Skocz do zawartości

Test lusterka All in One - prosto z Chin....


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę edytować wiec odpowiem sam sobie... od wczoraj mam lusterko zamontowane w samochodzie. jak na razie wrażenia pozytywne z jedną uwagą: przyzwyczajenia wymaga inny rodzaj obrazu widzianego jako odbicie. hmmm jak w normalnym lusterku w trybie "noc"? jest jakby ciemniej niż w normalnym lusterku ale nadal widać wszystko całkiem OK. u mnie drgań czy zniekształcenia obrazu nie zanotowałem. muszę jeszcze podpiąć czujniki cofania i kamerę. ale to zapewne jutro / pojutrze bo cienko z czasem. Nawigacja zaskoczyła mnie pozytywnie szybkością odnajdowania satelitów, BT działa sprawnie i wyraznie jako zestaw hands free. Detektor radarów wyłapuje nawet wynalazki otwierające drzwi w sklepach czy na stacjach ale nie trafiłem jeszcze na aktywny maszt aby zobaczyć jak sobie poradzi z tym zadaniem. Przeglądając menu znalazłem potwierdzenie, że laserowe mierniki prędkości też ma wykrywać (inna sprawa że w ich przypadku to tylko poinformuje chyba o już dokonanym ustrzeleniu). Kamera on board działa sprawnie nawet jako HD. Jakość nagrania całkiem OK. Po zamontowaniu reszty fantów podzielę się opinią o ich działaniu. na dzisiaj same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając menu znalazłem potwierdzenie, że laserowe mierniki prędkości też ma wykrywać (inna sprawa że w ich przypadku to tylko poinformuje chyba o już dokonanym ustrzeleniu).

Niekoniecznie: może wykrywać odpowiednio wcześnie kiedy policja będzie kontrolować kogoś przed Tobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając menu znalazłem potwierdzenie, że laserowe mierniki prędkości też ma wykrywać (inna sprawa że w ich przypadku to tylko poinformuje chyba o już dokonanym ustrzeleniu).

Niekoniecznie: może wykrywać odpowiednio wcześnie kiedy policja będzie kontrolować kogoś przed Tobą...

Laser mierzy znacznie węższą wiązką, więc jeśli celują w kogoś innego to antyradar nam tego raczej nie wykryje... Jak zapipczy laser to jest już tylko info że należny hamować z portfelem wyjętym przez szybę na zewnątrz

 

Hiszpan - musiałeś zmieniać mocowanie ? U mnie dragnia są głównie na "luzie" ale wtedy auto cale lekko wibruje. Co do obrazu, rzeczywiście obraz jest ciut inny. Musze przyciemnić szyby w aucie, bo ze względu na brak podwójnego lustra czasem jednak samochód z tyłu walnie po oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja już też się nakręciłem. Jak jest z nagrywaniem w nocy (może jakiś sampel wrzucicie). Jak z wydajnością przy uruchomionych kilku aplikacjach, jak np. navi+cam+radar+bt ?

jak działa navi to radar też w tle i bt też w tle i kamera nagrywa non stop a kamera cofania włącza się podczas cofania...

czyli generalnie wszystko działa na raz i działa..

 

nagrywanie w nocy... mniej więcej takie jak nagranie telefonem sprzed roku dwóch... jak jest oświetlona droga to jest w miarę... na drodze oświetlonej tylko światłami mijania no szału nie ma - dupy nie urywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie tyle za gwarancję i logo na pewno bym nie dał :P Z chińczykami z DX i gwarą rozruchową nie jest źle, jak coś dojdzie zepsute to wymieniają.

Wiadomo przecież, że to nie polska firma weźmie się za tworzenie takiego cuda, a zleci chińczykom wyprodukowanie brandowanej partii XXXX sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozpiszę cenę jak to wygląda i skąd się ona bierze.

cena 260$ *3,26 = 847,6 +14% cła = 966,72PLN + 150PLNdla importera (marża, serwis, finansowanie, logistyka w PL, magazynowanie ITD) = 1116PLN + 10% marża hurtowni/sklepów i inne haracze który to sprzedaje=1228PLN + VAT23% i to się równa 1510,44PLN zatem detal by wyszedł 1499PLN na półce.

 

Dodam tylko, że to co utarguje za większą ilość to pójdzie na grafika, opakowanie i kontrolę jakości w CN, testy firmwaerów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolę jakości w CN, testy firmwaerów

i to jest clue, postarałbym się jeszcze o lepsze plastiki i mocowanie(wyeliminowanie wspomnianych w teście drgań), jeśli jakość będzie rzeczywiście lepsza, to myślę, że cena nie jest zła. Sporo osób pewnie chciałoby mieć wersję bez antyradaru, w końcu po co narażać się na dodatkowe koszta w razie kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu po co narażać się na dodatkowe koszta w razie kontroli.

 

Wg mnie jest to absolutnie niewykrywalne :-) sam antyradar zajmuje z tylu lusterka powierzchnie może 1 cm kw

Co do drgań - u mnie wystepują ale tak jak napisalem jest to kwestia tego że ja mam mocowanie doklejone do szyby a nei zamocowane fabrycznie

w czasie jazdy drgań praktycznie nie ma...

 

co do firmware - ponieważ jest to urządzenie oparte o wince to tego firmware nie ma tam aż tak dużo :-)

 

Na polskim rynku jest chyba coś co się nazywa smart mirror więc coś już jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając menu znalazłem potwierdzenie, że laserowe mierniki prędkości też ma wykrywać (inna sprawa że w ich przypadku to tylko poinformuje chyba o już dokonanym ustrzeleniu).

Niekoniecznie: może wykrywać odpowiednio wcześnie kiedy policja będzie kontrolować kogoś przed Tobą...

Laser mierzy znacznie węższą wiązką, więc jeśli celują w kogoś innego to antyradar nam tego raczej nie wykryje... Jak zapipczy laser to jest już tylko info że należny hamować z portfelem wyjętym przez szybę na zewnątrz

 

Hiszpan - musiałeś zmieniać mocowanie ? U mnie dragnia są głównie na "luzie" ale wtedy auto cale lekko wibruje. Co do obrazu, rzeczywiście obraz jest ciut inny. Musze przyciemnić szyby w aucie, bo ze względu na brak podwójnego lustra czasem jednak samochód z tyłu walnie po oczach

 

nie zmieniałem mocowania bo poprosiłem o typ zastępujący oryginał i takie otrzymałem. zero kłopotów przy montażu... zdjąć stare założyć nowe... jest niestety jeden kłopot. wczoraj rano w zamkniętym samochodzie zastałem pęknięcie na powierzchni lustra. pękło od wewnętrznych naprężeń (jak sądzę) zaczynając od okolicy przycisku włącz/wyłącz do prawej krawędzi :( zareklamowałem, wysłałem fotkę problemu i czekam na odpowiedz. pech trafić na taką wadę... trzymam kciuki za pozytywną odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

A ja odkryłem funkcjonalność chyba nie do konca zamierzoną :-) lusterko mi sie samo wlacza jak samochód stoi długo na sloncu i sie mocno nagrzewa. Pozatym ciągle... działa jak należy choć w jeśli gada się przez wbudowany weń zestaw głośnomówiący i wrzuci wsteczny to zestaw się przełącza na kamerkę cofania

 

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho to muszę sprawdzić u siebie... nie chciał bym aby był włączony przez kilka dni w tym w nocy... :(

wczoraj termometr oszalał i pokazał error bo wskazanie wyszło poza skalę (+50C) dzisiaj też nie było lepiej (nadal mam za oknem +27,5C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miałem podobne lusterko/ nakładkę na lusterko już dobrych kilka lat temu..jedyne czego nie miało względem Twojej wersji to nagrywania trasy....tzn kamerki z przodu...ale tak...niczym się nie różniło... gps odtwarzacz muzyki video..kamera cofania...Mnie najbardziej denerwowało- włączanie czuwania...gdy nie chciałem włączać/ wyłaczać nawigacji...i czas jej reakcji przy wpinaniu np. wstecznego biegu..Automatycznie miała się "odpalać" ale to trwało...poza tym- extra gadżet...navi zawsze łapało sygnał...bluetooth też działał...odtwarzacz muzyki- fm transmiter....Teraz na alledrogo jest "chińszczyzna" za 350-400zł...ciekawe ile to warte...Ja za Swoją navi dawałem 1k....ale to było 5lat temu :P

 

Heh...TROCHĘ odgrzałem kotleta...ale to po lako pisane...Kurcze..Powinni tego zabronić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...