Skocz do zawartości

Subaru Legacy MY08 Spec B zerwany łańcuszek


OWOC

Rekomendowane odpowiedzi

kupno używanego wolnego ssaka nie jest aż taką loterią jak w przypadku doładowanego silnika

jak z pewnego źródła to faktycznie może się udać taka opcja. ale to kwestia podejścia - mnie chyba by to przeszkadzało.

 

tak czy inaczej - jak wspomniałem oby do przodu :superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

tak czy inaczej - jak wspomniałem oby do przodu :superhero:

 

Dokładnie!

 

Ale, co dalej będziemy wiedzieć po weekendzie, wujaszek zapewne przemyśli sprawę i... nic jeszcze nie wiadomo ;)

Myślę jednak, że będzie dobrze, najważniejsze aby Specymir wrócił do świata jeżdżących i razem z kolegą Foryczyśławem który wczoraj obserwował całą akcje zaczął jeździć i cieszyć :)

tupu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za udana naprawę!

 

Ale jestem tego samego zdania co Adam, zeby zasięgnąć rady najbardziej doświadczonych Marasa i/lub carfita :)

 

Wiem Marcin, szanuje wasze zdanie i myślę nad tym, ale...

 

prawda jest taka, że pół silnika jest w strzępach, a drugie pół miarę ok.

Koszta samych części do tego H6 to połowa wartości używki z papierami i gwarancją z tzw anglika. Pan Edwin czy Maras tego po kosztach nie wskrzeszą a i czekać na ewentualną naprawę trzeba będzie chwile bo mają zapewne młyn a i wakacje = okres urlopowy pełną gębą mamy. A auto potrzebne jest szybko no bo jeździć trzeba, a jak trzeba to porządnym samochodem a nie wyrobem samochodopodobnym z koncernu GM :P

Zobaczymy, ale w piątek był taki plan aby jednak włożyć dobry sprawny silnik, a ten uszkodzony naprawić przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włożyć dobry sprawny silnik, a ten uszkodzony naprawić przy okazji.

 

 

Jest to jakiś pomysł. Część kosztów się zwróci.. :)

 

Po weekendowy update :)

 

Właśnie dzwonił do mnie wujaszek i oznajmił, że rozebrał cały silnik i jednak będzie go wskrzeszał :yahoo:

Czy forumowicze Maras/Carfit mogą mieć dostęp do części z takiego motoru?

Mogę dostać jakiś adres mail do Marasa? Bo do Carfita mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz jak silnik dostanie nowe życie to muszę go zobaczyć na żywo

 

Kolor jest MEGA piękny :D

 

Ale silnik czy Specymiara :P

Spoko dam znać bo auto stoi niedaleko Twego domu ;)

 

 

 

Specymira oczywiście :D

 

To Ciekawi mnie gdzie on stoi i się leczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będziemy rozbierać silnik i się okaże wtedy dla czego łańcuszek się zerwał

 

Albo się nie okaże....

 

No i się okazało ;)

Ktoś nie dopilnował, optymalnego poziomu oleju no i stało się co się stało :mellow:

 

Mateusz jak silnik dostanie nowe życie to muszę go zobaczyć na żywo

 

Kolor jest MEGA piękny :D

 

Ale silnik czy Specymiara :P

Spoko dam znać bo auto stoi niedaleko Twego domu ;)

 

 

 

Specymira oczywiście :D

 

To Ciekawi mnie gdzie on stoi i się leczy ;)

 

Zadzwonię to podjedziesz ;)

Pod warunkiem, że coś się ruszy w temacie :rolleyes:

 

Rewelacja kolor! Macie juz upatrzony silnik? Jakie to koszta (mniej wiecej)?

 

....

A myślałem że grafit jest fajniejszy dla Legacy....

.....

 

 

 

Ooo :huh:

 

Minęło raptem 14 dni i grafitowy spec.B się znów pojawił tym razem już naprawiony B)

C30190821_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będziemy rozbierać silnik i się okaże wtedy dla czego łańcuszek się zerwał

 

Albo się nie okaże....

 

No i się okazało ;)

Ktoś nie dopilnował, optymalnego poziomu oleju no i stało się co się stało :mellow:

Mateusz jak silnik dostanie nowe życie to muszę go zobaczyć na żywo

 

Kolor jest MEGA piękny :D

 

Ale silnik czy Specymiara :P

Spoko dam znać bo auto stoi niedaleko Twego domu ;)

 

 

 

Specymira oczywiście :D

 

To Ciekawi mnie gdzie on stoi i się leczy ;)

 

Zadzwonię to podjedziesz ;)

Pod warunkiem, że coś się ruszy w temacie :rolleyes:

Rewelacja kolor! Macie juz upatrzony silnik? Jakie to koszta (mniej wiecej)?

 

....

A myślałem że grafit jest fajniejszy dla Legacy....

.....

 

 

 

Ooo :huh:

 

Minęło raptem 14 dni i grafitowy spec.B się znów pojawił tym razem już naprawiony B)

C30190821_1.jpg

 

Jest kozak!

Sent with HTC & Taptalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG zostaje?

 

Tak wszystko na to wskazuje, że LPG zostaje :)

Widać, że poprzedni właściciel chciał mieć jak najlepszej klasy instalacje i to widać już po samym montażu, że się Włosi przyłożyli ;)

W czasie szukania nowej jednostki napędowej do Specymira, było kilka rozmów z posiadaczami subaraków z tym silnikiem i z LPG i potwierdza się teza, iż optymalna instalacja do tego silnika + staranne wystrojenie jej oznacza, że to działa :)

Jedyne niepokój budzi fakt iż instalacje firmy jaką ma Specymir jest mało popularna w naszym kraju, a byle komu do wystrojenia nie wypada oddać tego auta B)

 

Na pewno jeśli tylko będę wstanie będę informował jak to hula w tego typu aucie :)

 

czy to jest wątek techniczny, czy handlowy - reklama firmy samochodowej marki niemieckiej (poznać po czcionce) na zdjęciu, link do otomoto....

czy mam tu zrobić porządek?

 

Czy mi się wydaje, czy ktoś tu się....

Tak jest to wątek techniczny. Nic tu się nie sprzedaję jedynie informuje innych forumowiczów np Pana Moderatora, być może potencjalnie zainteresowanych kupnem tej wersji spec.B, że pojawiło się takie oto legacy które wcześniej było na sprzedaż jako uszkodzone z prawej strony... ( również link ukryty), w celu weryfikacji czy sprzedający mówi np prawdę.

A to, że ktoś po czcionce w tle rozpoznaje reklamy danej marki.... Link do ogłoszenia ukryłem.

Ale jeśli Pan uważa, że źle postępuję i taka pomoc jest niedorzeczna z mojej strony proszę powiedzieć, a usunę wpis drażniący Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że będzie hulał.

Ile km ma przejechane na LPG, czy była robiona regulacja zaworów?

 

Dzięki ;) Ja też w to wierze :)

Tego nie wiem ale auto przyjechało z przebiegiem 112 tys km, czyli powinno już być po regulacji zaworów. Instalacja była zaminowana 10 miesięcy temu tak więc na LPG nie wiele zrobił max 15tys km. Silnik uległ uszkodzeniu z powodu zbyt niskiego poziomu oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...