Skocz do zawartości

Dziwne pstrykanie / stukanie


Romiszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem, coś pstryka/stuka mi z tyłu po prawej stronie, odgłos przypomina jak by tłukła się roleta bagażnika (metaliczny dźwięk) ale roleta została w garażu (wraz ze wszystkimi innymi elementami które mogły latać) i dalej pstryka, sprawdzałem pasy (zapięte), otwierałem szyber, przy jeździe po małych nierównościach odgłosu nie ma, pojawia się przy większych nierównościach (pojedynczy metaliczny stuk coś jak dwie metalowe listewki obijające się o siebie), przy energicznych krótkich skrętach kierownicą prawo/lewo - odgłosu brak, przy próbie rozbujania tyłu na postoju - odgłosu brak, odgłos pojawia się jak tył zaczyna lekko podskakiwać na dziurach w pionie ale przy gwałtownym hamowaniu tego nie ma - co to może być szukać samemu czy udać się od razu do lekarza?

 

nie dodałem Forester 2.0 MY07

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Romiszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, w moim Forku mam identyczne objawy i też nie mogę zlokalizować co jest tego przyczyną. Najczęściej słychać toto przy jeździe po dużych nierównościach lub gdy wjeżdżam na pochyłość pod skosem( gdy obciążone jest zawieszenie po przekątnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, w moim Forku mam identyczne objawy i też nie mogę zlokalizować co jest tego przyczyną. Najczęściej słychać toto przy jeździe po dużych nierównościach lub gdy wjeżdżam na pochyłość pod skosem( gdy obciążone jest zawieszenie po przekątnej).

 

Chyba zrobię sobie przejażdżkę w bagażniku :) i może zlokalizuje gdzie to puka

a tego skosu to muszę spróbować

Edytowane przez Romiszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A we wnętrzu ryglowanie tylnych oparć, podkładkę tablicy rejestracyjnej, rygle drzwi. :)

 

Raczej nie przy złożonej kanapie jest taki sam efekt, tablica to też inny dźwięk i tłucze się tylko przy zamykaniu klapy (tablica <-> ramka) ramka ma podkładki gumowe, drzwi też raczej odpadają - ale jutro sprawdzę.

sprawdzę raczej " łączniki stabilizatora i tulejki gumowe w mocowaniach staba."

Edytowane przez Romiszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na zamek klapy bagażnika. U mnie odzywa się gdy auto dostaje wykrzyżu, nawet delikatnego. Ogólnie olewam, ponieważ miałem gorszego przeszkadzacza, a był to rygiel tylnej kanapy po prawej stronie. Ale co kilka miesięcy teraz robię psi psi smarem silikonowym i jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis brzmi podobnie do tego co dzieje się w legacach / outbackach IV.

 

A dzieje się to, że osłona amortyzatora brzdąka o sprężynę. Spróbuj sprawdzić jaki dźwięk wydaje osłona uderzająca o sprężynę.

 

Pozdr.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Po urlopie czas dokończyć szukanie stukacza :)

po przypadkowej wizycie w serwisie (nie byłem umówiony) i przejażdżce z panem z serwisu -> coś stuka w mocowaniu pasa trzeba rozebrać bok i sprawdzić.

Dziś również przypadkiem byłem u znajomego i wjechałem na kanał i po obejrzeniu od spodu tyłu mam chyba potencjalnego stukacza.

po prawej stronie na drążku (wg fachowej nomenklatury - Rear lateral link) jest łącznik do czujnika przechyłu (po środku drążka) nie jest to łącznik stabilizatora, i na tym zauważyłem luz.

teraz tylko muszę dowiedzieć jak się to nazywa i zamówić :)

 

fotki stukacza tu

http://imageshack.us...s/821/zigr.jpg/

http://imageshack.us...s/812/zpc8.jpg/

 

jak ktoś ma propozycje jak się ten łącznik nazywa to proszę o podpowiedź

 

Pozdrawiam

 

PS.

Po obdzwonieniu większości sklepów i hurtowni wiem już że jest to cały moduł do poziomowania ksenonów i nie występują zamienniki a dostać to można tylko w serwisie cena ok 400-500zł (cały zestaw wraz z elektroniką) czyli pacjent ma naderwany paznokieć ale utniemy mu całą rękę i wstawimy nową ;)

Edytowane przez Romiszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzewam temat

Pacjent Forester SJ 2.0 2015 rok.

Jadac po nierownosciach skrzypi pokrywa bagaznika. Na postoju ruszajac z boku zamknieta pokrywa, wyraznie skrzypi jakby z okolic zamka Tak jakby zamek przesuwal sie po zaczepie mocujacym.

Nie zwrocilem uwagi wczesniej, ale zaczep mocujacy od gory i z dolu jest splaszczony, tak jakby sie wytarl od bocznego ruszania sie klapy

Czy jest jakas regulacja zamka pokrywy bagaznika lub tego zaczepu

czy ktos z szanownych forumowiczow mial taki problem i ewentualnie jak temu zaradzic.

Na asfalcie tego nie slychac ale jadac poszutrze to razi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...