Skocz do zawartości

Check engine mrygajacy non stop ?


bastek33333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Mam duzy problem mianowicie kontolka od checka mryga non stop na postoju i jeszcze szybciej podczas jazdy, nic wiecej oprocz niego nie pali sie

Nie mozna skasowac bledow za pomoca roznych odpowiednich komputerow stosowanych do tej pory i sprawdzajacych sie w 100% z innymi bledami np. Check + kontola trakcji + tempomat

Nadmieniam iz akumulator byk juz slaby i zostal wymieniony na nowy ( problem pojawil sie na 2 dni przed wymiana aku)

Bledy mowia cos o sondach lambda ich mieszankach oraz problemami z napiecie ich i rozrusznika

Minal 1 dzien od wymiany aku - czy musze posmigac pare dni i wszytko wroci do normy czy jednak czeka mnie wizyta w serwisie, a moze ktos mial podobny problem z mrygajacym checkiem

Wszystkie sugestie i porady mile widziane

Pozdrawiam Wszystkich i czeam na jakies info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to komp serwisowy wiec moze przeklamywac

Z autem nic sie nie dzieje smiga jak zawsze

Chodzi mi o to czy jest jakis sposob na wykasowanie bledow bez wizyty w serwisie, gdyz jak wczesniej wspomnialem kolega radzil sobie z ich kasowanuem przy pomocy swojego kompa, lecz moze jest to teraz cos powaznego bo kiedys check tylko sie palil na stale a teraz mryga wolno na postoju i szybko podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może masz problem z wydawaniem zaplonow , lepiej jedz do kogoś kto ogarnia SubaRU i ma sprzęt , bo te uniwersalne kasowniki , nie dzialajła zbyt dobrze

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz co się obawiać o katalizatory i sady jest firma która sprowadza tribeki z usa i rozbiera na części ja wymienilem katy w 3.6 na używane koszt 2,5tys

to nawet katy musiales juz wymienic? chyba naprawde masz pechowe auto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problem rozwiązany, ale wcześniej mała historia z serwisem Subaru w Warszawie (al. krakowska) - wydałem u nich 150 zł za podłączenie komputera serwisowego i diagnoza mówiła o żle pracującej sondzie lambda (2 w rzedzie 2) - koszt 650 zł na zamówienie i ores oczekiwania 3 tygodnie - oczywiście nie upadłem na głowę i zamontowałem zamiennik który oczywiście nic nie pomógł.

 

Znalazłem namiary i kontakt do jak się później okazało super speca od marki Subaru w Józefowie pod Warszawą - szybka diagnostyka i problem rozwiązany - zaśniedziała kostka (już nie pamietam dokładnie gdzie i która) przy okazji wymieniłem u tego mechanika, który zresztą zajmuje się tylko i wyłącznie samochodami subaru, olej w skrzyni biegów i w dyferencjałach z przodu i tyłu + ogólny przegląd auta itp.

Szybko i skutecznie lecz nie tanio. - Szczerze polecam Józefów pod Warszawą - i nie jest to żadna reklama lecz informacja o moich doświadczeniach z naprawą usterki i obsługą serwisu.

 

Reasumując 150 zł w serwisie do kosza (0,00 pojęcia )naważniejsze że autko naprawinione, check nie mryga i śmigam zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem namiary i kontakt do jak się później okazało super speca od marki Subaru w Józefowie pod Warszawą - szybka diagnostyka i problem rozwiązany - zaśniedziała kostka (już nie pamietam dokładnie gdzie i która) przy okazji wymieniłem u tego mechanika, który zresztą zajmuje się tylko i wyłącznie samochodami subaru, olej w skrzyni biegów i w dyferencjałach z przodu i tyłu + ogólny przegląd auta itp.

Szybko i skutecznie lecz nie tanio. - Szczerze polecam Józefów pod Warszawą - i nie jest to żadna reklama lecz informacja o moich doświadczeniach z naprawą usterki i obsługą serwisu.

hameryki nie odkryłeś - p. Jarek, znana postać w Wawie łączona z Subaru ;)

PS. Również polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, ale wcześniej mała historia z serwisem Subaru w Warszawie (al. krakowska) - wydałem u nich 150 zł za podłączenie komputera serwisowego i diagnoza mówiła o żle pracującej sondzie lambda (2 w rzedzie 2) - koszt 650 zł na zamówienie i ores oczekiwania 3 tygodnie - oczywiście nie upadłem na głowę i zamontowałem zamiennik który oczywiście nic nie pomógł.

koszt podlaczenia do komputera jest odliczany przy zamówieniu cześci......

szybka diagnostyka i problem rozwiązany - zaśniedziała kostka (już nie pamietam dokładnie gdzie i która)

czyli prawidłowo podłaczony zamiennik sondy 2 w 2 rzedzie zadziałał....

Reasumując 150 zł w serwisie do kosza (0,00 pojęcia )

moze wkręcic ponownie tą starą "dobrą" sondę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym iz koszt 150zl jest zwracany przy zamowieniu czesci w serwisie nie wiedzialem.

Zamiennik byl podlaczony prawidlowo, lecz i tak nie to bylo przyczyna awarii.

Tak stara sonda zostala zamontowana ponownie i dziala prawidlowo.

Reasumujac serwis dal ciala na calej linni

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac serwis dal ciala na calej linni

serwis przy pomocy komputera stwierdził , ze uszkodzona jest sonda . Co bylo dalej trudno powiedzieć...gdyż :

oczywiście nie upadłem na głowę i zamontowałem zamiennik który oczywiście nic nie pomógł.

i tak niech zostanie.... :)

nie jest to żadna reklama lecz informacja o moich doświadczeniach z naprawą usterki i obsługą serwisu.

kazdy ma własna prawdę... :rolleyes:

O tym iz koszt 150zl jest zwracany przy zamowieniu czesci w serwisie nie wiedzialem.

a na to chciałem zwrocić uwagę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...