Skocz do zawartości

O bieganiu


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

10 km jeszcze jestem za cienki :wacko:

 

ale po 2 miechach biegania- w środę 30 minut bez marszu :yahoo:

Super. Teraz już będzie tylko lepiej :thumbup:

ps:

we wtorek ścięło mi tak mięśnie w łydkach ze nie mogłem zrobić nawet kroku- twarde jak kamień, - brak rozgrzewki czy zimno ?

Skurcz? Może faktycznie brak magnezu... Dużo kawy pijesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i polecialem sam.. :) 53:46 i straszna kolka na 6km przez ktora musialem mocno zwolnic. Srednie tempo 11.23km/h. Fajna trasa, szczegolnie ostatni kilometr ul. Mysliwiecka w dol :twisted:

BiegnijWarszawo planuje przebiec w czasie:

optymistycznie 48/49min,

realnie w 49/50min (ale na bank ponizej 50min! :D)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z poprzedniego roku - jeżeli chcesz wykręcić lepszy czas, dużo wcześniej idź na start i zajmij miejsce z przodu. Jest mega tłum i jeśli zaczniesz z tyłu, będzie Cię blokował. Masakra przez pierwsze 2-3km plus duża strata czasu.

Jeżeli trasa jest taka sama, to faktycznie ostatni kilometr się leci. Chociaż widziałem zawodnika, który padł jakieś 100m przed metą i wymagał pomocy lekarskiej - trzeba uważać...

 

Ja w sumie też się zapisałem - możemy się jakoś ustawić razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem z tym zajmowaniem miejsca z przodu. Jakies tam biegi mam za soba :)

Jasne, ze mozemy sie ustawic na bieg.

 

Ps. W srode robie raz jeszcze trase z kolezanka wiec jak jestescie zainteresowani - zapraszamy :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ehh...

Przyjechałem za 10 dwunasta, auto postawiłem przebiegłem przez kładkę okazało się że numeru startowego nie zabrałem. Z powrotem do samochodu, zabieram numer to podchodzi strażnik miejski i informuje z uśmiechem że jak nie przestawię się to odholują... To odpalam Forka i przestawiam koło kanałku przy Wiśle. Biegiem na start(słyszę, że już odliczają 10 9.... ), przez kładkę i przez pierwsze wolne wejście wpadam do tłumu i zaczynam dreptać.

Wystartowałem to było gdzieś z 3-4 po 12 :P

Adrenalina zrobiła swoje ;)

 

Paweł [1740]

 

POL.png M30 00:19:37 / 1962 00:24:23 / 1683 00:29:12 / 1582 00:38:53 / 1539 00:47:53

 

Odpowiednio między czasy na 4;5;6;8 km i wynik końcowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natury zdrowotnej. Od 3 miechów zacząłem bieganie, nie jakieś konkretne odległości, na razie tylko dwie 10tki zaliczyłem. Ostatnio zaczęło mnie boleć lewe kolano. Buty do bieganie pod swoją stopę kupiłem, więc nie jest to raczej ich wina. Staw nie wytrzymuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@evi, gdzie sie takich statysyk doszukales? W moim profilu widze tylko cas, miejsce, strate do najlepszego oraz o ile bylem lepszy od najslabszego..

 

@@MegasWRC, specjalista dobral Ci buty? Z kolanem nie ma zartow.. moze lepiej odwiedzic lekarza? Ewentualnie zrob sobie przerwe 3-4 tygodniowa, a nastepnie zacznij delikatnie truchtac.. Jezeli bol powroci, idz na 100% do lekarza.

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie Adi biegasz przewaznie ?
A biegam od niespełna 3 miesięcy....wyłącznie na bieżni.
W Pure Jatomi w Klifie ;)

tez tam kiedys biegalem ;)

 

Staw nie wytrzymuje?

moze po prostu stawy nie przyzwyczajone do biegania i trzeba je wzmocnic,

tez tak kiedys mialem jak zaczynalem, kilka dni biegalem na "pol gwizdka" i przeszlo.

teraz o ile sie w koncu zmusze do biegania na nowo to pewnie bedzie mnie bolalo totalnie wszystko.

ale fakt faktem jak samo po paru dniach nie minie to lepiej isc do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieglem z SANERem.

 

Moj czas to 48.08 - miejsce 1648.

 

Cieszę się, że udało się nam zorganizować wspólny wyjazd i powrót z biegu. Każdy z nas biegł oczywiście na miarę swoich możliwości. Ja pierwszy raz w życiu zlamałem barierę 55 minut, kontrolując przy tym tempo oraz czasy na kolejnych kilometrach i jestem z tego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki dla SANER-a, eviego i KamilaP. :)

 

MegasWRC, kolano to straszne pieroństwo, a powodów bólu jest bardzo wiele. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że kilka lat temu mnie lekarze nie pomogli w żaden sposób i nie byli w stanie stwierdzić co było przyczyną bólu, więc na odczepne dostałem dwie ortezy do uprawiania sportu. Owszem pomagały, ale tylko wtedy, gdy je nosiłem, po ściągnięciu ból wracał. Więc na dobrą sprawę nie było to dobre rozwiązanie. Pomogło dopiero wzmocnienie mięśni nóg i korekta techniki biegu. Bez względu na to ból kolan wraca za każdym razem, gdy je przechłodzę (czasami nawet powyżej 20°C).

 

Zatem w zależności od intensywności i natarczywości bólu/dyskomfortu w pierwszej kolejności zwróciłbym uwagę na technikę stawiania stóp (szczególnie jeśli mocno pronujesz) i jeśli ból nie będzie się zmniejszał dopiero wtedy udałbym się do lekarza. Jednak jeśli czujesz, że to nie jest typowy lekki ból spowodowany niewielkim nadwyrężeniem, lekarz jest mocno wskazany.

Edytowane przez bakkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...