Skocz do zawartości

Lokalizacja telefonu


pawel szuszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, problem jak widac częsty.
Kilka miesiecy temu i ja zgubiłem telefon.

Teraz incydent przytrafił sie znajomemu.

Pytam sie: czy jest możliwość lokalizacji telefonu jesli telefon wciąż jest aktywny.
W necie pełno jest przekretów i programów gówniarskich

 

Dodam równiez że telefon jest w sieci operatora zagranicznego.

Dzieki za pomoc

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, problem jak widac częsty.

Kilka miesiecy temu i ja zgubiłem telefon.

 

Teraz incydent przytrafił sie znajomemu.

 

Pytam sie: czy jest możliwość lokalizacji telefonu jesli telefon wciąż jest aktywny.

W necie pełno jest przekretów i programów gówniarskich

 

Dodam równiez że telefon jest w sieci operatora zagranicznego.

 

Dzieki za pomoc

Nikt legalnie go nie namierzy. Jeżeli masz dobrego znajomego albo rodzinę w Policji to można namierzyć do 10 metrów, nawet jak jest wyłączony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są aplikacje na telefony. 

 w Jabłku masz znajdź mój iphone a na samsunga są aplikacje które np po wpisaniu złego kodu odblokowania wysyłają na podany wcześniej numer lokalizację telefonu.
Żonie kiedyś właśnie skradziono Samsunga którego odzyskaliśmy po 1,5h dzięki właśnie takie aplikacji. 

Jako taka lokalizacja telefonu to chyba jedynie Policja,,,

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są aplikacje na telefony. 

 w Jabłku masz znajdź mój iphone a na samsunga są aplikacje które np po wpisaniu złego kodu odblokowania wysyłają na podany wcześniej numer lokalizację telefonu.

 

W BlackBerry jest aplikacja/usluga BlackBerry Protect ktora umozliwia wyswietlenie lokalizacji telefonu, wyslanie na niego jakiejs wiadomosci, zapiszczenie albo zdalene skasowanie zawartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnie każdy sam może namierzyć telefon korzystając z lokalizacji GSM'owej, do której nie jest potrzebny internet. Chodzi mi o aplikację http://www.gdziejestdziecko.pl/. Jedyny minus to abonament a nie opłata jednorazowa.

Poza tym jest jeszcze w Plusie zapomniana aplikacja Wiem Gdzie Jesteś (https://www.plus.pl/documents/16/c0bc82dc-267b-469b-9396-d3e284fde4db, http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow.cfg/php.exe/enduser/guided_adp.php?p_faqid=3496&p_sid=dQ2gOs2m&p_lva=4424&p_accessibility=0&p_li=&p_cluster=51), za którą się płaci jednorazowo. Minusem jest to, że użytkownik otrzymuje smsa, że jest lokalizowany (zawsze można ustawić jakąś regułę w telefonie, żeby ukryć lub odrzucić takiego smsa). Nie wiem jak to wygląda w przypadku innych operatorów, może jeszcze ktoś ma takie 'śmieciowe' stare aplikacje do monitoringu, gdzie płaciłoby się za pojedynczą lokalizację.

Obie 'aplikacje' działają pod warunkiem, że w telefonie nadal jest nasza karta. Dokładność tej metody jest o wiele lepsza niż jest to zadeklarowane (500m), zwłaszcza w mieście.

Policja do lokalizacji korzysta z tego samego mechanizmu, tylko oni mogę mieć możliwość lokalizacji po IMEI, a nie tylko po numerze (podejrzewam, ale nie jestem tego pewien w 100%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kiedys robil taka aplikacje na androida, poczatkowo tylko jako klient (do obslugi malego nadajnika pozycji gps, ktory mozna kupic za pare dolarow, tym sposobem ma sie taki prosty ISR), pozniej juz i jako klient i jako serwer na telefonie. Musze go popytac na jakim to stanelo etapie. Ale nie placilo sie zadnego abonamentu. wysylalo sie tylko smsa na numer i telefon odpowiadal smsem z pozycja, wszytko dzialalo w tle.

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz telefon, ale samsung ma coś takiego:

https://findmymobile.samsung.com/login.do

 

Np. w S5 gubisz telefon lub ktoś Ci go kradnie to możesz monitorować jego miejsce. Nawet zmiana karty lub wyłączenie telefonu nie powoduje "zniknięcia" telefonu z systemu. Z tego co wiem to próba zmiany IMEI powoduje trwałe uszkodzenie sprzętu i na dzisiaj nikt tego jeszcze nie obszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy z możliwych, jeżeli masz gmaila i używasz zabawek googla, to domyślnie jest włączona lokalizacja i możesz.... sprawdzić gdzie codziennie przebywał telefon. Lokalizacje po wifi oraz nadajnikach GSM.

 

 

 

https://maps.google.com/locationhistory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, bardzo wam dziękuje za pomoc - telefon sie odnalazł.

Przeszukane były wszystkie miejsca w którym mogł sie znajdować.

Do skutku a jednak.

 

Na przyszłośc można sie  zabezpieczyć?

To google ok, dzisiaj sprawdzałem i nie jest do konca takie fajne.

U mnie: Samsunga Galaxy na android, ktoś coś w ramach bezpieczeństwa?

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@,Jest aplikacja - z racji przesiadki na inny system jakiś czas temu już nie pamiętam ale chyba to był "strażnik" 

Jak ją skonfigurowałeś to telefon sam wysyłał dane gdzie się znajduje na żądanie lub podczas wielokrotnej próby odblokowania.
Nie miała dla niego znaczenia czy karta była twoja czy inna .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może zadam pytanie poboczne - załóżmy jakiś tani telefon z androidem i dużą baterią, która nie rozładuje się po 8 godzinach - w jaki sposób namierzać telefon wrzucony dzieciakowi do plecaka? żeby zawsze mieć pewność, że jest tam, gdzie się spodziewam? macie jakieś doświadczenia? (w moim pięknym beżowym kraju nie oferuje się usług typu "at&t family locator" ani "gdziecko").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może zadam pytanie poboczne - załóżmy jakiś tani telefon z androidem i dużą baterią, która nie rozładuje się po 8 godzinach - w jaki sposób namierzać telefon wrzucony dzieciakowi do plecaka?

 

 

googlowska aplikacja G+ umożliwia śledzenie pozycji, 

znajomy (dziecko) może udostępnić swoją lokalizacje innemu znajomemu (rodzic)

 

https://support.google.com/plus/answer/2998354?hl=pl

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dziecko ma lat i jak sie porusza? Ma wiedziec ze jest sledzone czy niekoniecznie?

nie musi wiedzieć... taki elementarny system bezpieczeństwa. Iphone 4 z włączoną lokalizacją i transmisją 3g (np. przez glympse) to kwestia 2-3 godzin zanim umrze bateria...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może zadam pytanie poboczne - załóżmy jakiś tani telefon z androidem i dużą baterią, która nie rozładuje się po 8 godzinach - w jaki sposób namierzać telefon wrzucony dzieciakowi do plecaka? żeby zawsze mieć pewność, że jest tam, gdzie się spodziewam? macie jakieś doświadczenia? (w moim pięknym beżowym kraju nie oferuje się usług typu "at&t family locator" ani "gdziecko").

 

Nie potrzebujesz telefonu, za kilka dolarow mozna kupic malutki odbiornik gps na karte sim. Jest od tego instrukcja, urzadzenie samo odpowiada na smsy. Kolega to opracowywal, ma nawet aplikacje ktora z tym wspolpracuje i odpytuje o lokalizacje.

 

[edit]

Ok, juz mam dodatkowae dane:

 

opublikowane jest w sklepie Amazon
Program moze tez dzialac jako serwer i byc odpytywany z innego telefonu.
 
dx
 
Aliexpress
 
Na PW moge dac kontakt do autora to sobie popiszecie o tym co potrzeba.
Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...