Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Od kilku dni mam XV... Znowu coś dziwnego i niszowego... Były Wartburgi, nyska z silnikiem mesia, bis, przejściowe caro, prawie zwykła astra f (ale z wyjątkowym silnikiem), multipla, focus ses... A teraz to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hombre77 napisał:

Witam Wszystkich

 

Od kilku dni mam XV... Znowu coś dziwnego i niszowego... Były Wartburgi, nyska z silnikiem mesia, bis, przejściowe caro, prawie zwykła astra f (ale z wyjątkowym silnikiem), multipla, focus ses... A teraz to...

Multipla rozumiem.. ale co jest dziwnego w XV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Infra said:

Multipla rozumiem.. ale co jest dziwnego w XV?

Multipli było więcej niż XV, przynajmniej na polskich drogach... No i też miała to coś, co XV... Wyjątkowość?

 

Z drugiej strony zapytaj pierwszego gościa na ulicy o mulcie i ikswałke...

Edytowane przez hombre77
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ostatnio stałem się, mam nadzieję szczęśliwym, a przynajmniej jak na razie szczęśliwym, posiadaczem czerwonego Lanosa. Rok 2008, pierwsza rejestracja 2009. Seryjnie siedział 150KM diesel, teraz siedzi, z wypowiedzi poprzedniego właściciela, wyremontowany generalnie EJ20G 211KM doczepiony do skrzyni i całej reszty napędu z diesla. Celowałem w Hawka, a wyszedł Lanos, bo się trafił w dobrej cenie hehe. A że zdolności manualne i wiedza jako taka mechaniczna jest, a co najważniejsze chęci do rozwoju i posiadania swojego "project car'a" były ogromne, to padło na niego. 
Mam nadzieję na owocną współpracę i wymianę wiedzy z innymi uczestnikami forum, bo jakby nie było, wpakowałem się całkiem świadomie w projekt do dokończenia XD. A co do Subaru, to jakaś wiedza jest, ale jednak brakuje mi detali które są ważne.

241646580_840905053285217_4362141759942855199_n.jpg

241520660_994345464690830_2410022178301227678_n.jpg

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

 

Witam się znowu, po kolejnych latach nieobecności.

Dzisiaj rano, po 6 latach postoju wygrzebałem z krzaków i umyłem moje Subaru. O dziwo nic nie gnije, może dlatego że od spodu była dość gruba konserwacja błotem :D

Starsi stażem forumowicze zapewne kojarzą auto i mnie  :D :mrgreen:

Impreza od 17 lat ze mną, w czasach świetności służyła jako auto rodzinne, oraz do okazyjnych przejażdżek na torze, a w pierwszej dekadzie XX wieku, jako niespotykany wówczas wóz ze wspaniałą historią rajdową, wzbudzała zachwyt przechodniów, oglądaczy i innych kierowców, no i straszyła najgłośniejszym wydechem we wsi :mrgreen: :mrgreen: 

Chyba najwyższa pora przywrócić ją do stanu używalności. Niebawem będę szukał jakiegoś dawcy (2,0 N/A 115KM)

 

Mam nadzieje, że forum jest tak samo fajne jak 10-15 lat temu :)

IMG_20210930_123409.jpg

IMG_20210930_123421.jpg

IMG_20210930_123443.jpg

IMG_20210930_123500.jpg

IMG_20210930_123513.jpg

Edytowane przez adaś
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 19:54, XStuntManiac napisał:

Witam wszystkich, ostatnio stałem się, mam nadzieję szczęśliwym, a przynajmniej jak na razie szczęśliwym, posiadaczem czerwonego Lanosa. Rok 2008, pierwsza rejestracja 2009. Seryjnie siedział 150KM diesel, teraz siedzi, z wypowiedzi poprzedniego właściciela, wyremontowany generalnie EJ20G 211KM doczepiony do skrzyni i całej reszty napędu z diesla. Celowałem w Hawka, a wyszedł Lanos, bo się trafił w dobrej cenie hehe. A że zdolności manualne i wiedza jako taka mechaniczna jest, a co najważniejsze chęci do rozwoju i posiadania swojego "project car'a" były ogromne, to padło na niego. 
Mam nadzieję na owocną współpracę i wymianę wiedzy z innymi uczestnikami forum, bo jakby nie było, wpakowałem się całkiem świadomie w projekt do dokończenia XD. A co do Subaru, to jakaś wiedza jest, ale jednak brakuje mi detali które są ważne.

241646580_840905053285217_4362141759942855199_n.jpg

241520660_994345464690830_2410022178301227678_n.jpg

 

Widzę, że ktoś się w końcu zlitował nad sprzedającym tą Świnkę i ją kupił do niego :D

Dość długo stała na sprzedaż chyba z rok, ale fajnie, że ktoś ją w końcu ogarnie :)
Sam nad nią myślałem w tamtym roku, ale z racji znikomej wiedzy na temat Subaru i braku dodatkowej walizki kasiory na naprawy dokończeniowe po swapie to wybrałem sprawnego, jeżdżącego Bugeye WRX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2021 o 15:43, Barthezz napisał:

 

Widzę, że ktoś się w końcu zlitował nad sprzedającym tą Świnkę i ją kupił do niego :D

Dość długo stała na sprzedaż chyba z rok, ale fajnie, że ktoś ją w końcu ogarnie :)
Sam nad nią myślałem w tamtym roku, ale z racji znikomej wiedzy na temat Subaru i braku dodatkowej walizki kasiory na naprawy dokończeniowe po swapie to wybrałem sprawnego, jeżdżącego Bugeye WRX :)

Szczerze, oprócz zabawy z mechaniką, którą powoli już ogarniam, zostały takie drobnostki jak tam przegub sobie stuka, tutaj łożysko przy zakrętach się odzywa, to elektrycznie to autko jest zrobione porządnie i całkiem schludnie. Nie wiszą kable jakieś randomowe, nie ma jakichś losowych kostek wiszących pod nogami, wszystko jest puszczone "jak fabrycznie". Oprócz faktu że kable mają ponad 20 lat i są kruche (wczoraj musiałem ratować kostkę przepływomierza bo się odłamały kable od wiązki), bo razem z silnikiem jest oryginalna wiązka, to nie mam żadnego powodu żeby na niego jakoś narzekać. 

Wszystko wyjdzie w praniu pewnie jak sobie nim pojeżdżę dłużej i się pobawię z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, XStuntManiac napisał:

Szczerze, oprócz zabawy z mechaniką, którą powoli już ogarniam, zostały takie drobnostki jak tam przegub sobie stuka, tutaj łożysko przy zakrętach się odzywa, to elektrycznie to autko jest zrobione porządnie i całkiem schludnie. Nie wiszą kable jakieś randomowe, nie ma jakichś losowych kostek wiszących pod nogami, wszystko jest puszczone "jak fabrycznie". Oprócz faktu że kable mają ponad 20 lat i są kruche (wczoraj musiałem ratować kostkę przepływomierza bo się odłamały kable od wiązki), bo razem z silnikiem jest oryginalna wiązka, to nie mam żadnego powodu żeby na niego jakoś narzekać. 

Wszystko wyjdzie w praniu pewnie jak sobie nim pojeżdżę dłużej i się pobawię z nim.


Może przez ten rok coś poprzedni właściciel porobił przy tym aucie ;) Mi chyba proponował wtedy przyjechać lawetą :biglol:

Tak, czy siak gratuluję fajnego auta i oby nie sprawiał żadnych problemów z którymi byś sobie nie poradził :)
P.S. Ponoć czerwone są najszybsze hehehe...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Od dwóch lat jestem posiadaczem wolnossaka z 96. Jak na razie dzięki forum wszystkie naprawy udało mi się zrobić samemu. Nie wiem dlaczego dopiero teraz zakładam konto :)

Obecnie poszukuję gt-ka w rozsądnej cenie :P

Serdecznie pozdrawiam

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mosstek napisał:

Cześć wszystkim,

Od dwóch lat jestem posiadaczem wolnossaka z 96. Jak na razie dzięki forum wszystkie naprawy udało mi się zrobić samemu. Nie wiem dlaczego dopiero teraz zakładam konto :)

Obecnie poszukuję gt-ka w rozsądnej cenie :P

Serdecznie pozdrawiam

Witamy! :)

Obecnie przedział cenowy rozsądnego GT to 40-50k 

Owocnych poszukiwań ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów 

W związku z tym, że od czwartku jestem posiadaczem Subaru Impreza blobeye 2.0 z 2003r postanowiłem poszukać jakiegoś forum i tak trafiłem tutaj.

To moja pierwsze Subaru...od zawsze jeździłem Włochami czyli Fiaty, Lancie , Alfa Romeo począwszy od 1.6 do 2.0 16V i 20V Turbo a kończąc na dieslach. 

Chciałem coś nowego, innego i tak padło na Subaru. Nie jest ideał dużo pracy przed mną (blacharka) co mnie zaskoczyło, że podłoga zdrowa a te "kielichy" to zżarte jak nie powiem co. 

Ale to nic fajne autko postaram się zdać foto-relacje z prac reanimacji. 

Będę miał bardzo dużo pytań odnośnie Subaru także od razu proszę o wyrozumiałość.

P.S. Dzięki "chojny" pomyliłem tematy...jak zawsze ;)

Pozdrawiam

242357863_393818795449756_4299755625824354943_n.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...