze WyRCe jadace jak po szynach. Nawroty na recznym wygladaja jakby pilot wyrzucil kotwice, bo samochod sie obraca niemal w miejscu. Ja rozumiem, ze to chodzi o oszczednosc czasu, ale ladniej bylo, jak przez szybki zakret jechaly dluuugim poslizgiem, a do nawrotow sie trza bylo skladac po kilka razy :)

Najbardziej jest temu winien postęp w dziedzinie opon na asfalcie. A skrócenie autek jeszcze temu pomogło nawet w przypadku szutrów.

Musieliby zwiększyć minimalną długość rajdówki by choć trochę się to zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas relacji z monte bylo pokazane ciekawe porownanie...mianowicie - ekran podzielony byl na pol. Na jednej polowce znajdowal sie przejazd jakiegos zasniezonego nawrotu przez Solberg, a na drugiej pokazane bylo ujecie z Mitsu. Wniosek prosty - Subaru pojechalo bez problemowo(oczywiscie dzieki aktywnym dyfrom) a Mitsu z wiekszymi problemami, ktore jak wiadomon nie posiada aktywnych dyferencjalow...

Ehhh kiedys to byly rajdy...a pokaz skladania sie do zakretow dawaly nam chyba najbardziej auta A-gr. zanim przyszly WRC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam bylo jeszcze takie komputerowe porownanie (symulacja) 307 i 206 na tym samym odcinku - widac bylo ,ze 307 jest duuuuzo szybsza ,ale zastanawia mnie to czy ta 206 to byl Marcus w MC 2003 ,czy jakis inny kierowca w 206 startujacy w tym Monte ??? bo tego juz nie powiedzieli :?

 

i jeszcze taka ciekawostka :)

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=468984

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównania to nie mogą być żadnym dowodem w przypadku rajdu MC.

Tam na 20km masz: słonko razi jak cholera, deszczyk i czarny lód, na szczycie górki masz śniag kopny i ubity śnieg z błotem, potem w cieniu języki lodowe we mgle i nagle cień i suchy asfalcik.

I tam może się to zmienić w godzinę.

Szpiedzy lodowi przed każdym odcinkiem jadą bo przez 2h od wcześniejszego wszystko się mogło zdarzyć.

Na takie porównaniami jestem na NIE.

W regularnych MŚ ma to sens wg mnie.

Nie MC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sorki odniosłem się do tego że podejrzewasz o porównanie dwóch różnych roczniki MC.

 

Tego by nie zrobili chyba świadomie bo jw.

Był to Nicolas Vouilloz lub Miguel Campos

 

Ale to i tak inna klasa kierowców więc osobiście do bani z takimi porównaniami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiales o co mi chodzilo

czy to porownanie z MC 2003 206 ktora jechal Marcus czy jakiejkolweik innej ??? bo to bardzo wazne :roll:

 

Tak, to bylo porownanie Marcusa z 206 WRC 2003, no i terazniejsze z 307(takie przynajmniej odnioslem wrazenie). Jednak rownie dobrze tam gdzie jechala 206 w Monte 03 mogl byc lod/snieg, a w tym roku gdzie jechala 307 mogl byc czysty asfalt i dlatego nowszy pug pojechal szybciej, wiec te porownanie rowniez nie bylo zbytnio obiektywne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...