Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk turbo Impreza WRX 2.0 T


dzidas19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Subaru Imprezę 2004 US 2.0 T . Wczoraj po trasie ok 30 km gdy samochód się już dobrze zagrzał zauważyłem dziwny dźwięk. Namierzyłem go pod maską i to tak jakby dochodziło z turbo. Jak samochód zimny dźwięk jest mało uciążliwy lecz gdy samochód już się nagrzeje jest to takie jakby gwizdanie spod maski. Co to może być?? Turbo się kończy?? Już zamówiłem kolanko od turbo do IC bo jest też nie zaciekawe. Zauważyłem też że przy przyśpieszaniu ładuje np 1bar i spada do 0.8 bara i później ładuje już cały czas 1 bar podczas przyśpieszania. Poniżej wrzucam krótki film 

 

https://www.youtube.com/watch?v=OJp-7EcKnfo&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciągnąc wydech z katem, złapać za wałek od turbiny i sprawdzic czy nie ma wzdłuznego luzu(nie moze byc wcale), jesli nie ma to ok. Sciagnac przednia rure ssaca do turbiny i obejrzec kolo kompresji, moze cos zjadła i gwizdze, tyle pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy na turbo sprawdzane jakiś czas temu było ok. A jakie uszczelki mogę zmienić od uppipe?? Jakiś nr albo coś ;)

 

Ja mialem nie fabryczny uppipe z chin i byl dziurawy, wiec zmienilem na inny nie fabryczny z japonii i nie bylo swierszcza - ale uszczelki zainstalowalem miedziane i wszystko ladnie gralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdź y-pipe od turbo do IC... Prawdopodobnie tam masz jakieś pęknięcie...

Jakby tam była nieszczelność to by zauważalnie moc spadła

Kiedyś miałem pęknięty, był dziwny dźwięk ale nie było czuć spadku mocy...

 

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...