Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

osa551, co masz do pokolenia Kolumbów?

 

Ja wiem, że osa551 obroni się sama, ale powiedz mi Witoldzie, gdzie ona napisała, że ma coś do pokolenia Kolumbów? :roll: Najwyraźniej ma swoje zdanie na temat narracji w tym dziele, ale to wszystko.

 

Żeby uniknąć licznych, a przy tym zbędnych wyjaśnień na PW, przytoczę z góry przykład, aby ułatwić Ci zrozumienie :twisted:: jeśli mówię, że "to zdjęcie WRX-a MY'03-05 (na wrocławskich blachach) jest brzydkie" ( :mrgreen: ), to nie znaczy, że WRX (MY'03-05, na wrocławskich blachach) jest brzydki, a jedynie, że zdjęcie jest nieudane. Jasne? :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa551, co masz do pokolenia Kolumbów?

 

Witek,

 

Twoja wypowiedź dowodzi, że chyba nie czytałeś Bratnego, bo po prostu nie wiesz o co mi chodzi.

 

Jeśli chciałeś komuś przykopać to akurat ze mną trafiłeś jak kulą w płot. Należę do Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego i jako wolontariusz tłumaczę teksty na stronę stowarzyszenia. Historia pokolenia Kolumbów pasjonuje mnie od lat i mam z wieloma z nimi kontakt. Zapraszam również na forum:

 

http://forum.1944.pl/

 

oraz na stronę:

 

http://sppw1944.republika.pl/

 

tam znajdziesz również moje wypowiedzi na temat twórczości Bratnego (jakbyś nie wiedział, to autor "Kolumbowie rocznik 20").

 

Jeśli nie czytałeś, poniżej kilka cytatów:

 

1. Jerzy był już w bramie. Energiczny ruch ręką, jakby przyśpieszony gest siewcy. Posypali się na drugą stronę ulicy przygięci jak pod ogniem.

2. Od rana powietrze jest wybrukowane trzaskiem broni maszynowej.

3. Na ich oczach sąsiednia kamienica, przez którą mieli przejście, zmieniła kształt jak miękka pierzyna pod dłonią szalonej gospodyni

4. Posypało po murach, jakby ścieżkami przebiegł cmentarny żebrak z dziurawą kieszenią

5. Thompson ujada mu u biodra jak wierny pies

6. Może dzięki temu żyje, bo górą niesie teraz nad nim pociski jak rozwianą wiatrem ołowianą pelerynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne, ale nie zrozumiałem o co chodzi z zestawieniem "Wieś śpiewa!" W odniesieniu do narracji w stylu "Kolumbowie rocznik 20", a takie zestawienie można znaleźć czytając pewne trzy posty...

 

Faktycznie, trochę niefortunnie napisałem pytanie do osy, ale czego się po mnie spodziewacie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, za mało imbiru, albo za dużo imbiru :mrgreen: ale ostatnio jakiś dziwne pytanie zadajesz :) W kwestii wieś tańczy, wieś śpiewa chodziło o całkowicie luźne nawiązanie tymi słowami do artykułu a dokładniej do sposobu budowania w nim napięcia, narracji, przyznam, że coś równie atrakcyjnego "fachowcy" z interii czy onetu potrafią wysmażyć nawet o rozpadającym się żuku :) Oba te "poratale" od siedmiu boleści wydają się konkurować z bezmózgimi tabloidami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, imbir już nie wystarcza i boleję nad tym bardzo, bo kawy nie mogę :evil:

 

Ty napisałeś, że tekst jest wsiowy, a osa, że ma (tekst) narrację w stylu "Kolumbów". Mniej więcej domyśliłem się o co Tobie chodziło, ale ciekawiło mnie gdzie Ci Kolumbowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czego się po mnie spodziewacie

 

Ostatnio - faktycznie - obniżasz loty. Wygląda na to, jakby Ci się w ogóle nie chciało czytać postów, a jedyne, czego szukasz, to okazji do przyczepienia się :twisted:.

 

A kiedyś nawet "pyskówki" z Twoim udziałem miały swój urok :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zniewieściałeś

 

Od początku mówiłem, że zrobienie ze mnie moda było the most cunning trick in the world :twisted:.

 

:mrgreen: Wykastrowali Cię forumowo.

 

Chytre było też namówienie Ciebie, żebyś sam sobie dał pasek w czasach kiedy paski nie były 40-dniowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, ze trasa liczy 21km. Bylem tam pierwsego maja i przed wjazdem jak obserwowalem trase to wydawalo mi sie, ze zaraz tam musi sie korek zrobic. Ale spoko bylo, naprawde! Musisz tylko obserwowac lusterko wsteczne i ustepowac drogi szybszym wyraznie to sygnalizujac (czyt. prawy kierunkowskaz i zjechanie z linii idealnej) i nie ma problemu. Poza tym tak jest ciekawiej - co to za frajda jechac samemu ;)

 

No i dochodzi jeszcze to: jak jestes wyjatkowo szybki, to bedziesz wiecej wyprzedzal. Jak jestes wyjatkowo wolny, to wiecej bedzie Ciebie wyprzedzac. Ja bylem bardzo szybki w wolnym samochodzie, wiec bylo srednio szybko :mrgreen:

 

p.S. zrobili jedno okrazenie i znowu stoja. jak ktos chce to na nuerburgring.de jest webcam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z zupełnie innej beczki, podczas urlopu na całkiem uroczej wyspie, zrobiłem kilka fotek, dwie zapewne zainteresują motomaniaków sympatyzujących z ciemną stroną mocy, EVO II stało zaparkowane pod oknem mojej sypialni, obok niego widać nieco nadłubanego Civica i dalej już nie widać dwóch nie do końca seryjnych Toyot Glanza :twisted: Małe ale naprawdę potworniaste :)

evove2.th.jpg

A będąc na spacerze relatywnie często można było spotkać też coś w ten deseń:

skylinesp6.th.jpg

Ogólnie ciekawe auta tam pomykają, niestety 8-12 letnie WRXy najbardziej rzucały się w oczy swoimi ryczącymi wydechami i dresami za kierownicą. Widziałem jeszcze ze dwa Legacy III Turbo, nowych subarek praktycznie brak, z dwóch Imprez WRX MY05 jedna była lokalna a druga z okolic... Rzeszowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...