Skocz do zawartości

Rejestrowanie kilku telefonów w BT - Forester 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kochany Dział Techniczny! :hi:
 
Bardzo proszę o informację, czy w Foresterze MY14 można zarejestrować kilka telefonów w systemie głośnomówiącym Bluetooth, a jeżeli tak, to jak to zrobić.
 
Wg instrukcji obsługi (patrz strona 5-38) jest to oczywiste:
 

Wybranie aparatu telefonicznego

W celu wybrania zarejestrowanego aparatu telefonicznego .... wykonać...:
(...)
4. Wykonując jedną z następujących czynności wybrać aparat telefoniczny.
- Posłużyć się pokrętłem "TUNE/TRACK".
- Nacisnąć przycisk poleceń głosowych ... itd.
5 Wybrać menu "CONFIRM".
- ... wybrany aparat telefoniczny zostanie podłączony do wyposażenia pojazdu...


Prawdą jest, że tłumaczenie owej instrukcji jest katastrofalne, i że w związku z tym do niektórych fragmentów instrukcji należy podchodzić z wielką rezerwą. Jednak w ASO poinformowano mnie że:
 

...wg informacji z góry jest to możliwe, jednak nigdy nie udało mi się podłączyć drugiego telefonu.


Próbowaliśmy podłączyć dwa telefony: zwykłą Nokię i smartfon Samsung Galaxy. Nokia zadziałała od razu (pomijając konieczność powtórzenia procedury z powodu nieścisłości w instrukcji). Przy próbie konfiguracji Samsunga wszystko przebiega OK do momentu wprowadzenia klucza (PIN) do telefonu. Zostaje nawiązane połączenie z CAR M_MEDIA, po czym telefon informuje o odrzuceniu. System samochodu NIE wyświetla komunikatu "FAILED". Ciekawostką jest, że podawany przez samochód PIN jest taki sam, jak w przypadku pierwszego telefonu.

 

Z informacji znalezionych w czeluściach Forum wynikałoby, że nie tylko my mamy z tym problem, więc oficjalna wykładnia Działu Technicznego, za którą z góry dziękujemy, byłaby wysoce pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W foresterze 2012 dziala bez problemu zapisanie dwoch telefonow (BlackBerry). Pozniej ostatni uzywany paruje sie od razu jak znajdzie sie w zasiegu, recznie trzeba przestawic na poprzedni. Ale nic nie jest skasowane ani usuniete.

 

Ciekawostką jest, że podawany przez samochód PIN jest taki sam, jak w przypadku pierwszego telefonu.

Bo ten kod z tego co pamietam ustawia sie z gory dla radia, nie jest losowy dla kazdego urzadzenia.

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Forku XT 2014 można zarejestrować chyba 5 telefonów, ja w każdym razie mam 4 i działa, ale:

 

1. Nie działa więcej niż 1 na raz, a to już jest bzdura, bo zestawach za 300-400 zł np. Nokii i można mieć na raz wpięte dwa telefony, np. prywatny i formowy, albo obu pasażerów... i oba na raz działają.

2. Mi zestaw multimedialny nie działa poprawnie i od kilku miesięcy ASO nie potrafi tego naprawić, jak tak dalej pójdzie wystąpię z żądaniem wymiany auta na nowe, no nie może być tak, że zgłoszony problem jest nie naprawiony i ASO wraz z SIP uważają, że jest o'k, a problem jest taki, że jak w trakcie jazdy przyjdzie dowolny sms, to system się zawiesza. Dla uzupełnienia, działo się to również w obecności pracownika ASO.

 

Wnoszę niniejszym o interwencję do DT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Normalnie :) wg instrukcji i zgodnie z komunikatami na ekranie.

Ale mam zestaw HK, nie wiem czy takie w Forku MY09 są? w moim który kiedyś miałem takiego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XV udało mi się sparować dwie stare Nokie, Samsunga i iPhone. Najwięcej cyrków było z Androidem - telefon musiał mieć opcję widoczny dla wszystkich urządzeń. 

 

W ustawieniach wybieram Setup / Phone Setup / Pair Phone. Zanim się sparuje telefon, należy zapisać jego nazwę (głosowo), np. stara Nokia, albo służbowy itp. Następnie Confirm i dopiero potem Pair Phone, potwierdzić PIN i tak mi się udało wprowadzić pozostałe telefony. 

 

Działa tylko jeden, ten ostatnio sparowany. Aby podłączyć inny, trzeba to przestawić to można w Setup / Phone Setup / Select Phone. 

 

Czy ktoś wie, czy można "wywołać" głosowo te telefony, czy zawsze trzeba ręcznie przestawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...