Skocz do zawartości

Ciśnienie oleju w sti


marcinjg

Rekomendowane odpowiedzi

 


Zminym silniku wolne obroty- olej 8st - 6,5vbara

Ciepły silnik wolne obroty- olej 80st - 2,5 bara

Ciepły silnik obroty na 2500/min- olej 80st, 2500obr - 5,2 bara 

 

Temperatura na zewnątrz -4st, olej 5w40. Na zimnym telepie ......

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi jeszcze nigdy nie przekroczył 95stC i to właśnie w korku się zdarza  :) ,nie upalam na torze i tu nie mogę nić powiedzieć jak by to wyglądało  ,silnik zalany 5W40 cały rok

A jak wygląda u cb sprawa z ciśnieniem oleju na:

Zminym silniku wolne obroty-

Ciepły silnik wolne obroty-

Ciepły silnik obroty na 2500/min-

 

 

 

Nie mam zamontowanego pomiaru ciśnienia oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem właśnie olej i dalej mam na 80 C no troszkę ponad 1 bar no jest lepiej niż było olej mobil1 0w40 Ale chyba ciśnienie mam mniejsze bo mam mala nieszczelność na wale od skrzyni biegów ciekawe jak tam można zmienić uszczelkę symering chyba tam ale to nowy temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem właśnie olej i dalej mam na 80 C no troszkę ponad 1 bar no jest lepiej niż było olej mobil1 0w40 Ale chyba ciśnienie mam mniejsze bo mam mala nieszczelność na wale od skrzyni biegów ciekawe jak tam można zmienić uszczelkę symering chyba tam ale to nowy temat .

Uszczelniacz wału nie może być powodem małego ciśnienia oleju on ma za zadanie uniemożliwić wydostawanie się oleju na zewnątrz który spływa po bloku do miski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokie te wasze ciśnienia... mój rozgrzany trzyma 1.7 bara na luzie... przy depnięciu na rozgrzanym 6.5-7

jeżeli masz silnik 2.5 to producent mówi tak .... ciśnienie 3.9 bara przy 2500 obr .... więc jest to prawidłowe odniesienie bo odniesienia w literaturze technicznej do wolnych obrotów nie ma ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz silnik 2.5 to producent mówi tak .... ciśnienie 3.9 bara przy 2500 obr .... więc jest to prawidłowe odniesienie bo odniesienia w literaturze technicznej do wolnych obrotów nie ma .....

to sprawdziłem i faktycznie wychodzi tak grubość wskazówki ponad 4 bary przy 2500 RPM...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że zdrooowa :):P


 

jeżeli masz silnik 2.5 to producent mówi tak .... ciśnienie 3.9 bara przy 2500 obr .... więc jest to prawidłowe odniesienie bo odniesienia w literaturze technicznej do wolnych obrotów nie ma .....

to sprawdziłem i faktycznie wychodzi tak grubość wskazówki ponad 4 bary przy 2500 RPM...

 

 

znaczy że zdroooowa :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jesli chodzi o temperatury to u gacku wystarczy zebym jechał po autostradzie ok 13-14/h i oliwa juz osiaga 105*-110* z tym, że u mnie temperature budują 2 turbiny a nie jedna.. dodatkowo wsystko zależy od temperatury na zewnatrz. 

 

ciśnienie... zimny @ 1500 rpm - 6.5 bar

ciepły (95*C) @ 850 rpm (podniosłem w ecuexplorerze) ok 3bar

ciepły 110* @ 850 rpm - 2+ bar 

 

podczas jazdy (100*C - 2500-6500 rpm) cisnienie od 5 - 6.25 bar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...