Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Po cyklozie, subarozie i wielu innych, kolejna moja pasja zaczyna być uciążliwa :mrgreen:

 

Żeby coś z tym zrobić, napisałem art. o Rig Shotach łączący ślicznie zainteresowania fotografią i motoryzacją :cool: . Dla zainteresowanych może być to ciekawa propozycja wprowadzająca w temat fotografii samochodów w ruchu.

 

A artykule znalazły się informacje o:

-rodzajach dynamicznej fotografii samochodowej (panning, rolling, rig)

-rodzaje mocowań uchwytów, wady/zalety

-gotowy przepis na własny rig z opisem elementów i możliwości rozbudowy

-niezbędne akcesoria jak filtry i ich mocowania z uwzlędnieniem specyfiki szerokiego kąta

-logistyka sesji rig (jak zabawnie by to nie brzmiało, to jest to sporo elementów do zgrania w czasie i miejscu)

-porady praktyczne, ale takie od serca, wiecie, warsztatowe

-podstawowe info o edycji, to jest jednak materiał na osobny tekst...

 

Info zamieściłem też w jednym z portali foto, ale sądzę, że sporo ambitnych amatorów niekoniecznie musi tam siedzieć, dlatego zamieszczam i tu. Mam nadzieje, że z satysfakcją dla czytelnika :cool:

 

Zdjęcie pokazujące osochodzi..

samplepd.jpg

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie zakupię :D Bo bawię się swoją @550 i nawet ciekawe fotki powychodziły które już nią zrobiłem :smile:

I właśnie też chcę trochę się poduczyć jak robić zdjęcia samochodom w ruchu. Bo teraz jest nauka metodą prób i błędów :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem to wydanie "Foto Video". Na samej tylko okładce - 3 foty Subaraków ;-) Zaraz zabieram się do czytania (i oglądania... :wink:)

 

:mrgreen: Ponoć Subi na okładce to 30% sprzedaży.

 

Nie pamiętam tylko czy wzwyż :?:

 

P.S. miłej lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem to wydanie "Foto Video". Na samej tylko okładce - 3 foty Subaraków ;-) Zaraz zabieram się do czytania (i oglądania... :wink:)

 

:mrgreen: Ponoć Subi na okładce to 30% sprzedaży.

 

Nie pamiętam tylko czy wzwyż :?:

 

P.S. miłej lektury

 

Przeczytałem :cool: Fajnie napisane, tylko myślałem, że z tymi rigami to trochę mniej roboty jest :wink: :mrgreen:

 

Przydałoby się jednak trochę więcej ilustracji. Np. jak wygląda nieobrobione zdjęcie z wysięgnikiem albo, wreszcie, jak wygląda idealny rig-shot :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem :cool: Fajnie napisane, tylko myślałem, że z tymi rigami to trochę mniej roboty jest :wink: :mrgreen:

 

Przydałoby się jednak trochę więcej ilustracji. Np. jak wygląda nieobrobione zdjęcie z wysięgnikiem albo, wreszcie, jak wygląda idealny rig-shot :twisted:

 

Dzięki :wink:

Niestety roboty jest od groma, ale efekt chyba to wynagradza.

 

Chciałem zrobić takie "poklatkowe" ujecie pokazujące oryginał i kolejne kroki aż do gotowego zdjęcia. Ale nie było już na to miejsca...

 

Nieobrobione? Toż jest właśnie kilka z boomem! A idealny rig...to może 15m boom, "spłaszczona" przez tele perspektywa, jakaś zabójcza miejscówka w Monte Carlo i przede wszystkim niewolnik do obrabiania tego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluch - 500zł

Zawieszenie - 250zł

Koła - 300zł

jak już ma być rajdówka z prawdziwego zdarzenia, nawet pasztetowa to jeszcze klatka by się przydała :razz:

Spoko, z moimi umiejętnościami i seryjnym silnikiem nie przekroczę 30kmh :lol: A klatkę sobie wole zamontować w bardziej "docelowej" rajdówce, nie takiej ze sprzedaży aparatów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takiej zimy w wawie nie było chyba z 5 lat, Bemowo znowu przypomina Szwecję, yeah :lol:

 

Poza ślizganiem chciałem sprawdzić czy serwo w Canonie 5D Mark II faktycznie jest takie denne. No i znowu okazało się że działa :shock: :lol:

 

Na ustawionych wszystkich punktach AF ze szkłem 70-200 + TC x1.4 pracował bez zarzutu. Jasne, że do takiej zabawy crop byłby wygodniejszy, no ale co zrobić, pełna klata czasem boli :mrgreen:

Słabiej było z 24mm na f/1.4, ale to lekka ekstrema, szczególnie w tak mało kontrastowym terenie. Niecałe 4 kl/s to nie za dużo, ale imo wystarczająco do nie profi sportu.

 

Mimo ,że nie nastawiałem się na video (statyw musi być) nakręciłem cośtam z ręki i efekt jak zawsze powala.

 

Kilka zdjęć z opisanego zestawu.

 

robimy zadymkę

mg9768raw.th.jpg

 

w tą stronę klimat jak w Skandynawii

mg9794rawc.th.jpg

 

napędy robią swoje

mg9818raw.th.jpg

 

za pachołkami krąży motolotnia

mg9723raw.th.jpg

 

lodu na 24mm

mg9761raw.th.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...