Skocz do zawartości

WRX STI Prodrive 2002


Milo WRX STI

Rekomendowane odpowiedzi

modyfikacje w tym wypadku miały na celu przywrócić oryginalne, prawidłowe elementy ... to co było w i przy silniku począwszy od przewodów, rozrządu czy sprzęgła po kilku latach użytkowania przez inne osoby, na każdym kroku wynajdywało się coś co można śmiało nazwać druciarstwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- nowy filtr, olej Motul V300, stary miał przejechane zaledwie 3tyś ale był czarny ... dupa szatana :)

 

Z doświadczenia z tym olejem wiem, że wystarczy, abyś przejechał kilka km jakiś szybszy odcinek i będziesz miał czarny olej. Jak nie odcinek to zwykłą jazdą za tysiąc km też będziesz miał taki czarny. To jest olej do upalania a nie codziennej jazdy. Po zmianie na zwykły olej po 2000km w tym krótkie upalanko mam wciąż "aksamitny" kolor oleju. Ja się przekonałem na sobie, że nie warto lać 300v jak ma służyć do jazdy codziennej + krótkie szaleństwa, ale oczywiście można zmieniać olej co 3.000 do 5.000 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

z nowości w temacie dla zainteresowanych :)

 

na początku stycznia w oczekiwaniu na zimę nabyłem opony NOKIAN WR4D w rozmiarze 225/45/17" ... mogłem w sumie kupić 215 ale miałem obawy o szerokość biorąc pod uwagę oryginalne felgi. Dopiero potem wyczytałem że by było OK.

 

w oczekiwaniu na śnieg, szukałem w miarę tanich felg pod zaciski Brembo a w wyniku nudy kupiłem biały plstilak (czy coś takiego) aby zobaczyć jak oryginały by wyglądały w tym kolorze. Jako że oczekiwanie na śnieg się przeciągnęło postanowiłem testowo spróbować dołożyć akcenty w stylu "urban camo" ale spadł śnieg i nie dokończyłem ... jednym się dość podoba, innym nie ... może komuś to pomoże w rozwianiu wątpliwości przed ew. pomysłem.

 

Myślę że w "specyfikacji zimowej" nie najgorzej to wygląda. Finalnie felgi jednak będą całe białe ...

 

felga_urban_camo.jpg   

 

Oczywiście testowo pomalowałem tylko jedną sztukę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ... ja swoimi oczami wyobraźni widziałem to trochę inaczej ... hahahahahahaha :)

 

felga faktycznie ma mało powierzchni do malowania ale cóż ... tylko taka miałem a że był to chwilowy zryw to wyszło jak wyszło.

 

W planie było kilka razy więcej "łatek" ale spadł śnieg i przerwał malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w "specyfikacji zimowej" nie najgorzej to wygląda. Finalnie felgi jednak będą całe białe ...

Białe koła z niebieskim nadwoziem prezentują się bardzo dobrze, ale weź pod uwagę, że ich utrzymanie w przyzwoitej czystości nastręcza dość dużo problemów szczególnie w przypadku agresywniejszych klocków hamulcowych.

Ja mam białe tylko na pojeżdżawki i nie jest lekko je myć. Tu fotka po kilku okrążeniach na Ułężu, co u Ciebie będzie mniej więcej po kilku dniach na mieście :).

 

post-14955-0-96862600-1454405906_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe są piekne ale z doświadczenia odradzam , sam szukam i też białych :) ale chyba już sobie odpuszczę i nie wiem co do blue mica jeszcze będzie ładnie pasować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe są piekne ale z doświadczenia odradzam , sam szukam i też białych :) ale chyba już sobie odpuszczę i nie wiem co do blue mica jeszcze będzie ładnie pasować? 

Pasują i to bardzo gun metallic, kupiłem niedawno i są super przy blue mica, zdjęcie poniżej. I przy nich problem pylących klocków jest całkiem pomijalny :).

 

post-14955-0-27628000-1454414249_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Białe są piekne ale z doświadczenia odradzam , sam szukam i też białych :) ale chyba już sobie odpuszczę i nie wiem co do blue mica jeszcze będzie ładnie pasować? 

Pasują i to bardzo gun metallic, kupiłem niedawno i są super przy blue mica, zdjęcie poniżej. I przy nich problem pylących klocków jest całkiem pomijalny :).

 

attachicon.gifimpreza.jpg

 

Czy na forku beda wygladaly fajnie ? Mysle ze zlote sobie odpuszcze troche oklepane? Myslalem nad kanarkowym :) pomarancz, braz, albo wlasnie czarny... szczerze zglupialem :) a nie kupie 4 kompletow przeciez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Białe są piekne ale z doświadczenia odradzam , sam szukam i też białych :) ale chyba już sobie odpuszczę i nie wiem co do blue mica jeszcze będzie ładnie pasować? 

Pasują i to bardzo gun metallic, kupiłem niedawno i są super przy blue mica, zdjęcie poniżej. I przy nich problem pylących klocków jest całkiem pomijalny :).

 

attachicon.gifimpreza.jpg

 

Czy na forku beda wygladaly fajnie ? Mysle ze zlote sobie odpuszcze troche oklepane? Myslalem nad kanarkowym :) pomarancz, braz, albo wlasnie czarny... szczerze zglupialem :) a nie kupie 4 kompletow przeciez :)

 

Dlatego ja mam różne kolory na różne okazje: złote, gun metallic, białe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ooooooooooooooooo !!! felg nigdy nie za wiele !!! :)

 

ja przez chwilę myślałem o takich zielonych fluo ...

Nieeeee :) chyba że takie 

http://allegro.pl/felgi-japan-racing-jr3-18x9-5-1515-bmw-nie-te37-i5036406949.html

Bo a takich też myślę!

 

 

tak tak tak! dokładnie te ... myślałem o nich ale nie byłem pewny z ET a potem kasowo trochę kiepsko wyszło i odpuściłem na rzecz nowych zimówiek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę był ten dzień kiedy skrzynia dostała nowy olej, biegi wchodzą duuużo łatwiej nawet zaraz po odpaleniu,

redukcja z 4,3 to już nie problem. Przy większych obrotach jak na razie nic nie hałasuje ...

 

Weszło 4L ale muszę odciągnąć z 200ml, pomimo tego że auto było rozgrzane a czas na zlanie ze skrzyni był ponad 2h ... 

 

 

subaru_olej_skrzynia.jpg

Edytowane przez Milo WRX STI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a dziś foteczka po naklejkach z przodu oraz boczne na tylnym "skrzydle" :) założone chlapacze ...

 

sti_prodrive.jpg

 

chlapacze Performance Creations (kolor czarny, logo STI "hot pink") - super jakość, mocowanie delikatnie do dopracowania ...

sti_chlapacze.jpg

Edytowane przez Milo WRX STI
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...