Skocz do zawartości

Panel Sterowania Klimatyzacji


Arkady

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam się pod temat.

Czy ktoś orientuje się, czy panel z forka sg po lifcie 06-08 będzie pasował bez problemu do sg my03 ?

 

 

Sent with Tapatalk

 

Będzie pasował na 100%

 

Dzięki. W takim razie chyba będę go za jakiś czas wymieniał :)

 

 

Sent with Tapatalk

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Czy ktoś orientuje się, czy panel z forka sg po lifcie 06-08 będzie pasował bez problemu do sg my03 ?

 

 

Sent with Tapatalk

 

Będzie pasował na 100%

 

Dzięki. W takim razie chyba będę go za jakiś czas wymieniał :)

 

 

Sent with Tapatalk

 

Jaki motyw? Nowszy Ci się bardziej podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-4030-1380837608,15_thumb.jpg

Stary nie pasuje do koncepcji.

 

 

Sent with Tapatalk

 

Z tego co widze wzorowałeś się na designie KACPERO :)

Jak będziesz miał nowy panel - wnętrze pokręteł zostawisz tak jak jest i obkleisz tylko obudowę?

 

Zastanawiałem się nad tym, ale uznałem, że oryginalny jasny kolor konsoli nadaje jej lekkiego wyglądu.

Boję się, że gdy będzie na czarno, w samochodzie zrobi się trochę depresyjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Zachęcony postami kolegi @@Arkady oraz @@baca zakupiłem po-liftowy panel do sterowania klimatyzacją do mojego MY11. Dziś udało mi się go wymienić i wygląda super, ale nie działa niestety dwustrefowa klima. Wszystkie inne funkcjonalności jak sterowanie mocą, temperaturą, trybem itp. działają ok, ale w normalnym pojedynczym trybie. Kiedy włączam dual i gałką od strony pasażera zmieniam temperaturę, to ze wszystkich nawiewów leci takie samo powietrze.

 

Czy ktoś już może próbował tematu i spotkał się z takim czymś? Panel mi się bardzo podoba i nie zamierzam wracać do starego :) może kwestia jakichś ustawień w komputerze? Co w ogóle steruje tymi nawiewami? jakiś osobny układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozmawiałem dziś na ten temat w serwisie - po wymianie rzeczywiście nie będzie działała regulacja prawej strony - jest inny sterownik klimatyzacji (moduł) - gdzieś po prawej stronie od panelu, trzeba także dołożyć kilka przewodów. Zobaczymy jakie koszta modułu i co trzeba zrobić - na pewno do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią temat obadany. Można mieć 2 strefową klimatyzację, ale myślę, że gra nie warta świeczki. Żeby to działało najlepiej jest wymienić... całą nagrzewnicę z elementami sterującymi. Dlaczego? 


 


Po analizie stron z naszych wschodnich kolegów - posiadaczy aut spod znaku plejad, okazuje się, że do klimatyzacji dwustrefowej są 2 silniki sterujące nawiewem (prawa i lewa strona). U mnie mam tylko 1 z przygotowanym miejscem na 2 (dziurami na śruby), natomiast bez wyznaczonego miejsca do wycięcia i włożenia 2 silniczka oraz dołożenia 4 kabelków. Ponadto przypuszczam, że przegroda jest tylko jedna. (Brakuje elementu zaznaczonego na czerwono).


 


42de1f4s-_srqpqxe.jpg


 


Cała ta operacja wiążę się ze zdjęciem deski! 


 


Poniżej link do strony wraz z fotorelacją


 


https://www.drive2.ru/l/4038002/


 


https://www.drive2.ru/l/4042590/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrody powinny być jednak dwie, natomiast ponad to, co napisałeś, niezbędny jest drugi czujnik temperatury wnętrza. Podziwiam Twoją dociekliwość. Jeżeli chodzi o mojego moda w tym zakresie, nowy panel sterowania mi odpowiada, podoba mi się i ładnie komponuje z resztą...

 

Pozdro

post-17407-0-48306900-1447791583_thumb.jpg

Edytowane przez baca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ja natomiast nie znalazłem na ten temat żadnej informacji. Aso także mówiło, że czujnik jest tylko 1 choć wydaje się to dziwne.

 

Zgodnie z opisem z linków różnica jest w poniższych elementach:

 

1) 72131-FG021 — Motor-actuator mix
2) 72125-FG010 — Rod 
3) 72122-SC000 — Lever air mix 

 

Zresztą ja także zmienię panel na poliftowy :)

Edytowane przez Batik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odgrzeje nieco kokleta znowu :mrgreen:

Czy owy Climatronic był z dawcy benzyna Czy diesel? Czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

Czy np panel z diesla będzie działał w benzynie?

Bo dziś usłyszałem,  że niekoniecznie a osobiście nie mam jak sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy z diesla czy z benzyny.

 

Pamiętaj, że wraz z panelem należy wymienić osłonę panelu (zintegrowana część centralna oraz nad schowkiem)

 

W większości przedliftowych Imprez i Foresterów nie będzie działał 2 strefowy system klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam panel(ten taki ładny z 2 pokrętłami i wyświetlaczem) w swojej imprezie z 2011, ale jest problem z klimatyzacją, niby ikonka z A/C się świeci ale nie uruchamia się sprężarka klimy( mam 2 panele, na jednym i drugim jest to samo) i chyba będę musiał to oddać do jakiegoś elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...