Skocz do zawartości

"Trykanie" przy skręcie w prawo i przyspieszaniu


vielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i jak zwykle pytam ;)

 

Co może być przyczyną dźwięku, który dochodzi z okolic tylnego prawego koła w momencie skrętu w prawo i dodaniu gazu. Dźwięk/trykanie/cykanie (takie podwójne cyk-cyk cyk-cyk cyk-cyk) pojawia się tylko w momencie przyspieszenia i skrętu w prawo, po odpuszczeniu gazu ustępuje więc podejrzewam przeniesienie napędu, ale co konkretnie?

 

Jeżeli chodzi o oleje w mostach to były 2 miesiące temu wymienione - poziom jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrajcie dźwięki w HD (najlepiej osobą trzecią).

Wrzućcie na YT.

Bendziem zbiorowo analizować przy browarku.

 

PS: zapraszam po oliweczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale nagrać się tego nie da, bo z zewnątrz dodając gazu zagłusza wszystko dźwięk kochanego Boxera ;) a od wewnątrz urządzenia nagrywające zbierają zbyt dużo szumów - a to musi być lekkie przeciążenie więc nie na postoju czy na parkingu tylko trzeba jechać :( Więc lipa.

 

Na podnosniku z kolei nie ma tego objawu bo nie ma skrętu i przeciążenia :) Poradźcie coś bo nie chcę czekać aż zacznie trykać na prosto ;)

Edytowane przez vielebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj po rozpędzeniu się z górki z wyłączonym silnikiem!

 

W ostateczności pojedź do serwisu ;) bo przez internet to jednak chyba dobrze naprawić się da tylko to, co ma software...

Może np. masz pękniętą manżetę, dostał się do przegubu sól/piasek/woda i "wyżarli". Albo albo albo albo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj po rozpędzeniu się z górki z wyłączonym silnikiem!

Wtedy nie przyspieszę tylko się rozpędzę a to nie to samo :) a dźwięk jest przy przyspieszaniu. Niestety wyznaję zasadę - jedź do serwisu jak już wiesz co jest grane... Zbyt wiele razy próbowano mnie naciągnąć na kasę :P Edytowane przez vielebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyznaję zasadę - jedź do serwisu jak już wiesz co jest grane

...aaa - czyli jak Ci się upierniczy coś i potoczy po bruku? :):(

Jestem pewien, że ktoś z 3miasta Ci podpowie nt. miejsca serwisowania bez naciągania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli uzupełnienia: mam już pewność, że nie jest to zawieszenie. A to dlatego, że trykanie zmienia częstotliwość w zależności od promienia skrętu i prędkości. Na dużym łuku rzadko słychać tryknięcie, na małym (w ciasnym zakręcie np 90st) częściej. Jest to więc element blisko mech. różnicowego. Dobrze myślę?

 

PS. Jadę niedługo do poleconego warsztatu na Kartuskiej ale przynajmniej wiem coraz więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zgodnie z obietnicą:

- byłem w Oes Serwis i diagnoza wskazuje na prwy przedni przegub zewnętrzny co mnie bardzo cieszy :)

 

Stąd oje kolejne pytanie:

Kupić przegub NKN czy Nipparts. Gdzie kupujecie części do swoich Leśnikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vielebny- zdiagnozowałem ci to 14 lutego;P

To prawda... Zapewne przemówiło doświadczenie ;) A czy podpowiesz mi również jakich części użyć aby problem miec z głoby na dłuższy czas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie forum - subaru pl natknąłem się na informację, że jest błąd w katalogach części. Czy macie jakieś doświadczenie odnośnie tych przegubów w S-Turbo? Mam kupić taki z 30 zębami czy 22zębami???

Edytowane przez vielebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej jest zdemontowac stary i dokladnie sprawdzic. Raz zmienialem przegob w Corolli i niby kupiony po nr Vin a tu zonk. Okazalo sie ze model przejsciowy i jest 1 zabek roznicy, autko stalo przez tydzien zanim udalo sie kupic odpowiedni przegob.(sory za brak polskich znakow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...