Skocz do zawartości

Problem z parowaniem telefonu z zestawem BT


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym XV mam problem, który już wcześniej wystąpił w Imprezie:

- Po którejś aktualizacji mój telefon Xperia SP (XSP) przestał się "parować" z zestawem głośnomówiącym Nokia w mojej starej Imprezie, z którym wcześniej dogadywał się bez problemu. 

- Próbowałem sparować telefon (zgodnie z instrukcją) z Subaru XV i też był błąd na etapie parowania. Stary telefon Nokia sparował się bez problemu.
- Próbowałem sparować XSP (ROM stock) z zestawem BT w Oplu Meriva - brak sukcesu.

- Próbowałem sparować zestaw samochodowy z innym egzemplarzem XSP - też brak sukcesu,więc nie jest to wina mojego fona.

- Dzisiaj próbowałem sparować z XV telefony Motorola Moto G oraz Samsung Galaxy 2 - bez sukcesu.

Telefon XSP ma Androida 4.3, a Motorola KitKat 4.4

Mam wrażenie, że postępuję zgodnie z instrukcją, a mimo to ciągle wyskakuje błąd parowania. Nie pozwala mi nawet wpisać "czarodziejskiego" kodu 1234, błąd jest wcześniej.

Ze słuchawką BT telefon łączy się bez problemu. Także przedpotopowa Nokia nie ma z tym problemów.

Jak w Waszych XV? Czy macie sprawdzone telefony, które działają z zestawem BT w XV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem (częściowo mam u siebie) w XV taki sam problem 


 


spróbuj app na androida z linku


 


https://play.google....hcon.btautopair


 


u mnie pomogło na tyle, że fabryczny BT paruje zarówno jako streaming audio jak i seztaw HF ( niestety bez możliwości importu kontaktów)


 


bez tej app fabryczny BT parował się tylko ze starym Nexusem z Androidem jeszcze 2.x natomiast wszytkie Androidy 4.x nie chciały u mnie się parować


 


ogólnie to fabryczny BT pracuje beznadziejnie do tego menu radia nie pomaga w obsłudze


w żaden sposób  nie mogę skopiować kontaktów, nie udaje mi się wymusić aby BT XV  poprosił o dostęp do takowych na telefonie


  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz więcej. W konkurencyjnych rozwiązaniach zestaw BT po połączeniu z telefonem potrafi sobie przeczytać i zaimportować jego książkę telefoniczną. Tutaj udaje mi się jedynie dokonywać eksportu pojedynczych kontaktów przez łącze BT do zestawu samochodowego. Na dodatek trzeba jeszcze każdemu zaimportowanemu kontaktowi przydzielić słowo do wywoływania głosowego. Nie wiem jeszcze, ile maksymalnie kontaktów może zapamiętać. Tym niemniej da się rozmawiać i zrozumiałość po obu stronach jest OK. Jeszcze raz dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że XV ma tak samo "zaawansowany", "intuicyjny" i niedostosowany do najnowszych telefonów zestaw głośnomówiący jak ten zamontowany w OBK. Z nokią N9 po wstępnych trudnościach wynikających z zawiłości menu, zestaw współpracował poprawnie. Ale tylko w podstawowym zakresie, czyli rozmów i transmisji audio. Na kopiowanie kontaktów jeden po drugim, nie starczyło mi cierpliwości. Po zmianie telefonu na Xperię Z1 na systemie KitKat zestaw nie dał się sparować z telefonem w zakresie transmisji audio. Ketivv - spróbuję programu podanego przez Ciebie. Może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zestaw audio jest z epoki kamienia łupanego. Nie potrafi przeczytać książki telefonu. Możesz jedynie przesyłać pojedyncze kontakty z telefonu przez BT do radia. Roboty z tym od cholery. Dodatkowo pamięć jest niewielka i wszystko się nie zmieści. W Micrze żony zestaw jest znacznie nowocześniejsze :(

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponownie dziękuję PRIMAR, faktycznie żmudna to praca, ale radio odbiera wizytówkę wysłaną przez BT. Nie wiem tylko, dlaczego w sytuacji, gdy ktoś do mnie dzwoni, system pokazuje tylko nr telefonu zamiast wczytanego kontaktu. Muszę to rozpracować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziękuję PRIMAR, faktycznie żmudna to praca, ale radio odbiera wizytówkę wysłaną przez BT. Nie wiem tylko, dlaczego w sytuacji, gdy ktoś do mnie dzwoni, system pokazuje tylko nr telefonu zamiast wczytanego kontaktu. Muszę to rozpracować. Pozdrawiam

a wysyłałeś kontakty z kierunkowym +48? Jeśli nie, to musisz dodać kierunkowy, żeby wyświetlały się nazwy kontaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem parować nowy telefon żony - Galaxy S5- z BT XV-a  (w końcu to jej auto). Niestety apka ze sklepu play'a nie pomogła. Pracuję nad rozwiązaniem problemu. Jedyny telefon jaki rozpoznaje ten prymitywny system łączności to mój stary iPhone 4S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro spróbuję sparować XV z tel. nokia 515 (klawiatura) specjalnie zamówiłem model z klawiaturą, bo wszelkie smartfony w moim przypadku się nie sprawdzają :biglol: . Poprzednio miałem Sony Xperia i był ok. do momentu gdy pękł wyświetlacz w tel. na skutek upadku.


Telefon Nokia 515 zainstalowany. Pomimo niewielkich problemów związanych z koniecznością zapoznania się szczegółowo z instrukcją i odinstalowaniem poprzedniego modelu telefonu - mogę potwierdzić ,że system został sparowany z telefonem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...