Skocz do zawartości

ISLAMIZACJA Europy i Polski.Temat do dyskusji.


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

nie ma ludzi niewierzących. Są tylko wierzący w istnienie Boga lub wierzący, że Bóg nie istnieje.

Mylisz się. Są tacy co wiedzą.

.

Skąd ?

 

A kto powiedział Kopernikowi, że Słońce nie krąży wokół Ziemi ? Zebrał dane, przeanalizował, wyciągnął wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nic z tego.Kolega zapytal to odpowiedziałem.Zeby nie było -Jestem wierzący (przynajmniej za takiego się uważam)Wierzę w Boga,staram sie zyc wg Jego nauk i przykazań,po prostu chce być "dobry".Natomiast w kościół,tą instytucję nie wierzę,jest mi ona zbyteczna do tego aby być dobrym człowiekiem.Juz ktos tu napisał,cos o tych którzy żyją zgodnie z naukami i o tych co "płacą"za zbawienie.;-)

Zly to ptak co wlasne gniazdo kala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księża kk dają najlepszy przykład jak srać we własne gniazdo.Lepiej sie juz chyba nie da.I uprzedzę,nie są to przekonania z tvn,Internetu czy fejsbuka ,a z własnego życia i doświadczeń .Ciekawe na kogo Bóg patrzy łaskawszym okiem-na tego co wierzy,stara sie zyc wg dekalogu ale kk omija szerokim łukiem,czy na tego co co niedziele stawia sie kościele w garniaku,wrzuca dużo na tacę,przelewa na rydzyka,a jak nikt nie patrzy pluje jadem na tych co nie płacą,ateistów,wyznawców innej religii itp.Nie mówiąc o takich co wszem i wobec chwalą slowo Boże,co niedziele kościół -taca,a w ptk-sob kreska,k...wy,wino i co ino;-)

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, jak od Spaghetti, to nie śmiem dalej dyskutować :D Natomiast pytanie tak czy inaczej uważam za nie na miejscu. Wiara i praktyki religijne nie powinny w żaden sposób być wykorzystywane do wartościowania człowieka i jego wypowiedzi, a tu jednoznacznie jest taka idea

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem do czego zmierza;-)odpowiem za siebie-tak mam chrzest,komunię,bierzmowanie,ślub i ochrzczone dzieci.Dlaczego?

Raz-na pierwsze trzy nie mialem wplywu-decydowali rodzice

Dwa-"taki mamy klimat-presja spoleczna itp

Trzy-może ciężko uwierzyć,ale te sakramenty mimo całego wstrętu do instytucji kościoła sa dla mnie ważne.Kto powiedzial ze trzeba brać caly" Pakiet" i albo wszystko ,albo wcale?kk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bla bla bla. I dopiero jak czlowiek chwyci za kiere plejad jest soba. Zgoda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedzial ze trzeba brać caly" Pakiet" i albo wszystko ,albo wcale?kk?

 

Zgadza sie: z kim nie pogadasz to okazuje się ze religia jest dla niego na zasadzie "pick and choose". Tamto o kamienowaniu nieposłusznych dzieci, nasłaniu stada niedźwiedzi żeby rozszarpały dzieci które kogoś tam słowami obraziły i zagładach, topieniu całej planety, zsyłaniu plag, pochwale niewolnictwa, oddawania córek rozwścieczonemu tłumowi, wybijaniu sąsiedniego miasta w pień i braniu sobie ich kobiet na przymusowe żony.... w starym testamencie jest be, więc się nie liczy a tu fragmencik fajny o kochaniu bliźniego to bierę.. itd itp. Więc skoro tak to człowiek ma własną moralność a nie czerpie jej z biblii, więc równie dobrze można ją olać całkowicie skoro i tak mamy autonomiczną moralność i zasady i. Jam tak zrobił i zostałem tym podłym ateistą czerwońcem szatanistą i co tam jeszcze o małym, czarnym sercu oł jes!  :yahoo:

 

 

Co z tymi którzy są dobrzy całe życie a nie wierzą?

Zawsze wydawało się, że wiara jest konieczna do zbawienia... ale obecny Papież twierdzi, że nie ma takiej konieczności.

Masz chyba szansę... ;)

 

 

Ja tam do nieba nie chcę jeśli bóg faktycznie jest taki jak go biblia opisuje, ale Ty uważaj, żeby się nie okazało że przypadkiem nie w tę religię wierzyłeś całe życie i okaże się że muzułmanie albo Żydzi mieli rację albo jeszcze kto tam - religii i bogów Ci od groma. To masz spore szanse że się nie wtrafiłeś i co wtedy? Może wierząc w nieprawidłowego boga co dzień bardziej wkurzasz tego faktycznego i po zgonie taki Ci wycisk za to sprawi że hoho ;)

 

Kolegom, którzy zapragnęli moje osobiste życie roztrząsać zapodam w zamian filmik ciekawszy niż jakieś wycieczki personalne które zreszta juz przerabialiśmy w tym wątku wcześniej.

 

http://www.ted.com/talks/steven_pinker_and_rebecca_newberger_goldstein_the_long_reach_of_reason

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kim nie pogadasz to okazuje się ze religia jest dla niego na zasadzie "pick and choose"

 

Ciesz się więc, że przyszło Ci żyć w cywilizacji, w której masz wolny wybór :)

Gdzie indziej być może nie byłoby takiego spektrum opcji ;)

 

Może wierząc w nieprawidłowego boga co dzień bardziej wkurzasz tego faktycznego

 

Ty wierząc w nieistnienie żadnego być może wkurzasz ich wszystkich  :biglol:

 

skoro tak to człowiek ma własną moralność

 

Kwestia moralności jest o wiele bardziej złożona niż mogłoby się to z pozoru wydawać. Znalazłem artykuł na ten temat, nie za długi, a moim zdaniem ciekawy: http://usfiles.us.szc.pl/pliki/plik_1258300079.pdf miłej lektury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się i po raz kolejny przypominam że to że mam jakikolwiek wybór czy swobodę wyrażania opinii nie jest zasługa naszej jakże cywilizowanej religii, a faktu że tę religię ktoś z ciemnych czasów kopiącą i krzyczącą wyciągnął.

 

Myślę że bóg bardziej by się wkurzył że czcisz nie tego co trzeba niż że nie czcisz żadnego :)

 

Przeczytałem. To samo było w filmiku który dałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swobodę wyrażania opinii nie jest zasługa naszej jakże cywilizowanej religii

 

Ja nie napisałem o cywilizowanej religii, a o cywilizacji łacińskiej: 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cywilizacja_łacińska

warto choć trochę dowiedzieć się, czym różni się ona od innych, bo właśnie z powodu tych różnic masz dzisiaj swobodę wyrażania opinii.

 

Przeczytałem.

 

Wątpię... gdybyś przeczytał zwróciłbyś uwagę na początek 93 strony i opisane tam stadium 7. Nie zgodziłbyś się zapewne z tym punktem widzenie... ale żeby się nie zgadzać z czyimiś poglądami, trzeba je chcieć poznać, czego Ty niestety od początku unikasz jak ognia.

 

To samo było w filmiku który dałem powyżej.

 

Taki pogląd mógłbyś wyrazić tylko nie czytając artykułu lub nie oglądając filmiku. A tak w ogóle, załączając link do filmiku zapomniałeś przeczytać znajdujących się pod nim komentarzy. Jeden z nich wydał mi się wyjątkowo trafny:

 

It was a fun debate but utterly useless in any practical sense.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens życia przed śmiercią omawialiśmy wcześniej. Nie będziemy wałkować znowu. Skoro tak do wiedzy dążysz to sobie poszukasz w tym temacie.

 

 

Skoro Tobie trafny wyjątkowo ten komentarz się wydaje, to co robisz w tym temacie? Dyskutować jak widać nie masz chęci. A przekomarzanie się czy wymiana drobnych uszczypliwości itd. są nudne.

Edytowane przez eurojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Specjalnie powyżej użyłem słowa "arabskich" a nie "muzułmańskich". To nie Islam jest problemem, ale kultura, w której powstał - kultura arabska. Mężczyzna wyrasta tam jako pasożyt, na którego kobieta całe życie ciężko pracuje. Wychowany w takiej kulturze uważa ciężką pracę, szczególnie fizyczną za niegodną mężczyzny, muzułmanina. 

 

 

 

Kurczę, kropka w kropkę opisałeś polski kościół katolicki. Kobieta służy do sprzątania plebanii, modlenia się w klasztorze i rodzenia dzieci, choćby i z gwałtu i ma być za to jeszcze pokornie wdzięczna staremu dziadowi w fikuśnej sukeince z koronkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...