Skocz do zawartości

Spalanie WRX i STI przy standardowej, codziennej jeździe.


dowolny

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieram informacje na temat WRX i STI bo nadal nie wiem co mam wybrać.

Chciałbym ustalić jakie jest realne spalanie obu modeli przy standardowej jeździe.

Wiem, wiem, zaraz usłyszę serię dowcipów i uwag na temat jak to różnie się jeździ.

Od razu zaznaczam, ze nie jestem kierowca rajdowym i nie posiadam umiejętności typowych dla rajdowego stylu jazdy. Jeżdżę ostro, dynamicznie i szybko, ale nie rajdowo.

Dla porównania powiem, że 2-litrowy samochód z 160 konnym (5 letni) silnikiem benzynowym, którym teraz jeżdżę, spala przy mojej jeździe miejskiej około 12 – 14 litrów. Kiedyś trafiło mi się 18 litrów, ale to było raz i wyjątkowo. W specyfikacji mój samochód powinien palić w mieście niewiele ponad 10 litrów.

Gdybyście mogli w odniesieniu do mojego opisu powiedzieć jak to będzie w WRX i STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...W specyfikacji mój samochód powinien palić w mieście niewiele ponad 10 litrów.

 

No i tego podstawowego warunku niestety nie uda Ci sie drogi Panie spełnić. Nie w miescie.

Ni chu chu zeby jezdzac "czasem depne - czasem nie" zejsc ponizej 14-16 litrów, a jak sie czlowiek zagapi i dluzej pedał przytrzyma przy podlodze to 18-20 z baku znika.

 

 

Ale.. Okazuje sie, ze jak sie chce to mozna. Tydzien temu robiłem trasę Warszawa-Zielona Góra. 425km do przejechania. Postanowilem urzadzic sobie "Rajd o kropelce", ani razu nie zaświszczała turbina, rozpedzalem się powoli i delikatnie, nie przekraczałem 130-140km/h i wiekszosc trasy jechalem po autostradzie trzymajac stala predkosc.

 

No i... wyszlo 9.1 litra na 100km !!!! :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram informacje na temat WRX i STI bo nadal nie wiem co mam wybrać.

Chciałbym ustalić jakie jest realne spalanie obu modeli przy standardowej jeździe.

Wiem, wiem, zaraz usłyszę serię dowcipów i uwag na temat jak to różnie się jeździ.

Od razu zaznaczam, ze nie jestem kierowca rajdowym i nie posiadam umiejętności typowych dla rajdowego stylu jazdy. Jeżdżę ostro, dynamicznie i szybko, ale nie rajdowo.

Dla porównania powiem, że 2-litrowy samochód z 160 konnym (5 letni) silnikiem benzynowym, którym teraz jeżdżę, spala przy mojej jeździe miejskiej około 12 – 14 litrów. Kiedyś trafiło mi się 18 litrów, ale to było raz i wyjątkowo. W specyfikacji mój samochód powinien palić w mieście niewiele ponad 10 litrów.

Gdybyście mogli w odniesieniu do mojego opisu powiedzieć jak to będzie w WRX i STI.

 

Bylo juz X razy na temat spalania ale chyba szukajka nie dziala, to ja skrobne tak:

 

Spokojna jazda po miescie - 11 litrow (bez wlaczania turbiny) (miasto bez korkow, predkosc przejezdna 50 km/h)

Normalna jazda po miescie 12-14 litrow (juz z turbina) (miasto jak wyzej)

Bardzo bardzo dynamiczna jazda 23 litry (caly czas z turbina) ;)

Trasa tempo 90 - 100 (przy wyprzedzaniu) 9 litrow, srednio dynamicznie 10,5 litra :mrgreen:

 

Ale generalnie to auto spali tyle ile wlejesz ...

 

I jak by nie bylo kiedys bylem rajdowcem :mrgreen: i to szybkim :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram informacje na temat WRX i STI bo nadal nie wiem co mam wybrać.

Chciałbym ustalić jakie jest realne spalanie obu modeli przy standardowej jeździe.

Wiem, wiem, zaraz usłyszę serię dowcipów i uwag na temat jak to różnie się jeździ.

Od razu zaznaczam, ze nie jestem kierowca rajdowym i nie posiadam umiejętności typowych dla rajdowego stylu jazdy. Jeżdżę ostro, dynamicznie i szybko, ale nie rajdowo.

Dla porównania powiem, że 2-litrowy samochód z 160 konnym (5 letni) silnikiem benzynowym, którym teraz jeżdżę, spala przy mojej jeździe miejskiej około 12 – 14 litrów. Kiedyś trafiło mi się 18 litrów, ale to było raz i wyjątkowo. W specyfikacji mój samochód powinien palić w mieście niewiele ponad 10 litrów.

Gdybyście mogli w odniesieniu do mojego opisu powiedzieć jak to będzie w WRX i STI.

 

 

Niestety twój post , świadczy tylo o tym ,że powinnieneś podarować sobie zakup Subaru.

Inaczej będziesz przeżywać ile to on cię kosztuje , zamiast skupić się na wspaniałych doznaniach z jazdy jakich nie zaznasz w innym zwykłym wozie.

 

Z oszczednych, mój sąsiad ma do sprzedania octavię 1.9 dizelek, 160 tys, przebieg, bardzo fajny samochodzik , no i pail niedużo, ... polecam naprawdę polecam.

 

 

p.s.

 

mi pali po mieście 16-18l , a wacha na shellu (100 okt) po 5 zeta.... , strasznie mnie boli jak płacę moją platynową kartą na stacji, nie mogę potem w nocy zasnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz X razy na temat spalania ale chyba szukajka nie dziala, to ja skrobne tak:

 

Spokojna jazda po miescie - 11 litrow (bez wlaczania turbiny) (miasto bez korkow, predkosc przejezdna 50 km/h)

Normalna jazda po miescie 12-14 litrow (juz z turbina) (miasto jak wyzej)

Bardzo bardzo dynamiczna jazda 23 litry (caly czas z turbina) ;)

Trasa tempo 90 - 100 (przy wyprzedzaniu) 9 litrow, srednio dynamicznie 10,5 litra :mrgreen:

 

W przypadku STi mozesz spokojnie dorzucic po 4 litry. Ja srednio po miescie osiagam w okolicach 17-18 litrow - z tym, ze "wykorzytuje mozliwosci samochodu", ale moja zona pali jakis litr mniej tylko :-). W trasie minimalnie spalam 13 l. Normalnie jakies 14-15 l. Po prostu STi pali jak smok i nie ma na to rady.

 

GT pali troche mniej od WRXa. Moj byly WRX nigdy (nawet przy baaardo oszczedniej jezdzie) nigdy nie zszedl ponizej 10 l.

 

Co do wyboru samochodu, to jak cena nie gra roli, wybierz STi. Miedzy STi a WRX roznica jednak jest duza. Zawieszenie, skrzynia, hamulce, sztywnosc karoserii, uklad kierowniczy, uklad przeniesienia napedu - to wszystko jest z innej bajki.

 

Pozdrawiam,

 

Michalis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo w mieście 16 - 18

Standardowo w trasie 12 - 13

 

Bez bez problemu można te wartości bardzo znacznie podniść... ;)

 

Jarmaj Twoje sie nie liczy bo Ty zdecydowanie predkszy od nas jestes :P

 

[ Dodano: Czw Sie 31, 2006 6:58 pm ]

p.s.

mi pali po mieście 16-18l , a wacha na shellu (100 okt) po 5 zeta.... , strasznie mnie boli jak płacę moją platynową kartą na stacji, nie mogę potem w nocy zasnąć...

 

Juras Ty kawiorze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo w mieście 16 - 18

Standardowo w trasie 12 - 13

 

Bez bez problemu można te wartości bardzo znacznie podniść... ;)

 

Jarmaj Twoje sie nie liczy bo Ty zdecydowanie predkszy od nas jestes :P

 

A wcale że nie! Na Litwie, Łotwie i Estonii wyszło mi poniżej 9! :D

Tylko chwilami podczas jazdy wysiadałem i szedłem koło samochodu żeby rozprostować kości... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe no panowie , ten temat to podpucha :), my się tu rozpisujemy, a przecież nikt normalny nie robi analiz czy kupić wrx za 130 k czy sti za 185k bo drugi pali 3l wachy więcej po mieście.

 

he he dobra ta prowokacja, dałem się zrobic jak mała dziewczynka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany zakupu Imprezy nie zrodziły się z szukania oszczędności.

Od wielu lat nie zatankowałem mniej niż „do pełna” i nie mam pojęcia jakiego koloru mam kartę i czy jest kredytowa czy tylko płatnicza. Nie jestem pewny ile tak naprawdę pali mój samochód.

Po prostu zbieram informacje, a ta jest jedną z wielu.

 

Wnioskuję, że WRX średnio spala od 12 do 17 litrów, a STI od 14 do 20.

Dobrze wnioskuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie wiem czy Ty dowolny podpuszczasz towarzystwo czy faktycznie przy kwocie jaką chcesz wysupłać na wozidełko zastanawiasz sie nad różnicą w spalaniu rzędu 3-ch literków i szukasz oszczedności ? Autko pali tyle ile musi (w przypadku Subaraków szczególnie STI - jak smok) , części też są niezbyt tanie i nie wszysko może naprawić kowal Zdzich , jak padnie oponka to serwis poleca raczej wymianę czterech bo powinny być jednakowe , olej do wymiany jest w kilku dyfrach itd...Bez urazy - zrobisz jak zechcesz ale przemyśl jeszcze zakup autka z gwiazdkami na dziobie bo szkoda pózniej żałować i się wkurzać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany zakupu Imprezy nie zrodziły się z szukania oszczędności.

Od wielu lat nie zatankowałem mniej niż „do pełna” i nie mam pojęcia jakiego koloru mam kartę i czy jest kredytowa czy tylko płatnicza. Nie jestem pewny ile tak naprawdę pali mój samochód.

Po prostu zbieram informacje, a ta jest jedną z wielu.

 

Wnioskuję, że WRX średnio spala od 12 do 17 litrów, a STI od 14 do 20.

Dobrze wnioskuję?

 

jeżeli nie rozróżniasz zwykłej karty płatniczej od kredytowej, to najprawdopodobniej nie posiadasz takowej, a rozumując dalej , nie stać cię na zakup nowego STI lub lubisz pitolonka na forum , a sti masz na plakacie w swoim pokoju jak każdy nastolatek.

Natomiast jeśli masz luźne 200k , nie masz karty kredytowej... hmm w USA już by cię wsadzili , jako podejżanego o handel narkotykami... ale może się mylę w koncu to Polska i facet który wchodzi do salonu mercedesa z pytaniem na ustach ile pali S600 , nikogo tu nie dziwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe no panowie , ten temat to podpucha :), my się tu rozpisujemy, a przecież nikt normalny nie robi analiz czy kupić wrx za 130 k czy sti za 185k bo drugi pali 3l wachy więcej po mieście.

 

he he dobra ta prowokacja, dałem się zrobic jak mała dziewczynka. ;)

 

Jedzie z wami rowno ten dowolny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być bogatym, żeby kupić samochód za 150 tysięcy – „w Polsce”

Nie trzeba być rozrzutnym, dla tego, że jeździ się RR.

Moja praca generalnie polega na umiejętności dokładnego liczeniu i to w dodatku pieniędzy, więc interesuje mnie czy przez najbliższe 3 lata na paliwo wydam 100.000, czy 135.000 zł.

To chyba nie jest wstyd?

Nie jest moim zamiarem kogokolwiek wkręcać.

Już gdzieś na tym forum tłumaczyłem, że fakt zadawania szczegółowych i mało szpanerskich pytań nie jest dowodem nieuczciwości czy chęci wprowadzenia kogokolwiek w błąd.

Chcę kupić samochód i pomyślałem o Imprezie. W temacie jestem zielony więc zbieram dane. Zero podstępu.

Koledzy, kompleksy na bok, korzystajmy z Internetu – daje ogromne możliwości, a my tak nieumiejętnie go używamy. :)

 

[ Dodano: Czw Sie 31, 2006 9:09 pm ]

Witam szanownego STIFANa!

Twoja czujność mi imponuje.

 

Wiesz już skąd mnie znasz?

Może podziel się ze wszystkimi ta informacją, a przede wszystkim ze mną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolny!

Ja (i chyba wielu Forumowiczów) rozumie Twoje wątpliwości, bo wydając kupę kasy lepiej zadać tysiąc pytań, żeby nie było później rozczarowania. Niestety dla osób, które dużo podróżują koszty paliwa są szczególnie ważne. Jeżeli nie masz ambicji zdobycia w sezonie 2007 tytułu Mistrza polski RSMP to kup WRXa, który da Ci dużo satysfakcji z jazdy, jest wygodniejszy, mniej pali i w zupełności wystarcza do dynamicznej jazdy po drogach publicznych.

P.S.Czytając posty niektórych forumowiczów dochodzę do wniosku,że Polska to druga Arabia Saudyjska skoro pytanie dotyczące spalania auta jest odbierane jako faux pas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam uwagi niektórych właścicieli Subaru, to mam wrażenie, że ujeżdżanie turbodoładowanego samochodu to niezwykłe wyróżnienie i bilet do kręgu bardziej elitarnego niż lista najbogatszych powiatu dzierżoniowskiego.

Naprawdę warto dyskutować na forum o autach na temat kolorów kart kredytowych?

 

(zdaje się Alex, że podobne przemyślenie wpadło nam do głowy w tym samym czasie:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolny , ja ci jeszcze raz mówię ty się zastanów czy ty chcesz subaru :)

 

Własciciel imprez nie kierują się ekonomiczna kalkulacją , przy kupnie tego auta.

Ja raczej bym określił, że to mieszanka pożadania i zwierzęcych emocji doprawionych kompletnym stępieniem samokontroli nad własnymi finansami, bo jak byś nie liczył to utzymanie subaru jest baaaaaaaaaarrrrrrrrrdzo drogie.

ale jak się jeździ ,jak wsiadasz po raz pierwszy... jak ci się nogi trzęsą, to podniecenie....

aż mi włosy staneły dęba na plecach..., pierwszy zakręt na ręcznym Ujjjjj! A W ZIMIE BOKI SĄ ZA DARMO.

Jeżeli ty tego nie CZUJESZ, odradzam imprezę, no bo i po co ci taki wozik.

200 km /h lepiej po autostradzie jedzie się passatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utzymanie subaru jest baaaaaaaaaarrrrrrrrrdzo drogie.

ale jak się jeździ ,jak wsiadasz po raz pierwszy... jak ci się nogi trzęsą, to podniecenie....

aż mi włosy staneły dęba na plecach..., pierwszy zakręt na ręcznym Ujjjjj! A W ZIMIE BOKI SĄ ZA DARMO.

Drogie głównie ze wzgledu na S P A L A N I E!!!!W innych wątkach (Patrz np.Pytania do Dyrekcji) widać, że przeglądy Subaru nie sa wcale takie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w estiaju nigdy nie schodzę poniżej 20 L, a przeciętnie wychodzi mi 21L. Był czas, kiedy udawało się zejśc poniżej 20L (wychodziło 16-18), ale...

 

...to było wtedy, gdy samochód był na dotarciu (oczywiście pomijam pierwsze parę tankowań, bo wówczas było jeszcze gorzej - 22-24L) :twisted::D.

 

Inna sprawa, że w dużej większości pokonuję raczej krótkie trasy, tylko i wyłącznie po mieście. Czyli jest to najmniej ekonomiczna jazda, oprócz torowej, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...