Skocz do zawartości

Mazda CX-9 lub coś podobnego - pls o opinie


drout

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że drugie dziecko za miesiąc się narodzi postanowiłem zmienic żony Ceed'a na coś większego i rodzinnego.

Wybór padł na jakiegoś SUVa 4x4. Pojeździłem po salonach i za bardzo nie ma co wziąc. Sportage fajne ale mega mały bagażnik to samo z innymi podobnymi. Najnowszy Forek fajny ale nie chcę wydawc 150kpln. Poprzedni diesel wiadomo. Aż do czasu kiedy napatoczyła mi się mazda CX-9. Kurcze zachorowałem chyba na nią.

 

Teraz pytanie, czy miał ktoś z nią do czynienia. Silnik 3,7 V6 chyba Forda(podobno niezniszczalny??)

Ale chętnie bym posłuchał jakieś chłodne opinie.

 

Ewentualnie coś może innego. Budżet okolice 100kpln. Im młodsze tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę mniejsze od CX9, ale na pewno wystraczjaco pojemne dla rodziny 2+2 i bagaznik ma z tych większych. Pytanie tylko czy dośc specyficzna stylistyka nie jest dla Ciebie przeszkodą?

http://otomoto.pl/se...-C29552661.html

Ps. Warto też podzwonic po dealerach, bo chyba już Seat wznowił sprzedaż w PL i za 105-115 tyś mozna łyknąć nówkę - są też 2.0T benzynowe ;)

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezniszczalny silnik? :)

Moja opinia nie jest obiektywna - z różnych względów.

Natomiast z obserwacji warsztatowych: w CX zarówno 7, jak i 9 zdarzają się (coraz rzadziej chyba) problemy z przegrzewaniem się/"biciem" hamulców osi przedniej. Dla pojazdów na gwarancji były odpowiednie informacje srwisowe. Przy kupnie należy zwrócić uwagę na wygląd i funkcjonowanie hamulca. Zwłaszcza przebarwienia świadczące o przegrzaniu i bicie 140 - 90 km/h. To jest jednak autobus i tarcza w mojej opinii jest za mała.

 

Aaaa, w mojej opnii potęga tego auta na zewnątrz skutkuje zaskakująco małą ilością miejsca wewnątrz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz outlandera ? Jakoś Moj ojciec wraz z wujkiem sobie chwała tylko ze maja diesle ale za ta kasę miejsca full a samochod totalnie bez awarii do dziś a w jest już 4 rok u nas od nowości

 

Ps co to masz za ceeda ? Będziesz to sprzedawał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O biciu tarcz wiem

Nad outlanderem sie zastanawiam ale jest taki nijaki

nie chce CRV bo jest mala w srodku a tak to fajnego ma diesla 2,2. Ale chyba wole duza wolnossaca benzyne.

 

Ceed 1,6 crdi bezwypadek, bezstluczkowiec pierwsza wlascicielka, przebieg 100kkm, bedzie na sprzedaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie mamy CX-9 ... z gazem. Jutro zobaczę przebieg, ale myślę, że ma już zrobione powyżej 100 k km i odpukać ... jeździ bezawaryjnie. W ubiegłym roku wracałem tym autem z Niemiec i zauważyłem, że do 120 km/h paliła ok. 12 litrów gazu...a przy 150 km/h już 17 litrów .... Nie wiem, czy istniały różne wersje wyposażenia, ale w tej konkretnej sztuce jakość skór i plastików użytych np. na desce jest gorsza niż w Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie mamy CX-9 ... z gazem. Jutro zobaczę przebieg, ale myślę, że ma już zrobione powyżej 100 k km i odpukać ... jeździ bezawaryjnie. W ubiegłym roku wracałem tym autem z Niemiec i zauważyłem, że do 120 km/h paliła ok. 12 litrów gazu...a przy 150 km/h już 17 litrów .... Nie wiem, czy istniały różne wersje wyposażenia, ale w tej konkretnej sztuce jakość skór i plastików użytych np. na desce jest gorsza niż w Subaru.

 

Super czekam zatem na jakies wiesci. A jak z komfortem? I ktory rocznik?

 

Stach moze pomyliles cx9 z cx5 ?lub cx7 Bo bagaznik w cx9 to ponad 1300litrow przy 5 miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRV wieksza od CX9 ?? :D

 

wewnątrz jest sporo większa wzdłuż,wszerz i na wysokość ,podobnie jak bagażnik który jest jednym z większych w klasie.Oczywiście możesz tych faktów nie przyjmować do wiadomości :)

Chyba ci sie samochody pomylily, CX9 ma trzy rzedy siedzen i jest sporo wieksza od CRV. Chyba caly czas myslisz o CX7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość skór i plastików użytych np. na desce jest gorsza niż w Subaru.

CX-7 to samo. W zeszłym roku jeździłem testówką przez weekend i wnętrze odstraszało a do tego nie było za wiele miejsca jak ta tak spore auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli szukasz przestrzeni to wszelkie SUVy nie sa idealne, bo to raczej moda niz realne potrzeby. Każdy SUV poprzez wysoką podłoge traci sporo w środku w stosunku do wymiarów zewnętrznych. Więc może lepiej po prostu kupić VANa ?

Za 110 tys mozna mieć fajną nówkę nieśmiganą z wyprzedazy 2012 - http://otomoto.pl/seat-alhambra-krakow-wielicka-87a-od-reki-C29056728.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drout, oddaj swojego Forka żonie, na 2 dzieci jest wystarczający a ty kupuj STI Barta :yahoo:

Wiele bym dał aby moja żona chciała ode mnie wziąć Forka, a mielibyśmy budżet na drugie auto. Tymczasem pozostaje modzenie Forka.

BTW rozważ także Outbacka H6 duża buda, świetny silnik, fajna jest także Tribeca.

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o OBK H6 ale po pierwsze (LPG) wiem, wiem, że jeżdżą ale zawsze, a po drugie ta CX9 "podobuje mnie się". Wiem, że może troszkę dziadkowate ale kurcze fajne.

 

Co do Vanów, to brat ma Toyotę Siennę i w sumie fajna ale nie chciałbym jej :P

 

Myślałem o S-Max 2,5T ale małżonka nie chce :biglol: a mazdę nawet chce.

 

Jak na razie nie znalazłem jakiś większych fuckupów dotyczących tego modelu mazdy (ale szukam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...