Skocz do zawartości

problem ze wskaźnikiem paliwa


forel

Rekomendowane odpowiedzi

:unsure: Witam. Mam problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa. Zatankowałem Gt,ka do pełna(wcześniej wskazówka była na dole i świeciła się lampka rezerwy).Wskazówka podniosła się do góry na full. Po wyłączeniu zapłonu wskaźnik utrzymuje się na górze,czy jest to normalne?.Przepraszam, może jest to głupie pytanie ale bardzo mnie to denerwuje.Dziękuję za odpowiedzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to normalne, u mnie też tak jest w imprezie 2002. Wskaźnik nie jest(chyba) sterowany przez komputer, a najwyraźniej jest czysto analogowy i pokazuje cały czas ile jest benzyny i przez to nie jest też super dokładny :) Nie masz się czym przejmować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest normalne wskazówka zatrzymuje się tam, gdzie zapamiętała ostatni sygnał od pływaka :) swoją drogą szkoda że nie stoi cały czas pionie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest normalne wskazówka zatrzymuje się tam, gdzie zapamiętała ostatni sygnał od pływaka :) swoją drogą szkoda że nie stoi cały czas pionie :)

Hahaha tu już wchodzimy w sferę marzeń... Choćby była w takiej pozycji 100km dłużej to dla mnie by wystarczyło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

Ja mam odwrotny problem. Tzn. jak wylacze zaplon to wszystko jest ok, bo wskazowka nie opada, ale pytanie mam takie:

W jakim polozeniu wskazowki powinna zaswiecic sie rezerwa?

Bo jezdze zawsze do ostatniej kreski na dole i jeszcze nie widzialem, zeby sie rezerwa swiecila.

Czy zaswieca sie dopiero po zejsciu wskazowki pod skale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.nie wszystkie maja. Ja mam n/a 97 i wałkowałem ten temat i dowiedziałem sie ,że nie mam rezerwy. kiedys sie prawie skonczyła zupa jak jej szukałem i wskazówka wyladowała poniżej:) ja zakombinowałem tak: zbiornik paliwa niby 45litra(zależy jaka wersja) i przy tej poziomej tankowanie do pełna i weszło jakos 40 l czyli ,że ok 5 od kreski...ale od ilu zacznie szarpac to nie wiem i nie chce wiedzieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już sam nie wiem. Ale jak tankuje do pełna, gdy wskazówka jest na najniższej kresce, to wchodzi ok 45 l.

Jeszcze jedno pytanie. Jakbym tak chciał sprawdzić gdzie się kończy bryna i wyjeździł bym do końca, to nic się raczej nie stanie?

Wiem, że w dizlu nie można bo się zapowietrzy i są problemy, ale w imprezie chyba nic się nie powinno stać?

Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wyjeździł bym do końca, to nic się raczej nie stanie?

Pompa paliwa może się zatrzeć.

Zbiorniki paliwa w N/A mają pojemność 50 litrów,w wersjach turbo od MY97 powinien mieć pojemność 60 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo go nigdy nie doprowadziłem do pustostanu;) a czy wskazówka mocno potrafi spaść poniżej ostatniej kreski. Bo jak tankuje do pełna to idzie sporo powyżej tej górnej kreski... :D to może działa w obie strony;)

Edytowane przez Paciu21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki paliwa nie grzeszą dokładnością,jeździłem już z wskazówką poniżej ostatniej kreski.

Ponadto w WRX-ie 02 powinna być kontrolka rezerwy,była już w GT chyba od MY99.

Zbiorniki 45 litrów miały tylko Spec C,fabrycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

Ja mam odwrotny problem. Tzn. jak wylacze zaplon to wszystko jest ok, bo wskazowka nie opada, ale pytanie mam takie:

W jakim polozeniu wskazowki powinna zaswiecic sie rezerwa?

Bo jezdze zawsze do ostatniej kreski na dole i jeszcze nie widzialem, zeby sie rezerwa swiecila.

Czy zaswieca sie dopiero po zejsciu wskazowki pod skale?

Powinieneś mieć kontrolkę, aczkolwiek zapala się już na samym dole skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, posiadam Subaru Impreza III 2008 hatchback 150KM LPG i mam taki problem, że wskaźnik paliwa wariuje, była rezerwa a tu nagle wskaźnik przekręcił się praktycznie o 180stopni, a wygląda to tak jak w załączniku, miał ktoś taki problem? proszę o pomoc, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...