Skocz do zawartości

IV Forumowa Subariada - Armenia/Gruzja


Izotom

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

Potrzebuję smaczki do materiału takie jak:

Ilość osób

Ilość samochodów

Przejechane kilometry

Czas wyparwy

Inne ciekawostki

Potrzebuje także szkic trasy albo punkty, mapę i tak "rysujemy" ręcznie do materiału.

Pilne :)

 

Dziękuje za pomoc, może być na forum albo na prv

Edytowane przez pug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy, może lepiej publicznie to nam sie więcej przypomni 


 


 


Ilość osób - 22 osoby (plus 4 samochód przewodnika)


Ilość samochodów - 10 samochodów (plus samochód przewodnika tj. LR Discovery)


  • 4 Forestery XT MY14
  • 3 Forestery wolnossące
  • 1 XV wolnossący
  • 2 Land Rover Discovery  

 


Przejechane kilometry - 


Czas wyprawy - wyjazd z domu w Polsce 18.07. - powrót do domów ostatnich załóg - 10.08.


Inne ciekawostki -


Potrzebuje także szkic trasy albo punkty, mapę i tak "rysujemy" ręcznie do materiału - Izotom chyba ma 


Najmłodszy uczestnik -


Ilość wizyt Subaru w serwisie - 0 (laczków nie liczymy ;)  )


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Wysłałem Wam właśnie na maila poskładaną grafikę do weryfikacji. Miałem maile do 6 osób od których otrzymaliśmy zdjęcia. Jeżeli ktoś z Was wysyłał nam fotki a nie dostał projektu, to bardzo proszę o podanie adresu na prv.

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

Przypadkiem znalazłem całkiem ciekawy opis drogi do Omalo :) 

http://www.dangerousroads.org/asia/georgia/1895-abano-pass.html

 

Przyjemnego czytania i ... wspominania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przemekka, jako autor, wykonał bardzo dobrą i ciężką robotę, za którą chciałem mu bardzo podziękować. Materiał jest bardzo obszerny - 3 rozkładówki.

Pozdrawiam również wszystkich, którzy przysłali zdjęcia i pomogli w realizacji tego materiału.

Edytowane przez pug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś fajny film na YT z pętli swaneckiej, którą jechaliśmy. Widać na nim, że chmury pozbawiły nas przepięknych widoków. 

Ech, chyba trzeba pojechać tam jeszcze raz.  :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten filmik. Niektóre sceny nagrane bardzo profesjonalnie. Przyjemnie się ogląda. Trzeba tam wrócić, żeby móc na żywo zachwycić się tymi widokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie chcę Was dobijać, ale Kaukaz od strony gruzińskiej to tylko preludium do widoków jakie są po stronie rosyjskiej :D

Jakie widoki? Tam nie ma żadnych widoków. Taką fototapetę to można sobie w każdym sklepie papierniczym kupić :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chcę Was dobijać, ale Kaukaz od strony gruzińskiej to tylko preludium do widoków jakie są po stronie rosyjskiej

 

oj kusisz, kusisz...

 

 

 

Jakie widoki? Tam nie ma żadnych widoków.

 

a ja mam coraz większą ochotę, żeby to sprawdzić osobiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym się chętnie wybrał. :rolleyes:  Ale to pewnie najwcześniej w 2016r. Trzeba jakiś samochód "zbudować" na takie wyprawy. ;)


BTW Miłosz, czy jest jakaś szansa na zdjęcia, które robił Marcin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Myślę, że Miłosz najlepiej może ocenić, czy drugą stronę Kaukazu można "zaliczyć" Forkami, czy trzeba twardych terenówek.

Jeżeli da się Forkami, to może Subariada 2016 ? :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do widoków na północnym Kaukazie, to tutaj są fotki z 2 poprzednich lat, a z ostatniego wyjazdu sprzed miesiąca galerię zrobię niedługo.

 

2. 

 

Kaukaz od strony gruzińskiej to tylko preludium do widoków jakie są po stronie rosyjskiej

Czołgi, rakiety, "zielone ludziki" :mrgreen:

 

Pozdrowienia 

 

 

Muszę rozczarować. Nie ma rakiet, czołgi w bazach, zielonych ludków jak na lekarstwo, ci na postach kontrolnych mili (przynajmniej dla mnie). 

 

3. 

 

Nie chcę Was dobijać, ale Kaukaz od strony gruzińskiej to tylko preludium do widoków jakie są po stronie rosyjskiej :D

Jakie widoki? Tam nie ma żadnych widoków. Taką fototapetę to można sobie w każdym sklepie papierniczym kupić :biglol:

 

 

Fajnie, że mamy swoje tapety:

099.jpg

 

4. 

 

Rozmawialiśmy już o tym w Armenii i niestety Forkami byłoby trudno.  :(

 

No chyba, że do tego czasu Dyrekcja wprowadzi kolejne modyfikacje. ;)

 

Mówiłem, że na standardową wyprawę, którą co jesień tam organizuję trochę ciężko Subarakiem. I to nawet nie ze względu na trasę bo 98% do przejechania, tylko ze względu na ciężkie zgranie z twardymi terenówkami. Choć mam 2 już zapytania na jesień 2015 na tą wyprawę właśnie od właścicieli Forków.

Natomiast nie ma najmniejszego problemu ze zrobieniem trasy "subariadowej" po republikach północnego Kaukazu. Będzie nawet prostsza niż Gruzja-Armenia. Niestety, nie zabiorę tam więcej niż 7-8 samochodów. Chodzi o pewne kwestie logistyczne.

 

5. Zdjęcia z Gruzji-Armenii od moich pasażerów mają być "na dniach".

 

6. Lepiej późno niż wcale. TUTAJ znajdziecie obiecaną poglądową mapkę, ukazującą trasę i niektóre atrakcje, które udało nam się odwiedzić. Przepraszam, że przesyłam z tak dużym opóźnieniem, jednak ilość prac przy wyprawach w tym roku uniemożliwiła mi jej szybsze wykonanie.

 
Chciałbym Wam wszystkim jeszcze raz podziękować za wspólną podróż, walkę z trudnościami i przeżycia, które stały się naszym udziałem oraz za sprawną współpracę i zaufanie, jakim kolejny raz  obdarzyliście mnie jako przewodnika. Przepraszam też za niedociągnięcia - staramy się, aby każdy kolejny wyjazd był coraz lepszy i ciekawszy. Mam nadzieję, że dzięki temu wyjazdowi Gruzja i Armenia nie są już dla Was "terra incognita".
 
Pozdrawiam i polecam się na nasze kolejne wyjazdy..
Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...