Jump to content
pegi

SVX Alcyone

Recommended Posts

Ten temat przede mną - w czerwonym. W zielonym nie ruszam :)  Na hamulce można ponarzekać, bo są po prostu po subarowemu słabawe, a dodatkowo nie sądzę, żeby ktokolwiek w którymkolwiek aucie cokolwiek z nimi robił poza tarczami, klockami i ewentualnie regeneracją zacisków.  Dlatego pierwsze co będę próbował zrobić, to wrzucić przewody w oplocie, może dzięki temu ciśnienie nie będzie uciekać, bo przewody swoje lata mają i puchną przy depnięciu :)

To mnie właśnie trochę martwi... czy z tą masą, SVX hamował będzie lepiej czy gorzej niż Impreza GC na małym dwutłoczku? :)

Z tyłu jest jednotłoczek czy dwutłoczek?

Z tym oplotem to ciekawy pomysł... czekam(y) na rezultaty :P

Z tylu jest jednotloczek. A co do porownania z innym subaru to nie wiem, nie jezdzilem nigdy innym:-P

Ciekawe, czy dwutłoczek z tyłu by coś poprawił... :P

EDIT:

Panowie, w temacie tego łożyska - bo ponoć czeka mnie to w jednym z tylnych kół - ono z czegoś pasuje?

Znalazłem kilka:

http://www.iparts.pl/czesc/lozysko-kola,subaru,svx-cx-1992-09-1997-12,3-3-i-24v-4wd-cxw-220km,107-4023-4449-100579-0-201-wbk8008.html#montowane-w-autach

http://www.iparts.pl/czesc/lozysko-kola,subaru,svx-cx-1992-09-1997-12,3-3-i-24v-4wd-cxw-220km,107-4023-4449-100579-0-110-r18115.html#montowane-w-autach

http://www.iparts.pl/czesc/lozysko-kola,subaru,svx-cx-1992-09-1997-12,3-3-i-24v-4wd-cxw-220km,107-4023-4449-100579-0-257-4417010.html#montowane-w-autach

W niektórych wylistowane są też Imprezy... faktycznie pasuje? Które muszę wziąć...? :)

Edited by BelegUS

Na razie nie bierz żadnego. Te łożyska faktycznie cosi podejrzane są. Niby numer PA, a pasują do innych modeli. I może dlatego adixi je próbował do swojego, ale bez powodzenia. Jak tu będzie adixi, to Ci pewnie napisze swoje przeboje z tymi łożyskami. A ja spróbuję jeszcze u siebie zmierzyć, które powinny być. I spróbuję odnaleźć mój zakup u nich sprzed roku, bo wtedy wziąłem do czerwonego do prawego tyłu i  przodu i nie było kłopotu. 

Edited by pegi

Z łożysk tylnych obecnie nie pasuje do mnie nic co jest dostępne na rynku.

Moje łożysko ma 29mm średnicy wewnętrznej a wszystkie na rynku mają 42mm.

Nie biorę, robię rozeznanie w temacie, żeby jakoś to wszystko rozplanować ;) Dzięki! Mój mechanik pewnie by sobie włosy z głowy rwał...

... zresztą już mi zapowiedział, że mnie z tym autem z warsztatu wygoni :P

... zresztą już mi zapowiedział, że mnie z tym autem z warsztatu wygoni

To nie jest źle, bo znaczy, że Cię z nim tam w ogóle wpuści  ;)

A z mechanikami to tak czasem jest, że wyganiają SVX. W moim przypadku np po wymianie skrzyni, gdzie robota trwała poprzez pewne problemy ponad miesiąc usłyszałem: "Zapraszamy ponownie, z każdym innym samochodem, ale nie z SVX bo nie możemy już na niego patrzeć". 

Nie no, mój Mechanik jest świetny, i naprawdę zdolny - jako mój znajomy tak tylko żartował (chyba ^^), sporo Subaru zresztą serwisuje... ale mam zamiar mu robotę maksymalnie ułatwiać, bo szukanie części faktycznie będzie problematycznie...

Chłopaki, a jak z przednimi tarczami? Ponoć pasują te z STI któregoś...?

Jakieś sensowne, cywilne Brembo mocno rujnuje budżet? :P

heble może i podejdą pytanie tylko co z ori felgami ;) 

heble może i podejdą pytanie tylko co z ori felgami ;)

Nie nie... swap hamulców na zaciski Brembo (ani żadne inne) nie jest ponoć wykonalny, z tego, co czytałem, mi chodzi o tarcze tej marki :P Bo wydawało mi się, że ktoś z Was wspominał, że są identycznych wymiarów jak te z STI...?

Edited by BelegUS

Oj swap zacisków jest jak najbardziej wykonalny, kiedyś nawet gdzieś widziałem.

A tarcze od sti nie podejdą raczej bo tarcza od SVX ma 302mm a od sti chyba ponad 320mm.

Chce kto?

http://olx.pl/oferta/subaru-svx-skrzynia-biegow-automat-CID5-ID6C6RH.html#35e2bc16ba

To skrzynia z auta, które kupiliśmy na części od gościa, co silnik do T3 wyciągnął i reszta auta mu niepotrzebna była. Dawaliśmy geniuszowi 4,5 tysiaka za auto ze skrzynią a bez silnika, to mu mało było. W końcu wytargaliśmy auto bez silnika i bez skrzyni za 2200, bo biznesiok uznał, że samą skrzynię za czwórkę sprzeda spokojnie. No to buja się z tym już kilka miesięcy i jak widać nawet za 2,5 nie ma kto tej skrzyni od niego wziąć. Poczekam aż do 1,5 tysiąca zejdzie i wezmę ;)

Oj swap zacisków jest jak najbardziej wykonalny, kiedyś nawet gdzieś widziałem.

A tarcze od sti nie podejdą raczej bo tarcza od SVX ma 302mm a od sti chyba ponad 320mm.

Da się swapować Brembulce z STi? oO

ME WANT!!!

Pegi to jest skrzynia miskajr z forum. Tez startowal od 3,5.

Pegi to jest skrzynia miskajr z forum. Tez startowal od 3,5.

Ja chyba jestem przemęczony i mam coś z oczami :facepalm:  ;)  Ta od tego, o którym pisałem też teraz była na olx za 2500, chyb się właśnie skończyło ogłoszenie. A sms-em proponuje mi już 2200 ... Chce kto?

Edited by pegi

Niech nikt nie kupuje:-) jeszcze troche czasu i gostek kolejny tysiac sobie odpusci.

Wisi już trzeci miesiąc taki ładniusi, czerwonusi, jeden z ostatniejszych, z niewielkiem przebiegiem, no i niedaleko:

http://www.mobile.de/pl/marka/subaru/model/svx/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:subaru,mdl:svx/pg:vipcar/196136708.html

Na początku był za 11.000, po miesiącu 10.000, teraz po kolejnym miesiącu już 9.000. Jak tak dalej będą opuszczać z ceny, to za pół roku go biorę  :biglol:

A tak na szybko i obrazowo, dlaczego SVX:

$_12.JPG

Śliczy jest to prawda, od dawna go obserwuję. Mimo wszystko dalej drogi jest jak na PL realia.

Kochajmy SVX'y bo im się to należy ;)

Śliczy jest to prawda, od dawna go obserwuję. Mimo wszystko dalej drogi jest jak na PL realia.

Jak zejdą z ceną poniżej 5000 to jadę po niego ;)  

oby czytali to Forum ;)

Czy dołączyć się do wątku mogą również i byli posiadacze? ;)

Byli, a może i przyszli? ;)

No kogo jak kogo, ale Ciebie najbardziej tu brakowało :) Powitać, powitać  :)

Po 5,5 roku wspaniałych wspomnień z użytkowania mogę napisać tylko jedno: to niesamowity samochód - pod każdym względem!

Jedyną wadę jaką miał to datę premiery - zbyt mocno wyprzedził swoją epokę :)