Skocz do zawartości

pomoc w doborze panewek! ej20 wrx 04r ACL race, czy Clevite77?


kamilwro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Kupiłem nowy wał od kolegi z tutejszego forum, po dokładnym zmierzeniu wychodzi, ze na głównych wymiar mam 59,99mm a na korbach 52,00mm i teraz moje pytanie brzmi: Jakich panewek muszę użyć i które będą najlepsze jesli chodzi o długą i bezawaryjną eksploatację (nie chodzi mi tutaj o przebieg 300tys km) w normalnych warunkach ulicznych i czasami jakies lekkie upalanie na krótkich torach? to jest raz, a dwa:  jakich panewek powinienem szukać jesli chodzi o te wymiary? czy to jest nominał czy jakis podwymiar bo sie nie orientuje. Następnie: której firmy polecili byście zakup nowych panewek bo ostatnio słyszałem rzekomo ACL race wypuściło jakieś felerne panewki i duzo silników jest porozbieranych przez to, co sądzicie o panewkach Clevite77? bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi poniewaz chce złożyc silnik jeszcze przed nadejsciem wiosny :) dziekuję Kamil :)

 

dodam, ze korby mam od STI i chce je wsadzic rowniez na ten wał, tłoki HBR z wrx 04r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakich panewek muszę użyć i które będą najlepsze jesli chodzi o długą i bezawaryjną eksploatację

 

Uzyj OEM SPEC C STD :)


 

 

bo ostatnio słyszałem rzekomo ACL race wypuściło jakieś felerne panewki i duzo silników jest porozbieranych przez to

Bzdura , takie plotki to puszczają firmy co chcą wprowadzic nowy produkt na rynek , lub mechanicy co im remont nie wyszedł i zwalają na panewki :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zajrzyj na stronkę Carfita,będzie szybciej.

 

no tak, dzięki :) 


te OEM spec-c to jakieś dobre panewki? gdzie to montowali? jaki koszt za komplet, głowne i korby? za pozno juz dzisiaj zeby dzwonic gdziekolwiek bo robota mnie pochłonęła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

te OEM spec-c to jakieś dobre panewki? gdzie to montowali? jaki koszt za komplet, głowne i korby?

Montowali to w silniku 2.0 wersji Spec C,wersji produkowanej jako podstawa do budowy rajdówek.

Cały komplet tych panewek to ok.1200 zł,ale może coś utargujesz. ;)  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil,

 

użyj tych, o których pisze Edwin. Zakładałem takie do Enterprise'a (tzn. Marek zakładał ;) ). IMHO to najlepsze "cywilne" panewki.

 

 

Owe  mityczne panewki  główne ze Spec C  czyli  nr OEM 12209AA360

 

to najzwyklejsze panewki stosowane w silnikach EJ257 i 255  czyli w  zwykłych seryjnych WRX i STI.

 

Tylko korbowodowe ze Spec C są rzeczywiście inne  niż z  Europejczyka tj mają inny numer OEM

Edytowane przez szociu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kamil,

 

użyj tych, o których pisze Edwin. Zakładałem takie do Enterprise'a (tzn. Marek zakładał ;) ). IMHO to najlepsze "cywilne" panewki.

 

 

Owe  mityczne panewki  główne ze Spec C  czyli  nr OEM 12209AA360

 

to najzwyklejsze panewki stosowane w silnikach EJ257 i 255  czyli w  zwykłych seryjnych WRX i STI.

 

Tylko korbowodowe ze Spec C są rzeczywiście inne  niż z  Europejczyka tj mają inny numer OEM

 

Czyli panewki w wrx i sti były takie same? A forki XT miały jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie chodzi o panewki korbowodowe ..... przecież z głównymi nigdy praktycznie nie ma problemów , padają korbowodowe

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co? moze ktoś podać dokładnie ,które panewki powinienem kupić i napisać ich numery OEM? bede wdzieczny bo bym dzisiaj do ASO podjechał i zabrał jesli mają oczywiscie :) biedne te nasze wrocławskie ASO ale niekiedy mozna coś trafić, jeśli mi się nie uda to bede dzwonił do kolegów znanych z forum :D napiszcie proszę ile wyjdzie za cały komplet tych wzmacnianych panewek i czy to są czarne panewki czy jasne? bo juz nic nie kumam, ile panewek tyle opini :) dzięki


a czy ACL race odpowiednik do moich wymiarów wału ma ktoś  na stanie? zeby mozna było dzisiaj wysłać? jaki koszt za kpl? bo moze skoro są takie dobre i wszyscy je chwalą to po co przepłacac i wstawiac SPEC-C, sam juz nie wiem co robić :( wiem tylko, ze potrzebuje czesci i chciałbym zacząc skladac motorek :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki główne OEM Subaru-680 zł nr.12209AA360

Panewki korbowodowe Spec C-495 zł nr.1218AB010

Panewki ACL główne-440 zł nr 5M8309H.STD

Panewki korbowodowe ACL -205 zł nr 4B8296H.STD

Sam rozważ które.

ACL raczej w ASO nie kupisz.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie pamiętam kto i w jakich okolicznościach, ale ktoś tutaj prezentował opinie, że ACL Race nie są idealnym wyborem do jazdy codziennej.

 

Bartek to ja mówiłem, ale z tego co tez Edwin mówił to rzeczywiscie moze byc prawda, ze firmy inne gadają na ACL bo swoj produkt chca wpuscic na rynek a druga sprawa to to, ze twoj mechanik mogł dac dupy i panewki ci tak szybko poleciały, zreszta to sa słowa Carfita i tu bym sie z nim zgodził bo na codzien mam do czynienia z poprawkami po innych warsztatach i widze co potrafia odwalić :) niemozliwe jest zeby panewki po 1500km tak szybko poleciały, albo syf w misce albo zle cos spasowane raczej! mam tylko nadzieje, ze ten twoj wał (a w zasadzie juz mój :) ) nie jest po jakichs przejsciach i dłuzej sie bede cieszył niz ty ze swoich panewek :)

 

zreszta odezwe sie i napisze jak mi to wszystko wyszlo :)


 

 

Panewki główne OEM Subaru-680 zł nr.12209AA360 Panewki korbowodowe Spec C-495 zł nr.1218AB010 Panewki ACL główne-440 zł nr 5M8309H.STD Panewki korbowodowe ACL -205 zł nr 4B8296H.STD Sam rozważ które. ACL raczej w ASO nie kupisz.

 

cybel jak zwykle najwiecej pomogłeś, pewnie czytasz moje posty ze zrozumieniem w przeciwienstwie do innych :D dzieki! 


prezenty w postaci zielonych strzałek rozdane :) chociaz tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...