Skocz do zawartości

Subaru Forester 2014 kontra Dacia Duster 2014


jozef1972

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie znaczek nie ma znaczenia (dowód: mam też Ssangyonga). Choć Forester jest dramatycznie lepszym samochodem niż duster, to trochę mnie wkurzają dwie rzeczy:

 

1) duster jest znacznie lepiej przemyślany pod kątem jazdy terenie osłona podwozia, ukształtowanie zderzaka, zaczepy do holowania, rozmiar opon (wybór terenowych, a nie że większe)

2) wykończenie forestera jest bliższe dusterowi niż innym markom, jak wczoraj zajrzałem koledze do bagażnika Toyoty, to mnie zazdrość zżarła - przepaść pod względem rozwiązań (uchwyt do otwierania podłogi kontra tasiemka, schowki z plastiku kontra ze styropianu, szyny z uchami do mocowania bagażu kontra uszka w forku, oświetlenie, roleta i siatka oddzielająca) a toyota była teńsza....

 

Z drugiej strony, jak przejechałem wczoraj 1100 km to zadowolony za kierownicą, a nie w bagażniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Za lepsze parametry terenowe Duster płaci gorszą aerodynamiką i więszym zużyciem paliwa...

 

 

Polityka korporacji. Nie robić konkurencji między swoimi własnymi markami.

to tak chyba nie do konca jest  patrz auta koncernu VW : skoda/seat/VW/Audi niby te same plyty podlogowe, silniki, elementy zawieszenia itp a jednak wszystkie sprzedawane sa na rynku europejskim.

 

 

VAG to jedno a Renault to drugie...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Za lepsze parametry terenowe Duster płaci gorszą aerodynamiką i więszym zużyciem paliwa...

 

Tak, :). Raczej inna jest cena. Z mojego porównania topowego Dustera (dni) z Forkiem XT, cena za lepszy kształt zderzaka jest płacona na szosie, ale nie w cenie paliwa. Tu dacia jest o połowę tańsza (prawie). Najwieksza różnica jest na szosie to przyśpieszenie, a na autostradzie jazda z dużą prędkością. W Dusterze 130 jest już mało dla mnie komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem. Ale można domniemywać z tego, że w EU nie sprzedają Renault Duster i Nissan Duster. I nie ma w EU np. Dustera z silnikiem benzynowym 2.0 i z automatyczną skrzynią biegów. A w Rosji jest. Chociaż tu przepisy ekologiczne w EU wymuszają pewnie ograniczenia a nie tylko konkurencja wględem Koleosa czy Qashqai. Duster ma być gorszy od 'wiodących marek' i tyle.

 

I pewnie też specyfika danego rynku. Dacia jest kompletnie nieznana np. w Indiach podczas gdy nissan pewnie jak najbardziej.

 

Alfik, Duster ma słabą aerodynamikę i stosunkowo słabe wyciszenie. I jak dla mnie powyżej 90 km/h szum powietrza opływającego auto zaczyna przeszkadzać. Mimo tego przy prędkościach w trasie 100 - 110 km/h zużycie paliwa wynosi ok 6.3 l/100km (mój diesel 110KM). Rośnie mocno przy wyższych prędkościach. 120 km/h - 7 litrów, 140 km/h to już ok 9 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Alfik, Duster ma słabą aerodynamikę i stosunkowo słabe wyciszenie. I jak dla mnie powyżej 90 km/h szum powietrza opływającego auto zaczyna przeszkadzać. Mimo tego przy prędkościach w trasie 100 - 110 km/h zużycie paliwa wynosi ok 6.3 l/100km (mój diesel 110KM). Rośnie mocno przy wyższych prędkościach. 120 km/h - 7 litrów, 140 km/h to już ok 9 l/100km.

Dusterem przejechałem kilkaset kilometrów - wyciszenie faktycznie słabe i wiatr huczy.  Przy 140 w dusterze bardziej przeszkadzało mi niezbyt pewne prowadzenie, niż sam hałas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I tu kolega "dotknął" kwesti najważniejszej. Forester jest jednym z najbezpieczniejszych aut dla rodziny - w USA chyba najbezpieczniejszym a Dacia 3 gwiazdki - bez komentarza. Duster to na pewno niezłe auto za te pieniądze. U mnie w rodzinie jeden został zakupiony i nie jest źle. Niestety nie można porównywać tych dwóch aut z uwagi na jazdę, komfort, układ kierowniczy, zawieszenie, przyczepność, zachowanie w zakrętach, jakość a już najważniejsze bezpieczeństwo przekreślało by u mnie Dacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę NCAP i sprawdź dlaczego Duster ma trzy gwiazdki a nie cztery.

Głównie dlatego, że Renault do testów dało wypatroszoną wersję. Nie miała czujnika niezapiętych pasów dla pasażera z przodu (mój ma) i nie miała ESP (mój ma).

 

IMHO to już nie są testy zderzeniowe tylko ... NieWiadomoCo. Brakuje tylko aby przyznawali lub odejmowali gwiazdki za ilość dwutlenków węgla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@wojtek_pl, Ale nie zabiera się gwiazdek za wyposażenie lub jego brak a ewentualnie jakąś ilość punktów - i wątpię żeby  Samo ESP i Brak czujników zapiętych pasów sumarycznie zabrało by tyle punktów żeby zabrać 2 gwiazdki.

Poza tym jest jeszcze IIHS w którym niestety nie brano pod uwagę Dacii ani Renault z racji innego rynku [nie eur] ale patrząc po ocenach KII to Duster wypadł by miernie.

http://www.iihs.org/iihs/ratings/v/class-summary/small-suvs
Pozdrawiam

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś otwartego sandero.... wygląda jak clio z 2003 roku...lub gorzej....Chyba najlepszą opcją jest zakup dustera bez wnętrza haha

 

a 140mkh w forku to 13 litrów LPG i do tego w automacie i przy tempomacie

Edytowane przez MateuszWwa
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to jak mieliście wątpliwości, jaka marka jest konkurentem Subaru, to okazuje się, że panowie redaktorzy z Onetu już wiedzą:

http://moto.onet.pl/aktualnosci/subaru-levorg-wkracza-do-europy-genewa-2015/nsqw6

 

nie ten watek ;)

ten wpis powinienen trafic tu: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/37960-skoda-lepsza-od-subaru/page-172

 

 

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...