Skocz do zawartości

błędy ECU


Xitram

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podobny test /"połączenie czarnych wtyczek"/ można też zrobić w Foresterze 2004?

Już drugi raz zapaliła się lampka "CHECK ENGINE" i samoistnie gaśnie po kilku kilometrach.

Gdzie się znajduje gniazdo diagnostyczne /Forester 2004/ do podłączenia urządzenia testującego?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem wiele stron / http://www.auto-diagnostic-codes.com/,

http://www.troublecodes.net/Subaru/ i nie znalazłem odpowiedzi czy przewody do "self-diagnostic" są także Foresterze 2004.

Ja ich nie mogę znaleźć w moim samochodzie. Może ktoś autorytatywnie udzieli mi odpowiedzi, czy mam dalej szukać. Czy też ich nie ma w nowszych modelach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaneus, ja w H6 Alexa też nie znalazłem, ale nie miałem śrubokręta by odkręcić maskownicę nad kolanami kierowcy - bo to właśnie tam są te druty. Jeżeli ich nie znajdziesz to zostaje Ci jedynie zakupić kabelek do odczytywania kodów błędów OBD2 albo podjechać do jakiegoś serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kablami też mam problem. Większość na polskim rynku / np te w allegro / nie nadaje się. Jeden ze sprzedawców napisał że musi być Elm 327 z multiprotokołem za 400zł, ale też do końca nie był pewien.

Na pewno ktoś już stosował w Foresterze 2.0X Proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depress accelerator pedal to floor, return to half throttle and hold for two seconds, then release. Start the engine. Now the light can blink in two different ways. If everything checks out so far, it will blink to indicate a number 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, or 08. If a problem is already detected, it will blink according to the chart below. Either way, your next step will be to drive the car with the test mode connectors connected. You must drive over 7 mph for at least one minute, and shift up to 4th gear if you have a manual tranny. Now, either you will discover your trouble codes, or you will have none

 

Jeśli ktos potrafi przetłumaczyć ten tekst fachowo, to ja sie kłaniam z prośbą.

 

znam angielski po jjapońsku - jako tako.

Mniej wiecej rozumiem, zle nie wszystko.

czekam na fachowca.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij pedał gazu do oporu, potem zwolnij go do połowy i przytrzymaj przez dwie sekundy, następnie go puść. Uruchom silnik. Kontrolka może mrugać teraz na dwa sposoby. Jeżeli wszystko jest OK, wtedy będzie mrugać wskazując liczbę 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07 lub 08. Jeżeli zostanie wykryty jakiś problem, wtedy będzie mrugać zgodnie z poniższym diagramem. Niezależnie od wyniku, kolejnym krokie będzie jazda ze spiętymi złączami testowymi. Musisz jechać z prędkością ponad 7 mil/h przez przynajmniej jedną minutę i przy ręcznej skrzyni osiągnąć 4 bieg. Albo uda Ci się ustalić kod błędu, albo nie pojawi się żaden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI

 

ale czy dobrze zrozumiełam, że połączenie czarnych pokaże błedy z przeszłości? :)

a żeby zdiagnozowac obecne trzeba odbyć procedurę z zielonymi?

 

U mnie sie nie świeci "check engine" a po polączeniu czarnych wskazuje dwa błędy:

21 coś z czujnikiem temperatury

32 mieszanka.

Rozumiem, ze to błędy, które zostały naprawione, ale ECU pamięta, ze takie były?

 

Czy można jakoś zresetować wszystko?

Czy powinno sie to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakies sugestie? myslisz ze pomorze czyszczenie przepływki?

autko mi szarpie na zimnym i czek sie zaswieca tylko w momencie dodania gazu

strasznie kopci wtedy na czarno z rury i smierdzi taka nieprzepaloną mieszanką.Jak sie zagrzeje wszystko jest ok dodam ze nie zawsze sie tak dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc offtop ortograficzny :razz: :razz: Olo77 - przepływkę możesz sprawdzić w prosty sposób - wypnij z niej kostkę przy uruchomionym silniku. Jeżeli auto nie zgaśnie, to prawdopodobnie MAF jest do wymiany. Czarny ma na zbyciu 1szt. w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc offtop ortograficzny :razz: :razz: Olo77 - przepływkę możesz sprawdzić w prosty sposób - wypnij z niej kostkę przy uruchomionym silniku. Jeżeli auto nie zgaśnie, to prawdopodobnie MAF jest do wymiany. Czarny ma na zbyciu 1szt. w razie czego.

 

dziekuje bede miał na uwadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz moj problem....

Był sobie mały dzwon....

 

Dostał rozrzad, dwa zawory...

zrobione, jazda...

no i czerowny celownik sie zapala.... auto szarpie,przerywa turbo pompuje auto nie jedzie....KOD 22-Czujnik spalania stukowego. :(

 

"Zrobilismy"słysze uradowany ze na świeta juz bede miał autko...długo sie nie cieszyłem

Po przejechaniu 80km znowu czerwien na desce i rozpacz...o dziwo auto jedzie nie szarpie...CHECK raz sie pali raz nie po sprawdzeniu kod 22...mysle znowu to samo...

 

przejedziłem tak z 1000km i wnioski... jak sie swieci jest troszke ospały..ale jedzie...jak sie nei swieci wszystko OK...

Dogadałem sie z mechanikiem zeby to zrobic..wczoraj odebrałem auto...nic nie swieci sie wszytsko ok...bardzo ładnie jedzi(ło)... dzis odpalam i załamka:( słysze jak silnik przerywa chodzi jak traktor... OK mysle moze zimny czy cos...patzre pod maske\moze jakis pzrewod spadł/ wyjechałem powoli rozgrzał sie (pzrerywał) ..... sprawdze czy wogle ma moc... kolejna załamka ...szarpie jak głupi i 4800obr/min i koniec dalej sie nie wkreca..... nie wpsomne ze nakrecał sie z 30sek.... powrot pod dom tel do mechanika....przyprowadz zobaczymy....rece juz rozkładam...

 

Mnie zastanawia najbardziej dlaczego CHECK sie nie swieci.

Macie moze jakies patenty na to??

bede wdzieczny za kazde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
nowy w ASO cena coś koło 90pln n. części 22630AA041- czujnik temperatury do legacy 94r

Czy ten sam czujnik jest do Legacy z '93?

I czy jest możliwość zamówienia tej części przez internet?

Jak jest taka możliwość to prosiłbym o podanie mi adresów stron!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...