Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Parę moich, amatorskich fotek:

www.traktorrr.grono.net

 

:cool:

Daj te foty do jakiejs innej galerii, bo na gronie nie da sie obejrzec, przynajmniej u mnie...

Proszę bardzo:

http://pl.fotoalbum.eu/Mikad/a234668

takie tam gnioty, w dodatku robione kompaktem :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę moich, amatorskich fotek:

www.traktorrr.grono.net

 

:cool:

Daj te foty do jakiejs innej galerii, bo na gronie nie da sie obejrzec, przynajmniej u mnie...

Proszę bardzo:

http://pl.fotoalbum.eu/Mikad/a234668

takie tam gnioty, w dodatku robione kompaktem :roll: :wink:

Juz to kiedys ktos pisal, ale powtorze :) To nie aparat robi zdjecia tylko człowiek :)

A ja tu widze spory potencjal :) Niektorzy wlasciciele lustrzanek takich fot nigdy nie zrobia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manfrotto

 

Brzmi jak nazwa gejowskiego klubu z muzyką z lat '80 :mrgreen:.

 

Widzę, że się orientujesz nieźle :>

 

A tak na serio to posłuchaj zawodowca :cool: Jeden z lepszych producentów statywów. Nie ma siary przed innymi fotografami :cool: No i są naprawdę świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dobrze, że mi przpomnieliście o statywie!

 

Se muszę kupić.

 

Co byście polecili do D80, którego największym szkłem jest Nikkor 70-300 VR i ew. dochodzi lampa?

 

Przemeq zobacz na Velbona Sherpe 600R ktorego chwalilismy

http://www.fotografuj.pl/Article/Statyw ... 600R/id/12

 

Manfrotto to taka wyzsza polka, ale cena za statyw zaczyna sie kolo 800-1000zl, sherpe pewnie za 400zl mozna kupic, teraz decyzja do Ciebie, czy statyw sporadycznie bedziesz wykorzystywal, czy potrzebny ci profi z podobnymi mozliwosciami za 2xwiecej.

 

Napewno Sherpa da rade z Twoim sprzetem, fragment artykulu z powyzszego testu:

 

Statyw jest sztywny i nawet z mocno wysuniętą kolumną i nogami zapewnia stabilne podparcie dla dość ciężkiej lustrzanki (np. Canon 30D z obiektywem 70-300 mm f/4.0-5.6 IS USM ma łączną masę około 1,5 kg). Producent deklaruje, że maksymalne dopuszczalne obciążenie statywu wynosi 4 kg i raczej nie jest to wartość przesadzona. Nie może się on jednak równać sztywności popularnych modeli firmy Manfrotto, choć jest też znacznie lepszy od tanich plastikowych statywów zalewających nasz rynek. Wykonanie zarówno głowicy, jak i nóg nie budzi większych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wahałem sie miedzy sherpa 600r a manfrotto (modelu nie pamietam)

I tak:

sherpa - ciut lżejsza, ale do zabrania w góry, manfrotto bym nie nosił.

manfrotto - firma legenda, jedna z najlepszych produkujących statywy ALE model który by odpowiadał sherpie wytrzymałością kosztuje 7-8 stówek. Sherpe kupiłem za 3.

IMHO do nieprofesjonalego użycia sherpa spokojnie wystarczy.

 

A najlepiej pojechać do sklepu foto i samemu pomacać co komu potrzebne.

 

(ja macałem u znajomego fotografa i manfrotto jest jak czołg, a ja czołgu nosić ani za niego płacic nie chce).

 

 

PS Używam sherpe z tym

> 94628849.86nv0bq0.jpg

i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie czym się różnią model R od tego bez R?

Choć zastanawiam się jeszcze nad Velbon statyw Sherpa 800, w sumie jeszcze lżejszy od tej 600.

 

Wydaje mi sie, ze nie ma z R i bez R, wg strony:

http://www.velbon-statywy.pl/?/content/czytaj/sherpa

 

pewnie jak to zwykle bywa, czesc sklepow zjada koncowki :) Natknalem sie na np przy zakupie sprzetu agd, ten sam sprzet, ale brakuje ostatnich oznaczen, ale moze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj ogladalem sobie tego Velbon'a.Calkiem fajny, glowica tez mi odpowiadala, ale obawiam sie, ze moze nie wytrzymac obciazenia.Moj sprzet w najciezszym zestawieniu wazylby pewnie ok 5kg i prawde mowiac boje sie, ze moze byc niestabilnie.Glownie przyda mi sie do aparatu i 70-200, a to samo wazy juz ponad 3kg, no ale od czasu do czasu zapialbym pewnie ciezsze szklo i wtedy nie wiem jak by to wygladalo.

 

Znajomy cos mi mowil ze statywy Slik calkiem niezle sa, ktos z Was mial jakies doswiadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy lajkonik ( :wink: ) fotograficzny, jak ja, musi się bawić w profesjonalne statywy?

 

O, np. tu http://www.cyfrowe.pl/statywy-amatorski ... 1,248.html jest cała masa statywów dla lajkoników za dużo mniejsze pieniądze. Ja wiem, że mniejsze pieniądze = generalnie słabszy jakościowo produkt, ale pytanie, czy do sporadycznych fot z D80 muszę aż atakować profesjonalny statyw...? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie chyba po prostu co niektórzy zapominają dodać to R.

To kto widział może modele 600, 750 i 800 na żywo. Jakie są różnice, na ich stronei napisali że 750 na udźwig 24kg :shock: ale to chyba błąd, bo nie chce mi się w to wierzyć.

 

[ Dodano: Sro Mar 04, 2009 6:13 pm ]

Przemeq według mnie nie ma co przesadzać z oszczędnością, bo później tylko będzie leżał w domu, bo Cię będzie cholera brała jak będziesz miał go używać i wszystko będzie Ci się trzęsło. Ja kupiłbym Manfrotto, ale uważam że w moim przypadku wydawanie 800 czy więcej zł na statyw mija się z celem, bo aż tak bardzo nie wykorzystuję statywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy lajkonik ( :wink: ) fotograficzny, jak ja, musi się bawić w profesjonalne statywy?

 

O, np. tu http://www.cyfrowe.pl/statywy-amatorski ... 1,248.html jest cała masa statywów dla lajkoników za dużo mniejsze pieniądze. Ja wiem, że mniejsze pieniądze = generalnie słabszy jakościowo produkt, ale pytanie, czy do sporadycznych fot z D80 muszę aż atakować profesjonalny statyw...? :roll:

 

Przemeq, poogladaj sobie na zywo i zdecyduj, moja rada odpusc plastikowe glowice - glowna ich wada wyrabiaja sie i jak troche zacisniesz zeby miec lepsza precyzje ustawiania, to zacznie dzialac skokowo - nie masz tej plynnosci co przy metalowych/aluminiowych glowicach.

 

Czy warto? Jesli bys wybral manfrotto pod tysiaka, to bym powiedzial, ze nie warto, ale tez od kawiora sie troche wiecej wymaga :mrgreen:

 

[ Dodano: Czw Mar 05, 2009 9:15 am ]

W sherpie 600 to mi sie podoba (montaz glowicy odwrotnie), zona moze sobie makro kwiatkom i motylom robic :)

600r_08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem chyba ze 3 lata temu stabilny statyw i uzylem go moze z 5 razy :D

chyba nawet wszystkie razy byly w studiu.

co ja niebo gwiazdziste co wieczor robie? :>

jasne szklo, duze iso i wszystko z lapki.

a do szybkiego polecam przykrecic sznurek albo lancuszek do sruby od stopki i przydeptujac koniec noga, napinac go ciagnac aparat w gore, stabilizuje super.

z racji posiadania 2,8 nie kozystam, ale dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy lajkonik ( :wink: ) fotograficzny, jak ja, musi się bawić w profesjonalne statywy?

 

O, np. tu http://www.cyfrowe.pl/statywy-amatorski ... 1,248.html jest cała masa statywów dla lajkoników za dużo mniejsze pieniądze. Ja wiem, że mniejsze pieniądze = generalnie słabszy jakościowo produkt, ale pytanie, czy do sporadycznych fot z D80 muszę aż atakować profesjonalny statyw...? :roll:

 

Odpusc tani syf.Juz kiedys to przerabialem, bo tez myslalem ze nie potrzebuje statywu za 1000zl.Te tanie nadaja sie conajwyzej do tego, zeby je od razu wyrzucic...mojemu znajomemu juz raz polecial sprzet z wysokosci, bo statyw sie przewrocil.Obecnie od czasu do czasu na czyms takim postawie ewentualnie lampe blyskowa, ale tez strach jest.Do D80 z jakimkolwiek obiektywem (no moze oprocz 600/4 :wink: ) w zupelnosci wystarczy ten Velbon Sherpa 600R, chociaz ostatnio poczytalem troche i ludzie polecaja tez Slika PRO 500 DX i chyba na niego sie zdecyduje.

 

nabassu, z tym sznurkiem to tylko pozornie stabilizuje.Zauwaz, ze "blokujesz" w ten sposob tylko jeden stopien swobody i aparat wciaz moze sie ruszac w pozostalych plaszczyznach.Ja uwazam, ze do statycznych scen jedyne wyjscie przy slabym swietle to statyw, do dynamicznych krotki czas naswietlania i wysokie ISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilizuje na spokojnie na dwa dodatkowe czasy.

nie wiem, moze krajobrazy tego potrzebuja, u mnie lezy w szafie caly czas.

moze jak studio zaczne na powaznie to bede uzywal.

zazwyczaj poprostu nie ma czasu na statyw, z tym ze ja juz dawno przestalem robic zdjecia dla przyjemnosci :)

prawde mowili, zaczniesz sie uczyc foto, pracowac w foto, przestaniesz sie tym cieszyc sam dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
czy do sporadycznych fot z D80 muszę aż atakować profesjonalny statyw...? :roll:

 

Jesli Ci nie przeszkadza, ze sprzet sporadycznie upadnie... :evil:

 

Polecam tych zawodnikow:

http://www.foto7.com.pl/manfrotto_web/m ... _index.htm

W zupelnosci zadowoli Cie taki zestaw:

* 055PROB statyw PRO

* 055SPK adapter do stopek kolcami (koniecznie)

* 141RC glowica 3D (juz nie produkuja, ale jeszcze dostepna, np. na Allegro, tania)

Do tego dodatkowa plytke mocujaca, jakis pasek (bo trzeciej reki pewnie nie masz), moze pokrowiec jesli ma zamieszkac w bagazniku. Plytke kup ori, a pasek i pokrowiec to wedle uznania.

 

Sam uzywam Manfrotto - glowice i monopod - i jestem zadowolony. Statywy mam od nich http://www.berlebach.de/?bereich=produk ... he=english ale Ci nie polecam, bo to kloce okrutne.

 

Mozesz rozwazyc jeszcze monopod jesli nie robisz stricte w nocy. Wybierz wtedy taki drozszy z automatycznym rozsuwaniem elementow (ja wybralem z 'recznymi' zapinkami i jest to bardzo upierdliwe). Jesli jednak duzo wedrujesz, to pomysl o weglowym statywie i magnezowych glowicach.

 

Zasady ogolne: czym ciezszy, tym stabilniejszy. Im mniej segmentow, tym stabilniejszy. Drewno, wlokno weglowe, kompozyty lepiej tlumia drgania od rurek aluminiowych. Czesc statywow ma pod glowica hak - warto na nim zawiesic torbe, to stabilizuje (chyba ze chinszczyzna, to sie zlozy). Najpierw rozsuwasz grubsze rurki nog. Jesli to zamalo, coraz ciensze. Kolumne wysuwasz do gory w ostatecznosci. Jedna noga musi byc pod obiektywem, Ty stoisz pomiedzy pozostalymi - nie odwrotnie. Po ustawieniu i podniesieniu lusta odczekaj - jesli mozesz - kilkanascie sekund. Wezyk obligo. Jak nie masz statywu to stan stabilnie i rob zdjecia seryjne - 2, 3 powinno byc ostrzejsze i moze nawet wystarczajaco ostre - a jak masz to dokrec jakis baterypack dla zwiekszenia masy.

 

Zeby nie bylo ze ta gejowska marka jest jedynie sluszna, to swietny sprzet - a moze nawet lepszy - robi Gitzo. Tylko ceny szorstkie. Benbo, Cullman, Velbon, Slik moze nie sa zle... ale warto dolozyc pare PLNow. Przynajmniej jak Ci sie cos zepsuje, to jest szansa ze w Manfrotto dostaniesz zamiennik (sprawdzalem na statywie sprzed kilkunastu lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za kilka dni będę posiadał takowy zestaw, bo wczoraj zamówiłem 055PROB :mrgreen: Myślałem jeszcze nad wersją karbonową, ale jednak sobie odpuściłem :razz:

 

Ciekaw jestem Twojej opinii.

 

Dokup sobie te gumo-kolce na nogi. W serii sa takie plastykowe kolpaczki, chyba jedyny element ktory mi sie w nim nie podoba (slizga sie to po wszystkim). Weglowe niestety bardzo drogie, a trzeba jeszcze kupic odelzona glowice :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...