Skocz do zawartości

Po ile Paliwo ?


Fortis

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wrooblas napisał(a):

Wczoraj przejeżdżając obok Auchan w Gdańsku na Szczęśliwej (akurat nie widziałem cen) zastanawiałem się nad jakością tych paliw. Czy taka marketowa benzyna różni się od takiej z renomowanych stacji? Ja i tak tankuję na prywatnej stacji na osiedlu, jest znacznie taniej niz na sąsiednim Orlenie, ale nadal drożej niż przy marketach. Da się gdzieś poczytać rzetelne dane o jakości tych paliw?

Nie ma co się doktoryzować z jakości paliw bo one muszą mieścić się w PN-EN i takie wyjeżdżają nalane do cysterny wiozącej paliwo do stacji benzynowej. Inną sprawą jest czystość wnętrz zbiorników, co też podlega zapisom prawa i wewnętrznym procedurom sprzedawcy. W tym przypadku może być różnie ale duzi detaliści nie pozwolą sobie na wtopę z powodu niewymienionego filtra w dystrybutorze czy zaniechania czyszczenia wnętrza zbiornika paliwa po określonym przez UDT czasie.

 

O przekrętach z dawnych czasów gdy (już na miejscu, na stacjach benzynowych) do zbiorników były dolewane jakieś przepracowane rozpuszczalniki alboco trzeba zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wrooblas napisał(a):

Czyli tankując przy markecie nie narażamy silnika na żadne zagrożenie?

@wrooblas to nie do mnie pytanie, to pytanie do sprzedawcy ale odradzam zadawanie tego pytania podczas płacenia bo zrobią wielkie oczy. Zadaj to pytanie dostawcy paliwa do stacji benzynowej przy markecie.

 

Dla mnie zagrożeniem tankowania przy markecie jest strata czasu w kolejce do dystrybutora (szczególnie w weekend) oraz sam market który wciągnie i tam kupisz więcej niż ci potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wwa, Bartycka , sanmoobsługowa - Pb95 za 5,83 :o

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nad w Bydg na stacjach Wattis niezmiennie od dwóch tyg 5,67 za 95kę.

 

@wrooblas, ja tankuję przy marketach od wielu lat. Z racji ilości przepalanego paliwa (u mnie ok 460l miesięcznie) takie tankowanie na stacji gdzie jest 30-40gr taniej niż obok na Orlenie to miesięcznie 150-200zł w kieszeni. Niby niewiele, ale już rocznie robi się z tego powiedzmy ok 2000zł oszczędności.

W sam raz by za to kupić kilka baniek oleju, filtrów itp.

 

Przypału z jakością paliw ze stacji marketowych jak dotychczas nie miałem. Tankuję głównie przy Auchan, Carrefour bo są mi po drodze.

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blixten napisał(a):

Zdecyduj się wreszcie :biglol:

daję ci wybór

ale ok, jeśli to dla ciebie za trudne to doliczając do 5.19 inflację, albo odliczając od obecnej ceny inflację

ale cię piecze!!!!  :)

Edytowane przez fulcrum
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2024 o 22:06, fulcrum napisał(a):

czyli doliczając/odliczając inflację mamy paliwo po 5.19?

 

W dniu 21.09.2024 o 22:47, fulcrum napisał(a):

daję ci wybór

 

Widać po tym, że bladego pojęcia nie masz efektem czego są aktualne ceny paliw 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):

 

 

Widać po tym, że bladego pojęcia nie masz efektem czego są aktualne ceny paliw 

tylko dlaczego trzeciego wpisu mojego nie zacytowałeś gdzie ci wyjaśniłem dlaczego masz doliczyć/odliczyć inflację? znów kręcisz, przeinaczasz, wyrywasz z kontekstu. nigdy nie potrafisz przyznać się do błędu? twoja prawda zawsze musi być najmojsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blixten napisał(a):

Dla niektórych prosto myślących to, że nie trawię Tuska oznacza z automatu, że jestem pisiorem :biglol:

a gdzieś cię tak nazwałem? świat nie składa się tylko z ciebie. troszkę ci ego urosło...  :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blixten napisał(a):

 

 

Widać po tym, że bladego pojęcia nie masz efektem czego są aktualne ceny paliw 

W Polsce już każdy i każda powinni wiedzieć, że ceny paliw na stacjach benzynowych nie zależą ani od inflacji ani od ceny zakupionej ropy ani nawet od popytu tylko od widzimisię aktualnie rządzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fulcrum napisał(a):

z tym, że najbardziej bliski komunie teraz jest właśnie pis! dobrze, że to Ty napisałeś  :)

Zdarta płyta.

Bruksela jest komusza.

W Chinach już nie tyle komunizmu co w Brukseli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał delikatnie napisać, to bym napisał że PiS a w nim jego aparatczycy, to narodowi socjaliści. Z merkantylną dewiacją w kierunku kościoła rzymskokatolickiego a właściwie w każdym kierunku, w którym można nieswoimi (czytaj - publicznymi) pieniędzmi zrobić deal.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...