Skocz do zawartości

TWARDY PRZOD


dycha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze z gory o zrozumienie jestem tutaj od dzisiaj i nie do konca wiem co z czym. Jednak mam pytanko bo zakladam ze ktos tez mogl miec podobny klopot, kupilem SUBARU IMPREZE ale czlowiek przede mna strasznie ja posadzil i niedosc ze jest cholernie twarda to niska. Co najpierw sprezyny, ale jakie moze ktos ma niedrogo jakies wyzsze na przod moge sie zamienic.Czy sprezyny wyzsze cokolwiek pomoga czy amorki tez trzeba zmienic, a moze to rozporka z przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba- 2 dni temu przeglad mialem przednie po 76% tyl gozej bo po 68%.

Moje auto też przeszło bez problemów przegląd z wylanymi amortyzatorami. Po odkręceniu ich od sprężyn, tłoki same zjechały do cylindrów. Więc nie do końca ufaj takim sprawdzianom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi przy okazji podpowie, czy sprężyny od GTka są krótsze od tych w GLu? Jeżeli tak, to jak bardzo? Ja dla odmiany chciałbym swojego trochę położyć, ale żeby mi się hardcore jakiś nie zrobił. Na pełen kit mnie na razie nie stać więc myslałem na początek o sprężynach od GT. Dobry pomysł?

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian lukne zaden klopot, ale w weekendzik dopiero, dzieki za przywitanko, powiem wam ze amorki trzymaja ale ktos skalaczyl zakladajac je. Moze jakies pomysly od kogo mozna serie kupic niedrogo albo co ? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi przy okazji podpowie, czy sprężyny od GTka są krótsze od tych w GLu? Jeżeli tak, to jak bardzo? Ja dla odmiany chciałbym swojego trochę położyć, ale żeby mi się hardcore jakiś nie zrobił. Na pełen kit mnie na razie nie stać więc myslałem na początek o sprężynach od GT. Dobry pomysł?

 

pzdr

Seb@

a co? chcesz żeby Ci zaczęło trzeszczeć w budzie? ;). lepiej rozpórki na przód i tył załóż i będziesz miał fajnie, i taniej :).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba- 2 dni temu przeglad mialem przednie po 76% tyl gozej bo po 68%.

Moje auto też przeszło bez problemów przegląd z wylanymi amortyzatorami. Po odkręceniu ich od sprężyn, tłoki same zjechały do cylindrów. Więc nie do końca ufaj takim sprawdzianom :)

 

Zgadzam sie w 100%, badania amortyzatorów ( metodą Eusama) można sobie wsadzić w dupę... Nie raz jechaliśmy samochodem gdzie ewidętnie wylany amor, a badanie wskazywało 68 % skuteczności, pojechaliśmy na drugą diagnostyke a tam 79% !!!!. i diagnosta mówi że prawie jak nowe.... ( jednak prawie robi wielka różnicę ) żeby amortyzator sprawdzić trzeba go wyjąć i dać do badania np. na Poltechnike Krakowską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co? chcesz żeby Ci zaczęło trzeszczeć w budzie? ;). lepiej rozpórki na przód i tył załóż i będziesz miał fajnie, i taniej :).

 

Rozpórki będą prędzej czy później. Ale to inna para kaloszy. Auto chciałbym po prostu posadzić trochę na glebę, żeby mi nie przypominało rajdówki z Kormorana. Co do zwiększonej twardości krótszych sprężyn, to jak dla mnie, jest to efekt uboczny. Najlepiej byłoby opuścić go jakieś 2,5-3cm i pozostać przy obecnej sztywności sprężyn. No ale to jest chyba niemożliwe.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Niech ktoś mi przy okazji podpowie, czy sprężyny od GTka są krótsze od tych w GLu? Jeżeli tak, to jak bardzo? Ja dla odmiany chciałbym swojego trochę położyć, ale żeby mi się hardcore jakiś nie zrobił. Na pełen kit mnie na razie nie stać więc myslałem na początek o sprężynach od GT. Dobry pomysł?

 

pzdr

Seb@

a co? chcesz żeby Ci zaczęło trzeszczeć w budzie? ;). lepiej rozpórki na przód i tył załóż i będziesz miał fajnie, i taniej :).

 

pzdr

 

Dlaczego mialoby trzeszczec ? w budzie ? z powodu zmiany sprezyn od GT ?

Tez chce u siebie w imprezie 98r zmmienic sprezyny i mam dylemat czy nie zalozyc nowych od GT myslalem tez o amortyzatorach KYB i rozporkach.

 

Jesli wiecie jakie zamoatowac rozporki i gdzie najlepiej kupic to prosze o info

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...