Skocz do zawartości

Pierwsze forumowe zawody w RBR


pablonas

Rekomendowane odpowiedzi

przejechałem te szutry wrc, ale chyba nie powinno się grać w richarda po spożyciu alko, na ostatnim odcinku wyleciałem raz z drogi i raz miałem rolowanie. Nastąpiło spowolnienie reakcji, także pablonas jutro przejadę ten mix jeśli można by było, bo dzisiaj chyba się lekko podłoiłem moim specyfikiem własnej roboty, a Wy tutaj takie tempo nadajecie wszyscy, że nie ma przebacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Pozwoliłem sobie dołączyć do waszego servera. Niestety nie jestem aktywnym forumowiczem tutaj bo jeżdzę hondą (civic vti) ale może to się kiedyś zmieni... :wink: Początek był kiepski... potem trochę się rozkręciłem ale i tak raczej marnie. Fajnie było sie z wami pościgać, szkoda tylko że paru z Was wywaliło z gry... Może teraz asfalcik? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas@ co do restartów... też miałem je co chwila ale tylko przy grach... Pomogło poprawienie chłodzenia w kompie (otwarta obudowa kompa, lepsze radiatory... itd). Polecam darmowy program Sandra. Bardzo pomaga w diagnostyce. Profilaktycznie powinno się też oczyścić kompa ze spy-ów, one też mogą namieszać i tu najlepsze to darmowy Ad-aware, SpywareBlaster i Spybot-Search&destroy (ja używam je wszystkie). Nie powinno się też korzystać z Internet Explorera tylko Mozzilli albo Opery. Kolejna rzecz którą powinieneś zrobić to usunąć błędy w rejestrze. Ja to robię akurat płatnym programem NortonSystemWorks ale pewnie jest też sporo darmowych programów do tego... Przy tej operacji warto zrobić back-up rejestru. Przyczyną restartów może też być za słaby lub kiepski zasilacz....Mam nadzieję że to co napisałem Ci choć trochę pomoże w znalezieniu przyczyny restartów. Jeżeli to wszystko było dla Ciebie oczywiste to sorry.... Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze witamy. nigdzie nie jest napisane, że aby być użytkownikiem forum musisz mieć subaraka. kupa ludzi go nie ma a udziela się w najlepsze więc bez obaw :)

 

co do moich problemów. mam otwartą obudowę kompa, całkiem spory wiatrak i radiator na karcie graficznej i troche mniejszy na procku. jak przyłożę rękę to wieje lekko letni wiaterek ale zwisy i restarty zdarzały się jakby niezależnie od temperatury. czasem moge grać 5 godzin non stop, a czasem przy pierwszym odcinku po odpaleniu kompa zalicze restart.

ściągam właśnie ten program "sandra" ale podejrzewam, że nic mi on nie powie. ja sie po prostu za mało znam na kompach. (swoją drogą używam też programu co się zwie "everest" czy to nie jest coś podobnego? everest w każdym razie też mi nic nie mówi :) )

poszukam jeszcze programów do zwlaczania szpiegów i do usunięcia błędów w rejestrze. ale powiem szczerze, że raczej nic mi to nie pomoże. wg mnie problem tkwi w sterownikach. być może moja płyta główna nie lubi się z grafiką.

generalnie jest tak, że każda gra z lepszą grafiką (lepszą od settlers 2, albo transport tycoon :) ) pod windowsem XP ma z tą grafiką problemy. pojawiają się jakieś dziwne figury geometryczne na ekranie. obraz nie jest czysty. z kolei pod win98 grafika jest bez zarzutu, ale mimo to w ryśku zwisy też się zdarzają. głupi już jestem

 

P.S. mój komp: płyta VIA aristo kt133, Athlon 1000 (bez sse), 512 MB ram (sdr) + Geforce FX 5500 128 MB ram (ddr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej stawiam następny turniej. tym razem asfalt. dopuszczone N4 i S1600. hasło jak zwykle, nazwa jak zwykle + asfalt.

 

godziny zakończenia kolejnych turniejów będę ustawiał na późniejsze godziny żeby ludzie pracujący miast i wsi też mieli okazję przejechać :).

 

Rajdzik będzie za jakieś 15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy znależć przyczynę tych restartów. W Sandrze możesz sprawdzić temperatury podzespołów w stresie.... jest tam też wiele innych opcji. Pobaw się tym programem bo warto. Czy masz cos podkręcone w kompie? Np. grafike? Programy do zwalczania spy-ów znajdziesz na www.cnet.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablonas, według mnie twój procesor jest lekko za słaby.

 

Na stronie Richarda podają, że wymagania minimum to:

 

1.6GHZ Processor

256MB System Ram

64MB Video Card (Card must support Pixel Shading)

At least 3.10GB HD space

DirectX compatible soundcard

 

 

a zalecane:

 

2.6GHZ Processor

512MB System Ram

128MB Video Card (Card must support Pixel Shading)

At least 3.10GB HD space

Sound Blaster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc lekkie poruszenie w temacie RBR postanowiłem odkurzyć gierę i ją ponownie zainstalować, co by pograć jak za dawnych dobrych czasów ;) Nie chce mi się tylko przechodzić jeszcze raz całego Rally School, aby dostać się do mojej ulubionej Xsary ewentualnej Hultaja i pobawić się setupami. Zapodajcie jakiś sposób na odblokowanie aut i ewentualnie tras, bo lekki trening przed turniejem byłby wskazany.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff powoli dochodzę do siebie. po wczorajszym piciu miałem dziś potężnego kaca. dopiero jakieś pół godzin temu udało mi się coś zjeść :???:

 

a więc po kolei.

W Sandrze możesz sprawdzić temperatury podzespołów w stresie.... jest tam też wiele innych opcji. Pobaw się tym programem bo warto. Czy masz cos podkręcone w kompie? Np. grafike?

everest też pokazuje temperaturę. ale kurcze ja mam chyba za starą płytę główną albo uszkodzone czujniki. bo o ile prędkość wiatraka pokazuje mi everest (podobnie jak bios) płynnie, to wszelkie temperatury są non stop bez zmian. (na poziomie 20 kilku stopni). kręcone w kompie nic nie mam.

Pablonas, według mnie twój procesor jest lekko za słaby.

Na stronie Richarda podają, że wymagania minimum to:(...)

masz racje. wiem natomiast, że Rysiek zalicza zwisy i restarty również na mega wypasionych kompach, a chodzi bez problemu na jeszcze słabszych niż mój - jeden gość z forum cmr3 jeździ na jakimś celeronie 800. rysiek jest chyba strasznie wrażliwy na sterowniki. upgrade kompa w każdym razie też mam w planie ale niestety z funduszami cienko. a u mnie nie skończy się na wymianie procka z płytą. będę musiał również zmienić pamięć bo mam SDRy

(...)Nie chce mi się tylko przechodzić jeszcze raz całego Rally School, aby dostać się do mojej ulubionej Xsary ewentualnej Hultaja i pobawić się setupami. Zapodajcie jakiś sposób na odblokowanie aut i ewentualnie tras, bo lekki trening przed turniejem byłby wskazany.

przejście "na złoto" szkoły akurat odblokuje tylko Impreze 2000. pozostałe auta odblokowywane są po wygraniu kolejnych rajdów (na najniższym poziomie). tak samo z trasami. jak mocno chcesz to Ci moge wysłać mój profil, tylko w wynikach rajdów (w grze, a nie w pluginie) będziesz podpisany moim nazwiskiem i bedziesz miał moje rekordy. ale jak chcesz to daj maila na prv to Ci wyślę.

zawiesza się :???: :???: :???:

no to wysyłaj mi requesta. pamiętajcie, jeśli wywali Was z gry to wchodzicie na czeską stronę, logujecie się, następnie w "tournaments list" wyszukujecie rajd, z którego wywaliło, wchodzicie w niego i klikacie "request for tournament reset". a ja przy najbliższej wizycie wam tego requesta uznam i bedziecie mogli kontynuować rajd. i przy okazji tam też znajdziecie wyniki naszych rajdów (to gdyby ktoś nie wiedział)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po ok 2h :mrgreen: jazdy non stop ukonczylem ten asfaltowy rajd ..... 3 odcinek restartowalem chyba z 15 razy :/ Nie wiem jak Wy to robicie ale poki co nie wyobrazam sobie osiagac tak niskich czasow :shock:

Ale poki co sie nie poddaje i gram dalej w RBR :cool:

A czy jest opcja zeby "retire" ustawic na max 2 razy na odcinku bo to moze by mnie zmusilo do efektywniejszej jazdy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniacz, jeśli kierownica nie obsługuje rozdzielnych osi do hamulca i do gazu to nie ma co podchodzić do asfaltu. Musiałem ściągnąć patcha, żeby to mieć. Kiedyś totalnie nie rozumiałem zachowania samochodu, a poprostu naciśnięcie hamulca było równoznaczne z odjęciem gazu. Ale domyślam się, że masz jakąś nową kierę, która to obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniacz ma takiego saiteka jak mój - R440. są rozdzielne osie, pytanie tylko czy on to ustawił :wink:

 

Wełniacz co do Twojego pytania. nie ma takiej możliwości żeby określić maksymalną liczbę restartów. albo są w takiej formie jak teraz albo wyłączamy je całkiem. w takim przypadku dzwon zakończy się albo całkowitym odpadnięciem z rajdu albo - jeśli włączymy superally, ten odcinek zakończy się z karą, a w następnych będziesz mógł nadal jechać (o ile będzie serwis i fure naprawisz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie mam rozdzielne osie :roll: jak lece z gazem w podlodze i nacisne hamulec to auto hamuje bardziej niz samo odjecie gazu. No i w LFS jak wcisne gaz i hamulec to 2 slupki ida na maxa w gore... (tak samo w RBR czyli musze miec oddzielne osie), ale problem lezy w niemożności opanowania auta na drodze....1 zly ruch i juz auto sie obraca albo dachuje :D Kompletnie tras nie znam i mysle ze to jest duza strata czasowa bo nie wiem gdzie moge sciac i z jaka predkoscia wpakowac sie w zakret zeby wyjsc z niego calo :lol:

Ale cwicze i moze kiedys sie uda czytso i szybko jezdzic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie znasz tras to zmień sobie oznaczenia zakrętów w opisie na 3d, będzie łatwiej Ci sie rozeznać na początku i poznać trasy. Ja tak ćwiczyłem, później wyłączyłem te strzałki i jeżdzę tylko na opis Wisławskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie mam rozdzielne osie :roll: jak lece z gazem w podlodze i nacisne hamulec to auto hamuje bardziej niz samo odjecie gazu. No i w LFS jak wcisne gaz i hamulec to 2 slupki ida na maxa w gore... (tak samo w RBR czyli musze miec oddzielne osie), ale problem lezy w niemożności opanowania auta na drodze....1 zly ruch i juz auto sie obraca albo dachuje :D Kompletnie tras nie znam i mysle ze to jest duza strata czasowa bo nie wiem gdzie moge sciac i z jaka predkoscia wpakowac sie w zakret zeby wyjsc z niego calo :lol:

Ale cwicze i moze kiedys sie uda czytso i szybko jezdzic :mrgreen:

 

Jeżeli nie wiesz czy masz rozdzielne osie, to zobacz w OPTIONS w ustawieniach kiery jak Ci się słupki wychylają przy różnych kombinacjach naciskania hamulca i gazu. Jeżeli przy wciśniętym gazie bedziesz naciskał hamulec i w tym czasie słupek gazu będzie zanikał, to pogrzeb w windowsowych ustawieniach kiery. Na bank zmiana ustawień windowsowych umożliwi Ci hamowanie lewa nogą.

PS. Radzę od razu w ustawieniach pozbyć się wszystkich filtrów. I w Axis i w Digital Button zjechać wszystkim ustawieniami do zera, a opóźnienia ustawić na Instant. Reakcja auta jest wtedy bezpośrednia bez żadnych udziwnień i najbardziej zbliżona do rzeczywistej.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% mam rozdzielone osie :) Mysle ze ustawienia kierownicy to nie problem tylko kierowca jest problemowy :mrgreen: Ale sie usprawiedliwiam ze gram dopiero 5 dni a chcialbym juz walczyc z najlepszymi hehe to chyba nie przyjdzie tak latwo jak w colinie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...