Skocz do zawartości

Playstation 3


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widze że nie tylko ja jestem tutaj wiernym fanem Final Fantasy 7 :) Też marzy mi się remake ale obawiam się że jeszcze długo pozostanie w sferze marzeń. Square-Enix jakoś nie jest zainteresowane remakiem a szkoda. Bardziej kręci ich wypuszcznie produktów około tematycznych (Advent Children, Dirge of Cerberus czy w niedalekiej (?) przyszłości Crisis Core). BTW seria FF przeradza się w niezłego tasiemca, już od jakiegoś czasu w sieci krążą filmiki z XIII :)

 

edit: Europejska premiera PS3 została przesunięta na marzec 2007. Wygląda na to że przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dziewczyny. Odgrzebuje bo tez sie zasanawiam....

 

Leszek : Wróć do tematu o PS3 w dojczlandzie.

 

A ja napalony jestem na konsole i kurka... drażni mnie to że x360 juz lezy w sklepie i można od ręki brać a PS3 jeszcze przyszły rok ...

 

Może ten xbox nie jest taki zły ?

 

Duzo od ps3 będzie odstawał ?

 

Widzialem screeny fify07 (bo akurat ja to sportowcem jestem i wciagam całą serię fif pes nba nhl pomijam tylko golfa) i fifka na xbox360 wygląda kosiarsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heller, jak chcesz konsole teraz to bierz bez zastanowienia X360. PS3 dopiero przyszły rok, pomijam fakt, że zanim pojawią się jakieś zacne tytuły na PS3 to też minie trochę czasu. No i cena!

 

WRC Fan - chyba nie do końca:twisted:. Premiera PS3 to listopad, a sony już zabało, żeby z konsolą pojawiły się megagry pokazujące jej możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład XBOX 360

 

upalam XBoxa 360 i opcja Live wymiata :twisted:

 

mozesz cos wiecej o wrazeniach napisac ?

 

 

Od czego by tu zaczac...hmm

 

M$ podszedl do sprawy baaardzo profesjonalnie zostawiajac konkurencje daleeeeko w tyle. Nintendo nigdy nie wspieralo zabawy online a teraz peklo i rusza z WiiConnect24. Sony online rowniez traktowalo ta czesc rynku po macoszemu, dodatkowy network adaptor do PS2 sprzedal sie w smiesznych ilosciach, dopiero PStwo mialo wbudowany NA ale i tak malo jaka gra pozwalala na gre online. MS od poczatku istnienia Xboxa1 mial znakomite serwery i obsluge techniczna. w Xobxie360 ta usluga jest juz niesamowicie rozbudowana. nie wyobrazam sobie miec X360 i nie miec LIVE!

 

kazdy gracz posiada gametarg - taki nick, mozna go kutomalizowac zmieniac skiny i wszystkie statystyki z gier i nasze wyniki sa ladowane na serwer i kazdy gracz moze zobaczyc nasze wyniki i porownac ze swoimi. Rozmowa podczas grania przez headset to juz standart. Mozna romawiac w dashboardzie (to taki system operacyny) przez wideokonferencje lub normane tylko audio, no i wiadomosci tekstowe, rozgrywka online to nie zadna nowosc ,tak jak na PCcie tylko ze wieksza przyjemnosc :) nic sie nie wiesza i grafa daje rade :)

ciekawa opcja to takze Marketplace - tutaj sciagamy sobie dodatki (mapy samochody skiny) do gier i zapisujemy na HDD Xboxa. mozna tez pobrac Traillery i dema gier. muzyke i inne dodatki, zapewnw wiele rzeczy pominalem.

 

 

Waznym dodatkiem jest fakt iz MS ciagle aktualizuje system operacyjny dodajac nowe opcje. np. od nowego update bedzie dostepny tryb HDTV 1080p (1920x1080 przy skanowaniu progresywnym- oczywiscie kazda gra na Xboxa360 wymaga AA x2) Niedlugo bedzie tez aktualizacja pozwalajaca na odpalanie DiviXow i XiviD.

 

 

PS brat mi to na na szybko popdeslal... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chce się porównywać konsole, to trzeba poczekać na finalny produkt. Statyczny obraz nie oddaje wrażenia z grania. To co jednych drażni innym się podoba. Zobaczymy czy Blue-Ray to faktycznie przełom, czy może tylko chwyt marketingowy, bo przecież i tak konsole generują obraz wektorowy (to zajmuje bardzo mało miejsca) ale okraszają go teksturami - to już miejsca zajmuje nieco więcej. Ale ciągle powinno się to mieścić na płycie DVD. Nie wiem czym to zapchają, filmami w wysokiej rozdzielczości, muzyką? Ja chętnie poczekam na PS3, nawet rok, teraz i tak kasy nie mam by konsolę zmieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, wysilil sie jeszcze troche

 

 

 

A co do grafiki Xbox360 vs PS3.... Xbox360 posiada uklad od ATI ktory posiada 48 zunifikowanych potokow pixeli i dodatkowe 10MB DRAM - dzieki czemu AntiAliasing na Xboxie360 uzyskuje sie bez zadnej straty na wydajnosci systemu. RSX od NvIDI w PS3 jednak niewiele bedzie odstawac od ukladu w Xboxie, wydajnosc podobna do GeForce 6800Ultra w SLi. Pamięć RAM w Xboxie360 wydaje sie byc lepiej rozplanowana poniewaz do 512 MB DDR3 ma dostep zarowno CPU jak i GPU wiec programista moze przydzielic ile chce pamieci do poszczegolnych działań. W PS3 bedzie 256 MB XDR dla CPU i 256 DDR3 dla GPU. Procki roznia sie i to znacznie, Xbox360 posiada trzyrdzeniowy procesor Xenon (kazdy rdzen taktowany 3,2Ghz z obsluga 2 wątkow jednoczesnie) a PS3 posiada The Cell siedem rdzeni z czego jeden jest nieaktywny, jednak sa to rdzenie asymetryczne wiec programowanie jest niezla udreka. Graficznie roznica nie powinna byc znaczaca - to ta sama generacja konsol.....jednak cenowo na korzysc bardziej oplaca sie zakupic Xboxa360. Zaletą PS3 bedzie zapewne BluRay (25 i 50GB na plytce) jednak przez ten wlasnie naped Sony przesunelo premiere PS3 juz kilka razy i ostatnio premiere europejska na Marzec 2007. 360ka nie jest na straconej pozycji, M$ juz wprowadził HD DVD - naped na ktorym na jednej plytce upchniemy 20GB i 40GB......moim zdaniem wybor zdecydowanie na korzysc Xboxa360

 

 

jezeli ktos bardziej zainteresowany dam kontakt do brata, mial PS2, pierwszego XBoxa teraz 360 cwiczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że w konsolach najważniejsze jest jakie gry są na nie dostępne, a nie jakie mają parametry :mrgreen: Chyba w niewłaściwy sposób kupowałem PS2 :???: ;)

 

To gry i grywalność są przecież najważniejsze w konsolach, a coraz więcej tytułów jest tylko na jedną konsolę.

 

 

Witek, tez tak myslalem ale sa osoby o odmiennym zdaniu i akurat ja mam takiego jednego pod dachem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, tez tak myslalem ale sa osoby o odmiennym zdaniu i akurat ja mam takiego jednego pod dachem

taaa, jak by tak bylo to bys katowal u mnie w pokoju na PS3 a nie na 360ce :P Napisalem to aby uświadomic niektorym ze mimo ponad rocznemu odstępowi czasu miedzy premierą Xboxa360 a PlayStation 3 roznica bedzie niewielka...

A ja myślałem, że w konsolach najważniejsze jest jakie gry są na nie dostępne, a nie jakie mają parametry

oczywiście :) Jednak wole Forze od Gran Turismo, Halo od Killzone ,a Japońskie RPGi mnie nie ruszają, dlatego wybralem konsole Microsoftu....no i oczywiscie genialny LIVE! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gralem w jedno i drugie (XBOX i PS2, oczywiscie ;) ) i jestem zdecydowanie za PS. Forza to jakas lipa, trasy niby te same (np Nordschleife), ale jak porownac wersje wirtualne z oryginalami, to GT4 jest do przodu.

 

WRCfan kiedys pisal, ze woli Forze, bo na GT4 w mig wykrecil taki czas jak ktos tam w rzeczywistosci, a na Forzie nawet sie do niego nie zblizyl. Ten argument dlugo nie dawal mi spokoju, ale w koncu doszedlem do wniosku, ze:

a) lepszy czas na konsoli niz w rzeczywistosci jest wynikiem braku zahamowan - czego bys nie robil, zawsze w rzeczywistosci masz jakies opory. Na konsoli mozesz sprobowac pojsc jakis zakret pelnym ogniem - 9 razy wylecisz przy 200 na bande, za dziesiatym sie uda

B) w rzeczywistosci nie kierujesz padem i dzialaja na Ciebie poza sila grawitacji i "wibracji" w padzie rowniez inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRCfan kiedys pisal, ze woli Forze, bo na GT4 w mig wykrecil taki czas jak ktos tam w rzeczywistosci, a na Forzie nawet sie do niego nie zblizyl.

 

Chodziło o Jeremiego Clarksona który w GT4 wykręcił czas bodajże 1:41 na Laguna Seca.

 

a) lepszy czas na konsoli niz w rzeczywistosci jest wynikiem braku zahamowan - czego bys nie robil, zawsze w rzeczywistosci masz jakies opory. Na konsoli mozesz sprobowac pojsc jakis zakret pelnym ogniem - 9 razy wylecisz przy 200 na bande, za dziesiatym sie uda

B) w rzeczywistosci nie kierujesz padem i dzialaja na Ciebie poza sila grawitacji i "wibracji" w padzie rowniez inne

 

TJ, ale co to ma do rzeczy w porównaniu GT4-Forza ? Z tych zahamowań zdaję sobie sprawę, nawet Jeremy o nich wspominał w tym materiale w TG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym zdecydowanie PS3

 

PS

a) lepszy czas na konsoli niz w rzeczywistosci jest wynikiem braku zahamowan - czego bys nie robil, zawsze w rzeczywistosci masz jakies opory. Na konsoli mozesz sprobowac pojsc jakis zakret pelnym ogniem - 9 razy wylecisz przy 200 na bande, za dziesiatym sie uda

B) w rzeczywistosci nie kierujesz padem i dzialaja na Ciebie poza sila grawitacji i "wibracji" w padzie rowniez inne

 

TJ, ale co to ma do rzeczy w porównaniu GT4-Forza ? Z tych zahamowań zdaję sobie sprawę, nawet Jeremy o nich wspominał w tym materiale w TG.

Znaczy Junior nie zabłysnął umysłem, a WRC Fan go zdemaskował :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, tez tak myslalem ale sa osoby o odmiennym zdaniu i akurat ja mam takiego jednego pod dachem

taaa, jak by tak bylo to bys katowal u mnie w pokoju na PS3 a nie na 360ce :P Napisalem to aby uświadomic niektorym ze mimo ponad rocznemu odstępowi czasu miedzy premierą Xboxa360 a PlayStation 3 roznica bedzie niewielka...

A ja myślałem, że w konsolach najważniejsze jest jakie gry są na nie dostępne, a nie jakie mają parametry

oczywiście :) Jednak wole Forze od Gran Turismo, Halo od Killzone ,a Japońskie RPGi mnie nie ruszają, dlatego wybralem konsole Microsoftu....no i oczywiscie genialny LIVE! :twisted:

 

 

Mlody? :shock:

 

do lekcji i spac a nie brata szpiegowac po necie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procki roznia sie i to znacznie, Xbox360 posiada trzyrdzeniowy procesor Xenon (kazdy rdzen taktowany 3,2Ghz z obsluga 2 wątkow jednoczesnie) a PS3 posiada The Cell siedem rdzeni z czego jeden jest nieaktywny, jednak sa to rdzenie asymetryczne wiec programowanie jest niezla udreka.

Rdzeni z Cellu jest 6 dostępnych, siódmy biega na potrzeby systemu zabezpieczeń a ósmy jest odcięty. Dodatkowo warto zauważyć, że 6 dostępnych rdzeni to nieco więcej niż 3 rdzenie + wątkowanie (oba procki bazują na PPC więc można przypuszczać, że wydajność rdzenia jest zbliżona). Odnośnie trudności w programowaniu, pierwsze słyszę o asymetryczności rdzeni - możesz coś więcej o tym napisać? Komplikacja softu na PS3 będzie podobna jak na X360, trzeba nauczyć się pisać programy wielowątkowe i poprawnie dokonywać synchronizacji. O ile pamiętam, ostatnie dev kity wywarły pozytywne wrażenie na programistach, podobnie jak trzymanie się otwartych standardów API oraz wsparcie dla narzędzi opartych o licencję GPL (co może znacząco nie zwiększy ilości gier, ale zwiększy ilość chętnych do kodowania w nowym środowisku).

 

Zaletą PS3 bedzie zapewne BluRay (25 i 50GB na plytce) (...) 360ka nie jest na straconej pozycji, M$ juz wprowadził HD DVD - naped na ktorym na jednej plytce upchniemy 20GB i 40GB

Zapomniałeś dodać, że X360 na HD-DVD będzie odtwarzał tylko filmy, nie ma planów by gry zajmowały więcej niż 7GB (tyle wchodzi na płytkę dla X360), tak więc jeżeli faktycznie komuś uda się sensownie wykorzystać pojemność, to albo MS będzie musiał zmienić plany, albo szykować nowy sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...