Jump to content

SVX Alcyone

Recommended Posts

• Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gdyby ktoś jeszcze nie widział to mój SVX miał wczoraj sesję zdjęciową u mojego ulubionego fotografa... i jest przeciąg Wiecej fotek tutaj: https://www.facebook.com/skowronekmillenium/photos/?ta

Kwa, na mojego to by 202 napraw zabrakło...

witam! Minęło już trochę czasu od zakupu svx'a, trochę już w nim zrobiłem i pozamawiałem części, chciałem się jednak podzielić odkryciem- może komuś się przyda. Łączniki stabilizatora przód tak bardzo

Posted Images

Wisi już trzeci miesiąc taki ładniusi, czerwonusi, jeden z ostatniejszych, z niewielkiem przebiegiem, no i niedaleko:

http://www.mobile.de/pl/marka/subaru/model/svx/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:subaru,mdl:svx/pg:vipcar/196136708.html

Ładny :) . Felgi z drugiego zdjęcia bardziej mu pasują.

Wisi już trzeci miesiąc taki ładniusi, czerwonusi, jeden z ostatniejszych, z niewielkiem przebiegiem, no i niedaleko:

http://www.mobile.de/pl/marka/subaru/model/svx/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:subaru,mdl:svx/pg:vipcar/196136708.html

Ładny :) . Felgi z drugiego zdjęcia bardziej mu pasują.

Oj jest ładniusi. Niestety przez żonę musiałem kupić STI, bo się uparła, żeby obydwa podstawowe auta w domu były czterodrzwiowe (bo mała córa). Gdyby nie to, pewnie kupiłbym właśnie takiego do codziennej jazdy. A na kupno takiego do kolekcji w tej chwili mnie nie stać. Więc niech cena spada, spada, spada... ;)  Choć uczciwie rzecz traktując, jeśli na żywo wygląda tak ładnie jak na fotach, to jest wart tych pieniędzy, które teraz za niego krzyczą. 

A co do felg, to takie szprychy mam też do swojego czerwonego, choć te drugie to są oryginalne fele do SVX-a.

Czy mnie się wydaje, czy to jest to samo auto? :rolleyes:

http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=258931039&cd=635464247180000000&asrc=st|fs

http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=259618197&cd=635476157060000000&asrc=st

A wiejski tuning i SVX-ów nie omija ...  :wacko:  :facepalm:  :biglol:

37662206081.369989817.IM1.06.565x421_A.5

O, następny geniusz :)

14047df1b0ad.jpg

Rzekłbym nawet, że niestety dopada je całkiem często:

Sybary-SVX%20%283%29.jpg

fe7402a93cf8.jpg

Nie wiadomo czy to Honda SVX czy Subaru NSX  :biglol:  :facepalm:

Akurat swapy przodów od legacy to dość "częsty" proceder, a wg. mnie nawet ten przód pasuje. Oczywiście nie powinno się tego robic bo svx jest zbyt unikatowy:-)

Sybary-SVX%20%283%29.jpg

fe7402a93cf8.jpg

Ma coś z Lambo Gallardo, szczególnie przedni zderzak :

800px-Lamborghini_Gallardo_Superleggera_

Sybary-SVX%20%283%29.jpg

fe7402a93cf8.jpg

Ma coś z Lambo Gallardo, szczególnie przedni zderzak :

800px-Lamborghini_Gallardo_Superleggera_

Jeszcze nie pomyśleli, że światła, zamiast zostawiać tak bez sensu jak fabryka zrobiła, można byłoby obrócić ich położenie o 90 stopni - na krawędzi maski wzdłuż błotników i wtedy już nikt by się nie zorientował, że to nie gallardo  :biglol:

No to tak było, ale nie do końca. Na mój pomysł, że kupię sobie do jazdy na codzień SVX-a a jej oddam Forka (a jej auto sprzedamy) przystała bardzo chętnie, za wyjątkiem SVX-a. Miało być auto czterodrzwiowe. No to jest ;)

Dwa tematy:

muszę wymienić wydech - a dokładnie częśc rury wydechowej za katalizatorami - czy można od innego modelu  dopasować ?

A druga sprawa, to od czego pasują amortyzatory maski ?

Dariusz

Kawałek rury wydechowej to w każdym zakładzie, co robią wydechy, dorobią. 

A amortyzator maski nie mam pojęcia, choć próbowałbym po prostu dobrać cokolwiek w miarę podobnego - byleby mocowania były zgodne. 

Z siłownikami maski to po prostu wymontuj pojedz do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego i powinni Ci coś dobrać na wzór.

A wydech tak jak mówi pegi w byle jakim warsztacie z wydechami Ci powinni ogarnąć za jakąś małą kaskę.

Ja u siebie robiłem mocowanie środkowe tam gdzie się łączy z dwóch rur w jedną (miałem uszy już przerdzewiałe i powykrzywiane i nie dało się tego skręcić bo ciągle jakieś przedmuchy były) zrobili mi za kilkadziesiąt zł i jest OK ;)

Ha, proszę, co mi @adixi1 znalazł. Owszem, to nie SVX, ale też Alcyone :)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/subaru/xt/subaru_xt_4wd_turbo-8244214#

I po moim pechu z bydgoszczakiem, gdzie byłem z gościem umówiony na zakup, dogadany, zostało się tylko umówić lawetę do odbioru (bo padnięty silnik był), to jak to własnie chciałem zrobić, się dowiedziałem, że jednak sprzedał komuś innemu. A tu nie dość, że za taką samą kasę, to jeszcze sprawny, jeżdżący. I naprawdę przypadkiem będę tam w weekend  :yahoo:

@adixi1, dzięki!!

I jaki z tego morał @BelegUS? Żeby się nie przejmować, bo widać tak miało być i nie ma tego złego ...  ;) A jak uda się przywlec tego z Węgier, to napiszę to 100x na Forum  :biglol:

Edited by pegi