Skocz do zawartości

Jakie radio 2 DIN do forka zamiast fabrycznego


mati2610

Rekomendowane odpowiedzi

Padło mi radyjko w foresterze i chciałbym je zastąpic jakims innym, nie chodzi mi tu a jakas stacje multimedialna

ani telewizor, po prostu chciałbym zwykle 2din radyjko. Problem w tym że po zmierzeniu otworu w konsoli zadno radio z 

allegro mi nie pauje, Czy to sie może mierzy jakos inaczej (ale jak) bo powinno cos pasowac skoro to 2din.

Ogladałem takie modele. Może ktoś pomóc bo bez radia kiepsko?

http://allegro.pl/show_item.php?item=4370971454

http://allegro.pl/kenwood-dpx-404u-2din-usb-multicolor-tani-sklep-fv-i4383891626.html

http://allegro.pl/show_item.php?item=4358710215

http://allegro.pl/radio-alpine-cde-w233r-2-din-cd-usb-aux-ipod-tanio-i4327908625.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Kenwooda lub Alpine.

Jeśli naprawdę zależy Ci na audio, to lepiej wstawić porządne 1DIN (CD) ze strarej dobrej szkoły Alpine i półeczkę, która może się kiedyś przyda;-) Te już raczej na allegro znajdziesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem nie zależy mi na jakimś wypasione za ponad 110zł ale o normalnym radyjku. Czy któreś z tych co wymieniłem będzie pasowało do mojego forestera 2006r.?

Ponad 1000 zł ;)

Bo nadal nie wiem zkad te wymiary co podają na aukcjach skoro ja

Zmierzylem otwór i ma 17,8 x 9,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Kenwooda lub Alpine.

Jeśli naprawdę zależy Ci na audio, to lepiej wstawić porządne 1DIN (CD) ze strarej dobrej szkoły Alpine i półeczkę, która może się kiedyś przyda;-) Te już raczej na allegro znajdziesz:)

myslisz ze te z aukcji powyzej wejda do mnie???

Dobra ostateczne pytane:

Kazde radio 2din wejdzie mi do forestera 2006?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli można to chciałbym się podłączyć pod temat. Chciałbym wymienić w swoim forku MY11 XC radio, ale żeby zachować funkcjonalność sterowania z kierownicy zarówno radiem, jak i telefonem. Czy jest to możliwe? Co z gniazdem USB i AUX, które są w podłokietniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem Alpine W235BT Polecam :)

 

Do Forka 06 wejdzie tylko radio które ma zdejmowaną ramkę, ponieważ nie montuje się jej.

 

 

Mati2610 jak chcesz zobaczyc jak gra alpine to moje jest do posłuchania w Lublinie

Edytowane przez Świstak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć wszystkim, odświeżam temat.

Proszę o podpowiedź, co można założyć do Forestera 2007 SG zamiast fabrycznego audio?

1. Radioodtwarzacz 2DIN, w kwocie do 1000 zł, bajery zbędne. Ma być Mp3, Aux. Może być: USB, Bluetooth. Da się coś dobrać tak, żeby pasowało kolorystycznie do reszty deski? I działało sterowanie z kierownicy? A może jest jakaś taka opcja jak wyżej, ale w wymiarze 1DIN?

2. Głośniki - przednie drzwi (165 mm średnica, czy tak?), Tylne drzwi (130 mm średnica, czy tak?) - w kwocie do 300 zł za parę (2 sztuki)? Jak jest w tweeterami w trójkątach, wymieniać je, czy nie warto?

3. Czy jest sens montować coś w miejscu tego pseudo - suba w bagażniku, czy lepiej zrobić tam schowek?

Będę wdzięczny za wszystkie porady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Kupiłem Pionner FX720 BT. Dźwięk dużo się poprawił nawet na seryjnych głośnikach choć do filharmonii dużo mu brakuje :-)

 

Ad 2. Też bym zmienił

 

Ad 3. Puka i stuka i tak zostawiam póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem po długich poszukiwaniach Pioneer AVH-X5600GT, w budżecie się nie mieści, ale rozważałem też różnorakie chińczyki GMS - robią wszystko, ale ludzie narzekali na różne pierdółki (mp3 nie grają pierwszych kilku sekund, czasem się wiesza, ekran na mrozie ma laga itp, Automapa czasem nie rusza) - wolałem dołożyć i mieć coś co robi mniej rzeczy, ale robi je dobrze... Do 1000 zł masz spory wybór, praktycznie każde radio ma możliwość zmiany podświetlenia klawiszy i można dobrać zielony do reszty wskaźników w Forku. GMS'y mają możliwość bezpośredniego podłączenia sterowania z kiery (tak mi w warsztatcie audio mówili) natomiast do reszty pewnie będziesz musiał dokupić uniwersalny moduł sterowania (koło 400 zł w warsztacie) - u mnie bez tego nie dało się zmusić do działania przyciskow z kiery, a jest to bardzo wygodna funkcja.

 

Co do punktu 2 to się nie wypowiem - nie zmieniałem seryjnych głośników, natomiast po wymianie radia (subwoofera z bagażnika się nie dało podłączyć) całość gra dużo lepiej niż seryjne radio z podłaczonym subwofferem. Jeśli nie jesteś audiofilem tak samo jak ja, to bym ten subwoofer zastąpił schowkiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marhof

w Twoim pionku na pewno są funkcję sterowania subem. W moim FX takie odnalazłem. Potwierdzam, że sama wymiana jednostki sterującej audio daje dużą poprawę jakości dźwięki.

 

Adapter do sterowania radiem z kierownicy zakupiłem przez internet. Jest pewien Pan, który zajmuje się sprzedażą takich akcesoriów o połowę taniej niż w przypadku sklepów z radiami.

 

Jeśli będzie potrzeba podeślę pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Z pionka da się sterować subem - problemem jest podłaczenie tego subarowego subwoofera do radia - nijak wtyczka nie pasuje :) Jeśli jest jakiś nieficjalny sposób to chętnie spróbuję - jak już siedzi w bagażniku to niech gra... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

 

Ad 1. Kupiłem Pionner FX720 BT

Czy chodzi o Pioneer FH-X720BT? Bo szukając po symbolu jak podałeś, to nic nie znajduje. Jeśli tak, to w opisie tego modelu znajduje się taka wzmianka:

"Możliwość podłączenia fabrycznego sterowania" oraz "Bezpośrednie zasilanie subwoofera" - co do pierwszego to thx za informację o module, co do drugiego - to czy był jakiś problem z podłączeniem fabrycznego suba?

 

 

Z pionka da się sterować subem - problemem jest podłaczenie tego subarowego subwoofera do radia - nijak wtyczka nie pasuje

No właśnie - potrzebna jest jakaś przejściówka?

@marhof, @Chopin - ogromna prośba - czy moglibyście cyknąć jakieś zdjęcie poglądowe (nawet telefonem) żeby zobaczyć, jak wasze odtwarzacze "kleją się" z resztą elementów na desce? Najlepiej jakąś wieczorową porą, z włączonym podświetleniem. Będę ogromnie wdzięczny, a i pewnie inni też chętnie skorzystają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Forku miałem Clariona DUZ388RMP. Bardzo dobrze mi służył i grał o niebo lepiej od fabrycznego radia. Wbudowany wzmacniacz i fajny korektor. Teraz jest model wyżej z obsługą BT.

Do Imprezy kupiłem parę dni temu wspomnianego Pioneera FXT720BT. Też spoko, ale ma błyszczącą obudowę i w ciągu dnia wszystko się w niej odbija. (w Imprezie radio jest po kątem). To trochę mnie denerwuje, ale poza tym jest ok.

post-71-0-04427900-1432143481_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za poglądowe zdjęcie - widać nawet, czego słuchałeś, Ritchie Blackmore Rulez :)

True, true :)

 

 

 

Jednak w moim przypadku Pioneer FXT720BT troche odstaje. Nie przeszkadza mi to bardzo bo radio ma grać.

A nie próbowałeś przykręcić do innych otworów te wewnętrzne blachy ? :) Jak montowałem Clariona to właśnie o te kilka milimetrów udało się go wepchnąć głębiej tą metodą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz_555

już sił nie miałem i czasu by kombinować z otworami, ale spróbuję.

 

Moja fotka w ciemnym garażu robiona. Ustawienie podświetlenia jest na najniższym poziomie. Radyjko jest tak intuicyjne, że pomimo, iż jest błyszczące nie przeszkadza mi to wcale.

 

W czasie robienia zdjecia leciał z usb Fatboy Slim :-)

post-14844-0-06749300-1432238247_thumb.jpg

Edytowane przez Chopin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Popatrz w wątku "audio w subaru". 

 

Nie potrzeba żadnej przejściówki, sterowanie to nie CAN tylko zmiany rezystancji.

 

W moim przypadku różowy z kostki sterowania podłączyłem do KEY1 a niebieski do masy i zaprogramowałem przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...