Skocz do zawartości

Test lusterka All in One - prosto z Chin....


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Przewijało się kilka wątków o nawigacji..

Pisałem tez ze zamawiam wszystko mające lusterko no i przyszło...

 

Więc niniejszym po kolei opisze swoje wrażenia obcowania z tym nabytkiem

Oczywiście sugestie i pytania mile widziane :-D

 

więc:

Lusterko zamówione ze strony Aliexpress który jest chyba

bezpieczniejszym miejscem niż alibaba bo dostawca dostaje kasę dopiero

po potwierdzeniu że przesyłka dotarła...

 

Cóż więc zamówiłem

 

Lusterko wsteczne posiadające wbudowane następujące funkcje:

Ekran (pojemnościowy ) o przekątnej 4,3 cala - ukryty pod powierzchnią lusterka i w zasadzie niewidoczny ( czy sprawdza się to w praktyce to się okaże )

Wbudowany odbiornik GPS

Wbudowany antyradar ( X band, K band, Ka band, Ku band, laser )

Wbudowana kamera rejestrująca jazdę ( karta micro SD 8b w zestawie )

Zestaw głośnomówiący BT

Kamera cofania - bezprzewodowa

Systemem operacyjnym jest WinCE 6.0 więc oczywiście można wgrać AutoMapę czy inne nawigacje jak dodatkowe aplikacje. Jest wbudowany slot na druga kartę MicroSD

 

paczka została wysłana do mnie w środę z Hongkongu doszła w piątek..

koszt całkowity to 240 USD + 30 USD przesyłka.

Oczywiście trafiła na cło - wartość zadeklarowana na fakturze wynosiła 90 USD więc 100 PLN extra do zapłacenia u nas

 

Pudełko elegancko zapakowane i zabezpieczone.

Po otwarciu pierwszy szok..... Jezu ..jakie wielkie. w zasadzie jakby się postawiło go pionowo to można obejrzeć całego siebie . Po przyłożeniu do obecnego okazuje się że jest większe tak na moje oko o jakieś 30 % i tu uwaga.... lekko zniekształca obraz - tak jakby go ciut zmniejszał..

 

Kupując lusterko podaje się jakiego typu uchwyt mają dostarczyć. Napisałem że chcę do OBK ale dostałem jakiś inny uniwersalny chyba , co ciekawe pasujący do forestera. Wczoraj udało mi się znaleźć miejsce gdzie przykleili mi nowy uchwyt do szyby za kwotę 20PLN no i teraz mam dwa mocowania :-)

 

Dziś lusterko poszło do montażu do elektryka. kamera cofania - do podłączenia tylko dwa kabelki ( pod żarówkę cofania ). z przodu do podłączenia są 4 kabelki ( masa, uziemienie, stacyjka, wsteczny ..... chyba :-) ) ale są ładnie opisane więc problemu nie ma... Jeżeli ktoś zna się na elektryce to podłączenie zajmie mu jakieś 25 min + zdemontowanie słupka przedniego i wciśnięcie przewodu w podsufitkę ) z drugiej strony jedną wtyczka podłącza się to do lusterka.Kamerka jest raczej niespecjalnych lotów, maleństwo straszne ale po lekkim wygięciu uchwytu daje się ją zamontować za górną częścią ramki tablicy rejestracyjnej więc jest mało widoczna. Nie posiada podświetlenia w nocy, ale mam nadzieję ze same światła wystarczą.. Jest również dostępna wersja gdzie można dodatkowo dołączyć sensory cofania. W swoim OBK nie mam ani tego ani tego więc trzeba było coś wybrać... jeśli kamerka się nie sprawdzi zawsze można podpiąć inną ( w wiązce przewodów do podłączenia z przodu jest również chinch AV a sensory zawsze można dołożyć..

 

Dziś rano nowo przyklejony uchwyt mocujący trzymał już wystarczająco mocno więc lusterko wpięte i ...... no tak jak pisałem trochę zniekształca obraz ( ale nie na tyle by stanowiło to jakiś problem ) ale... hmmmmm drży... i jest to widoczne... Wydaje mi się ze samo ramię które jest raczej solidne bardzo dokładnie przenosi wibracje auta na lusterko, które raz jest duże a dwa stosunkowo ciężkie póki co wydaje mi się że rozwiązaniem będzie pozostawienie drugiego mocowania przyciętego w ten sposób by niejako dodatkowo podpierało lusterko z tyłu ewentualnie będę myślał nad innymi rozwiązaniami...

 

Ciąg dalszy.... po odbiorze z montażu :-)

post-244-0-16685300-1362565398_thumb.jpg

post-244-0-95352600-1362565411_thumb.jpg

post-244-0-13099300-1362565427_thumb.jpg

post-244-0-14430200-1362565439_thumb.jpg

post-244-0-71695600-1362565456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc podłączone...

 

użytkowałem je może z 5 minut bo elektryk jest 2 km ode mnie więc pierwsze uwagi....

 

1. Jakość nagrywania kamery rejestrującej z przodu w świetle dziennym jest bardzo dobra. Jeżeli jest ciemno i oświetlamy tylko światłami samochodowymi...no jest słabo

2. Ekran jest bardzo czytelny i dobrze reaguje na dotknięcie palcem

3 Jest język polski :-)

4 Kamera cofania... w dzień b.dobrze w nocy... znośnie - ale wystarczy by widzieć słupek czy coś za plecami samochodu

5 Bluetooth - połączył się z Galaxy Note bez problemu - czyta książkę telefoniczną... jest ok - choć jeszcze nie sprawdziłem jakości rozmów

6 Nawigacja:

- wbudowane Igo z mapami IQ 2012 a więc całkiem znośnymi.. - można oczywiście zrobić update..

- zainstalowana aplikacja do obsługi nawigacji umożliwia bardzo proste zdefiniowanie 3 systemów nawigacyjnych ja sobie zdefiniowałem jako domyślną AutoMapę i wszystko działa OK

- można dodawać swoje radary i punkty kontroli - alarm jest uruchamiany niezależnie od tego czy jest włączona Navi czy nie jest

- sygnał łapie momentalnie

7 Jest wbudowany nadajnik FM więc jak ktoś chce może całość głosu puścić przez radio

8 wbudowany odtwarzacz filmów i muzyki działa ok

 

póki co za minus uznaję to że, albo elektryk się nie spisał albo jeszcze nie wiem jak to zrobić

albo nie ma takiej funkcji...ale nie uruchamia się ani nie gasi automatycznie...

trzeba przytrzymać paluchem jakieś 1,5 sekundy... i to nie jest problem

problem jest że uruchamia się około 12 sekund wiec jak zależy nam na tym że wsiadamy dajemy wsteczny i cofamy to trzeba uzbroić się w cierpliwość

automatycznie startuje rejestrowanie trasy i tez nie wiem jak to zmienić :-)

 

Z jednej strony wygodnie byłoby wsiąść przekręcić kluczyk i działa...

ale nie wiem czy to możliwe bo jeśli mamy tam winCE to jednak ten system musi wystartować..

inaczej musiałby być podtrzymywany bateryjne a gasiłby się sam ekran...

no i byłby tez dylemat czy ekran zawsze ma dawać po oczach czy nagrywamy tylko co jakiś czas...

ale sama idea kamery rejestrującej chyba zakłada że ona działa cały czas...

 

Sam nie wiem czy wolałbym by nagrywało trasę i ciągle świecił mi ekran, czy by rejestrowanie trasy było ręczne..

Samo przełączenie pomiędzy widokiem "systemu operacyjnego" a widokiem na to co widzi kamera jest pod jednym przyciskiem i następuje momentalnie

Teoretycznie więc można ustawić ekran tak by na pulpicie systemu operacyjnego w trakcie jazdy podświetlenie np po 10 sekundach się wyłączało a rejestracja i tak idzie w tle - ale wpadłem na to teraz i jeszcze nie przetestowałem

 

kilka nowych zdjęć jak wygląda zamontowane

robione już w słabszych warunkach ale coś widać

post-244-0-21296100-1362594234_thumb.jpg

post-244-0-71993000-1362594242_thumb.jpg

post-244-0-17287400-1362594254_thumb.jpg

post-244-0-76329800-1362594261_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to też myślę o tym wynalazku i z chęcią poczytam opinii z testów... przy tych możliwościach to BARDZO ciekawa cena (zakładając że anytradar działa to w zasadzie po 1 mandacie może się zakup zwrócić) ... pytanie jak z jakością? i dlatego będę niecierpliwie czekał na recenzję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to.... Daje w nocy po oczach czy można z tego zrobić "normalne" lustro - bez wyjmowania zasilania ;)

Można ustawić jasność i automatyczne przyciemnienie. W nocy na minimum nie przeszkadza ... Cały system można wyłączyć przyciskiem.

Wydaje mi się że elektryk wpiął się bezpośrednio w aku a nie pod stacyjkę dlatego nie startuje kiedy silnik jest włączony i nie gaśnie gdy silnik gaszę. Musze robić on/off paluchem

 

Antyradar... nie mam póki co dokładnie sprawdzić ale jechałem teraz Głębocką w Warszawie i miałem uruchomioną auto mapę... na wiadukcie auto mapa ostrzegł że 250 obok jest radar i w tym samym momencie wyskoczył komunikat radar KBand.. można ustawić by nie było info o regatach poniżej jakiejś prędkości auta. Np 70km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wygląda na to, że działa antyradar... chyba pomogłeś mi z podjęciem decyzji... muszę teraz poszukać tylko od kogo najlepiej kupić aby przed świętami dotarło do Polski.

 

tak z ciekawości jaki model kupiłeś? taki: http://www.aliexpress.com/item-img/New-arrival-4-3-inch-Capacitive-Touch-Screen-Rear-view-mirror-GPS-navigation-with-DVR-radar/609689973.html czy jakiś inny? podeślij linka jak możesz...

Edytowane przez hiszpan25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sprzęty różne można kupić jeszcze na innej stronie z "chińskimi" gadżetami:

http://dx.com/c/car-accessories-799/car-alarm-security-709/rearview-mirrors-cameras-715

Przesyłka z tego sklepu jest darmowa niezależnie od kwoty jaką wydamy. Kupowałem tam kieszonkowe latarki ledowe i jakieś inne śmieci elektroniczne i mogę powiedzieć że naprawdę sprawnie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy uwag..

 

Dziś zaliczona droga do pracy... zarówno Igo jak i automapa działają szybko i pewnie... więc jako gps sprawuje się naprawdę zacnie

nagrywanie też...

ogólnie wszystko działa jak należy

 

przydałoby się kilka extra ustawień.... np ustawienie automatycznego wyłączenia bo w przypadku gdy nie jest podłączone pod stacyjkę ( tak jak u mnie ....) to trzeba pamiętać o manulanym off bo pewnie akumulator padnie po jakims czasie :-)

sam ma ciagle wątpliwosci czy jednak podłączac to pod stacyjke czy nie...

 

Sama jakosc wykonania ... no trzeba przyznac że nie jest źle... wszystko spasowane, nie trzeszczy nie lata, ramię mocujące do szyby metalowe - solidne, lusterko ustawia się z wyczuwalnym oporem i samo się nei rpzestawia.... Niemniej jednak nalezy wziąc pod uwagę że lekko zniekształca obraz choć nie przeszkadza to w użytkowaniu... Samo lusterko ma lekko niebieskawa barwę i delikatnie przyciemnia widok.

 

co do odbić w ciągu dnia... no nie da się ukryć jest to ekran lustrzany i odbicie jest widoczne... jeżeli jednak jest odpalona nawigacja to mimo wszystko obraz z lcd jest b.dobrze widoczny. Zależy to również od tego pod jakim kątem ustawi..aczkolwiek można ustawić tak ze 2/3 lusterka to szyba tylna a 1/3 to ekran lcd... wtedy jest ok.. wydaje mi się również ze osoby mające przyciemnione szyby z tyłu będą miały jeszcze lepszy widok.

 

po rozkręceniu obudowy mamy dostęp do portu mini usb co chętnym daje możliwość pogmerania w systemie.. z tego co zauważyłem jest wbudowane 4gb pamięci a wolne jakies 3gb więc można teoretycznie obejść się bez karty miniSD

 

lusterko lekko mi drży podczas jazdy ale myślę że to jednak masa i bezwładność robią swoje - co ciekawe jest to widoczne tylko w części bez LCD... na ekraniku tego nie widać.

sprawdziłem transmiter fm, odtwarzacz audio i video.. - działają

bez problemu można wejsc w pulpit winCE ( aczkolwiek dwa razy mi się zrestartował :-) ) więc można pewnie jeszcze coś tam sobie podogrywać i poustawiać...

jest kilka kompozycji ułożenia ekranu startowego

 

Całość jest rozsądnym wyborem dla osób które z jednej strony chcą mieć kamerę cofania / dvr / zestaw głośnomówiący / gps a z drugiej nie chcą mieć pooblepianej szyby czołowej :-)

pewnie jest też mniejsze ryzyko że ktoś połakomi się na sterczący w uchwycie gps... No i telefon który jednak często służy nam za navi nie wymaga nieprzerwanego podłączenia zasilania..

Można było i można nadal kupić tańsze lusterka z wbudowana nawigacją ale przyznam szczerze że chodziło mi tez o estetykę a to wygląda po prostu jak całkiem ładne lusterko a nie lusterko z doklejonym obok klockiem z gps..

 

kolejna porcja zdjęć

zrobione przy minimalnym podświetleniu i z lusterkiem ustawionym równolegle do szyby

i potem już z podświetleniem mniej więcej 70-80 % i lekko pod kątem

widać też jak i gdzie zamontowana jest kamerka

post-244-0-84500800-1362649666_thumb.jpg

post-244-0-56909000-1362649677_thumb.jpg

post-244-0-58374100-1362649686_thumb.jpg

post-244-0-01833400-1362649700_thumb.jpg

post-244-0-76624200-1362649711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama jakosc wykonania ... no trzeba przyznac że nie jest źle... wszystko spasowane, nie trzeszczy nie lata, ramię mocujące do szyby metalowe - solidne, lusterko ustawia się z wyczuwalnym oporem i samo się nei rpzestawia.... Niemniej jednak nalezy wziąc pod uwagę że lekko zniekształca obraz choć nie przeszkadza to w użytkowaniu... Samo lusterko ma lekko niebieskawa barwę i delikatnie przyciemnia widok.

 

a co z wibracjami o ktorych pisales wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem...

lusterko delikatnie wibruje.... w sumie przenosi wibracje z szyby... jest to delikatne drżenie... większe jak jedziemy po kostce brukowej czy stoimy w korku na luzie. w czasie jazdy po przeciętnej drodze pewnie też wibruje ale jest to na tyle delikatne że nie przeszkadza i wszystko co trzeba widać... Tym bardziej że ta część gdzie jest ekran lcd jest bliżej nas i tutaj wibracji w zasadzie nie widać .. widać je na krańcu części lusterkowej.. Może to być spowodowane również tym że ja przyklejałem uchwyt do szyby a mocowanie było używane i warstwa tłumiąca pewnie była już lekko sfatygowana..

tak czy inaczej w czasie jazdy zerkałem sobie co jakiś czas na samochody za mną jadące i było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem dla siebie dzisiaj... ciekawe czy dojdzie na czas? ale jakiś ob board i tak chętnie zobaczę oczekując na paczkę :)

 

OK znalazłem już kilka filmików na YT. W Rosji występuje pod nazwą Arena 8500 więc już wiem czego się spodziewać w dzień czy w nocy. teraz polowanie na filmik z udziałem fotoradaru lub innego "bandyty" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe fotoradary ( zółta kolumna ) - mają dosyć niska moc promieniowania więc łapie je z odległości jakies 70 m...robią zdjęcia gdzies tak z 20m co daje nam 50 m na reakcję... w najgorszym przypadku zawsze się ciut przyhamuje i mandacik mniejszy :-)

starego typu łapie dosyć daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to także przetestowałeś? zazwyczaj staram się nie mieć więcej niż +30km/h i to poza zabudowanym. W zabudowanym zazwyczaj max +20km/h czyli swoje zadanie powinien spełnić. w swoim opisie podałeś że wykrywa też laser... ale to chyba nie prawda? nigdzie w opisie tego wynalazku nie widziałem nic o laserze. zresztą laser ma chyba tak szybki czas pomiaru że detektor może jedynie poinformować o "ustrzeleniu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy na pudełku była lista

na fakturze dostarczonej do pudełka było tylko "Mirror with GPS"

a sama paczka nie została nawet otworzona więc problemów z antyradarem nie miałem..

pozatym posiadanie antyradaru u nas jest dozwolone , aczkolwiek używanie już nie :-)

w lusterku jednak jest to kompletnie niewidoczne

 

a co do lasera... tak... w opisie był chyba laser ale to rzeczywiście jest tak że jak piknie to trzeba mieć już portfel w reku bo po ptakach...

w mieście działa OK

można zdefiniować prędkość poniżej której nie będzie pikało - ja mam ustawione na 70 km/h

inaczej czasem pika np mijam stacje bezynowe bo łapie czujniki przy drzwiach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...