Skocz do zawartości

Forester dla dziewczyny z turbo czy bez - doradźcie.


archibaru

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z drugą połówką spodziewamy się dzieciaka, stąd zaczęliśmy rozglądać się za drugim autem dla niej. Wybór padł na Subaru Forestera 2009-2012 w benzynie w wersji europejskiej. Jej warunek to LPG, jeśli kupimy model bez LPG to założymy instalację. Proszę doradźcie nam w czym XT jest lepsze od wersji podstawowej. Dla niej liczy się bezawaryjność i niskie ekonomia (stąd instalacja LPG). W większości przypadkach jeździ bardzo spokojnie i potrafi szanować auto (w sensie czekać na rozgrzanie, serwisować w porę). Dla mnie liczy się ich bezpieczeństwo, a wiem że z wersją XT będzie jej lepiej zmieniać pasy, wyprzedzać i przede wszystkim płynniej i pewniej włączać się do ruchu. W najbliższej przyszłości zamierzamy przeprowadzić się w miejsce gdzie dojazd do działki może być terenowy.

Podsumowując proszę Was o + i - do powyższego zastosowania związane z awaryjnością / różnicami między tymi modelami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednostki wolnossacew Subaru uznawane sa za pancerne i bezawaryjne o ktore nie trzeba zbytnio dbac, dobrze znosza lpg ( jest temat lpg na forum - jak dobrze poszukacie mozecie trafic na forka z fabryczna instalacja lpg np z wloch) osiagi gorsze od aut z Turbo trzeba krecic zeby jechalo

Za jednostkami doladowanymi przemawiaja osiagi. Turbo w zadnym aucie wieczne nie jest... Bardziej awaryjne od wolnossaka, jak to o auto z turbina trzeba dbac, podobno czule na jakosc lpg i instalacje . dobrze przyspiesza juz od niskich obrotow.

Jak dla zony bralbym wolnossaka jak dla siebie Turbo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla "baby" :) automat wierz mi!

 

 

Dla niej liczy się bezawaryjność i niskie ekonomia (stąd instalacja LPG)

a tutaj hmmmm temat rzeka!

Ja bym brał turbo i nie gazował absolutnie! wierz mi sam jak wsiądziesz to kupisz dziewczynie coś mniejszego ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo 1000 razy na forum:

 

2.5xt

+ dynamika

+ niewiele wieksze spalanie od wolnego ssaka 2.0

+ kurnik

- awaryjny silnik (UPG)

 

2.0

+ bezawaryjny

- duzo wolniejszy od 2.5xt, aczkolwiek do miasta w zupelnosci wystarczajacy - szybszy od wiekszosci aut w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uturbione silniki gorzej znoszą gaz. To znaczy nie ma rozróżnienia, który silnik ma wzomocnione gniazda zaworowe a które nie (chociaż pewnie te z "fabryczną instalacją" mają utwardzone ale chyba XT z gazem od serwisu to chyba biały kruk)

Wersje wolnossącące - numer silnika informuje czy są wzmocnione gniazda zaworowe czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia znalezienia 2.5 XT z roczników 2009-2012... łatwe to raczej nie będzie. Przy takim użytkowaniu jak piszesz, ja bym brał wolnegossaka, ale tak naprawdę to powinieneś obejrzeć/przejechać się jendym i drugim żeby sobie wyrobić zdanie, bo to dwa różne auta według mnie - miałem Forka NA i obecnie XT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego ten gaz... Kupowac uturbione subaru i wsadzac go w gaz to profanacja... Autentycznie dramat....

 

A temat banalny i tyle razy walkowany... Wystarczy minute poswiecic na szukanie i linkow wyskoczy calkiem sporo....

Edytowane przez Forekfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

archibaru - polowałem jakiś czas na 2.5xt po 2009 z polskiego salonu- i w końcu upolowałem 2.0NA. Obawiałem się tej dynamiki, i owszem, na trasie trzeba się przygotować do manewru, ale na miasto- w zupełności wystarcza i jeszcze ma zapas;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...