Skocz do zawartości

Impreza 2.0 GT Turbo przy 200 km/h przerywa


Peres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoją subarką. Subaru Impreza  2.0 turbo 1995 rok sprowadzane z Japoni. Mianowicie rozpędzam się na 4 biegu do 195 km/h wrzucam 5 bieg prędkośc dojdzie do 200 km/h przy obrotach ok. 4,5 tys. i zaczyna mi autko przerywac i przestaje sie już rozpędzac. Prosił bym o pomoc w znalezieniu przyczyny, podrzuceniu jakiegoś pomysłu gdyż nie mam pomysłu w czym zacząc grzebac .

Dodam że jeżdżę oczywiscie na PB 98 lub shel v-pover. Czekam na jakiekolwiek pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze jednak na 4 biegu na wysokich obr potrzeba mnie paliwa jak po zmianie na 5 bieg , zaobserwowalem to u siebie, poniewaz u mnie tez jest szarpanie ale w czasie najmocniejszego przyspieszania, pozniej juz nie przerywa i u mnie wlasnie objawem jest niewydolna pompa paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na ogranicznik prędkości - u mnie też przeżyłem szok jak mi się taki coś przy 180km/h podziało. Wiem, że można się tego bez problemu pozbyć (ogranicznika), więc może i można zrobić tak, żeby ograniczenie było na 200km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam Panowie mam podobny problem z tym przerywaniem (GT 97R) juz kiedyś poruszałem temat ale nic nie pomogło,u mnie przerywa jak osto przyspieszam powyzej 4 tyś obr 

wymieniłem świece czujnik spalania stukowego  pompe paliwa  filtry pow i paliwa wymieniłem przewody od podciśnien i nawet solenoid  i nic nie pomaga zaobserwowałem ze jak ściągne przewód od solenoidu to jest jakby oki ale juz nie ciągnie jak powinien.zadne błędy nie wyskakują ,zostaja do wymiany przewody .moze jakieś złote podpowiedzi co moze mu dolegać.albo jakie te przewody kupic zadne NGK nie pasują  cewka na środku a końcówki przewodów proste  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Subaru Impreza  2.0 turbo 1995 rok sprowadzane z Japoni. Mianowicie rozpędzam się na 4 biegu do 195 km/h wrzucam 5 bieg prędkośc dojdzie do 200 km/h przy obrotach ok. 4,5 tys. i zaczyna mi autko przerywac i przestaje sie już rozpędzac

 

mam to samo w jdm sti '96, przy około 190 licznikowym.

myślę, że masz (mamy) ograniczniki prędkości, książkowo powinny zadziałać przy 180 ale wiadomo jak to jest z przekłamaniami licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Subaru Impreza  2.0 turbo 1995 rok sprowadzane z Japoni. Mianowicie rozpędzam się na 4 biegu do 195 km/h wrzucam 5 bieg prędkośc dojdzie do 200 km/h przy obrotach ok. 4,5 tys. i zaczyna mi autko przerywac i przestaje sie już rozpędzac

 

mam to samo w jdm sti '96, przy około 190 licznikowym.

myślę, że masz (mamy) ograniczniki prędkości, książkowo powinny zadziałać przy 180 ale wiadomo jak to jest z przekłamaniami licznika.

 

Potwierdzam, kończy się licznik i już więcej nie jedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w jdm sti 98, mi odcina przy predkosci 205-210, ale to normalne odciecie ogranicznika. Auto przerywa mi na kazdym biegu jak wcisne gaz do konca albo po proste chce mocno przyspieszyc. Jak nie wciskam gazu do dechy to normalnie sie napedza, ale jak chce przycisnac to od razu lipa... Pompa paliwa walbro, sprawna na pewno, daje odpowiednie cisnienie. Przeplywomierz wymienilem i nic sie nie zmienilo. Zostaly do sprawdzenia swiece, co jeszcze ? Silnik seria, bez zadnych udziwnien.

 

 

macu46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam to samo w jdm sti 98, mi odcina przy predkosci 205-210, ale to normalne odciecie ogranicznika. Auto przerywa mi na kazdym biegu jak wcisne gaz do konca albo po proste chce mocno przyspieszyc. Jak nie wciskam gazu do dechy to normalnie sie napedza, ale jak chce przycisnac to od razu lipa... Pompa paliwa walbro, sprawna na pewno, daje odpowiednie cisnienie. Przeplywomierz wymienilem i nic sie nie zmienilo. Zostaly do sprawdzenia swiece, co jeszcze ? Silnik seria, bez zadnych udziwnien.

 

 

macu46

A nie zalewa go czasem?? Strzela w wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...