Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

jak ktoś już pytał to nie bijcie ;-) ,

 

- planuje wymienić 350D canona na 30D lub 40D, i teraz pytanie opłaca się dopłacić do 40D czy nie ma ogromnej róznicy pomiędzy nimi.

- obiektyw dla żony ;-) , do portretów ( w zaciszu domowego ogniska czasami w plenerze ) EF 50mm 1.4 czy EF 85mm 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z C xx0D na C x0D zawsze się opłaca zamienić, to inna klasa niezależnie jak się patrzy. Chociaż ja bym się na 50D rozglądał.

PS. Chociaż drugiej strony za 350D to na waciki nie starczy, jako backup bym zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
And the winner is ..............

 

74749698.jpg

 

75048245.jpg

 

65185443.jpg

 

67 RAJD POLSKI

Wow! :shock:

 

Mam pytanie do Was :))

Jakich statywów używacie?

Muszę coś kupić sobie na wakacje do swojej @lfiny 550 :))

Mam kilka pomysłów:

http://allegro.pl/item1102573178_a2541_ ... _w_wa.html

http://allegro.pl/item1119014174_manfro ... szawa.html

http://allegro.pl/item1099527440_manfro ... f_vat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W temacie statywu to i ja mam kilka pytań ;-)

Czytałem dyskusje w tym watku i zastanawiam się nad Manfrotto - pytanie czy warto dopłacić do węglowego i czy wciąż grzywaczewski poleca ta firmę w Gliwicach bo akurat będę na szkoleniu w Katowicach w czwartek i piątek.

 

Przewidywane zastosowanie to dźwiganie 40D + 100-400L ale nie tylko.

 

No i jaki monopod? Nie wszystko na raz oczywiście ale chciałbym wiedzieć a może chociaż poczytać dyskusję ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie statywu to i ja mam kilka pytań ;-)

Czytałem dyskusje w tym watku i zastanawiam się nad Manfrotto - pytanie czy warto dopłacić do węglowego i czy wciąż grzywaczewski poleca ta firmę w Gliwicach bo akurat będę na szkoleniu w Katowicach w czwartek i piątek.

 

Przewidywane zastosowanie to dźwiganie 40D + 100-400L ale nie tylko.

 

No i jaki monopod? Nie wszystko na raz oczywiście ale chciałbym wiedzieć a może chociaż poczytać dyskusję ;-)

 

Czy warto weglowy? Technicznie jak najbardziej, finansowo zalezy od Twojego ratingu 8) Weglowe statywy sa rzeczywiscie bardzo lekkie, calkiem mocne, zwykle wykonane bardzo precyzyjnie (bo material drogi to nie ma co oszczedzac). Co bardzo wazne - swietnie tlumia drgania (podobnie jak drewniane, natomist aluminium nie ma juz takich wlasciwosci pochlaniania energii). Minusem - procz ceny - jest niska udarowosc. Wytrzymuja duze obciazenia, ale czasem jak w niego cos przywali np. w bagazniku, to na poczatku sladu nie bedzie, a pozniej popeka. Tak jak z weglowymi wedkami. Wiec trzeba dbac.

 

2. Foto 7 w Gliwicach to dobra firma, acz od jakoch 2 lat nie kupowalem nic u nich, bo jestem zrealizowany. Nie slyszalem jednak by sie zeszmacili, co nie znaczy ze nie znajdzie sie dzis konkurent lepszy czy tanszy. Jesli bedizesz tam przejazdem to wejdz do nich, zawsze maja duzo sprzetu na stanie, mozna pomacac a nawet kupic od reki (co od dawna nie jest u nas regula).

 

3. Monopod swietna sprawa. Ja budzetowo kupilem Manfrotto 679B, dziala swietnie ale jest upierdliwy. O ile w statywie mozna zaakceptowac reczne rozkladanie nozek (bo robienie zdjec ze statywu sa dynamicznych nie nalezy) o tyle monopod musi byc szybkim pomocnikiem. Wiec jesli monopod to wylacznie taki gdzie w chwycie masz spust zwalniajacy rozsuw nogi. Wtedy mozesz szybko podpiac, szybko zmieniac wysokosc, z takiej pozycji zrobic, z innej pstryknac i pojsc dalej. Recznie rozkladanego nie kupuj bo bedzie lezal w domu.

 

Podpowiem jeszcze, ze trzeba wybierac modele (obojetnie czy statywy czy monopody) z mozliwie mala liczba sekcji (czyli noga sklada sie np. z 2 a nie 4 rurek). Dzieki temu jest stabilniejszy. Dalej, trzeba dobrac do obciazenia (aparat z najciezszym obiektywem plus waga glowicy statywowej plus jeszcze zapas) i potrzebnej wysokosci. Lepiej dluzsze nogi z krotka kolumna centralna, niz odwrotnie. Jesli robi sie sredni format z kominka, czyli zaglada z gory do aparatu, to mozna kupowac nizszy statyw (no chyba ze sie z drabinka jezdzi).

 

Od razu dokupic pasek do noszenia albo pokrowiec, oraz porzadne nozki - najwygodniej takie gumowe z ktorych wychodzi kolec. Seryjne 'kolpaczki' trzymaja tylko na dywanie ;)

 

Co do glowicy, to do monopodu taka odchylana 90 stopni, albo mala glowica kulowa. Do statywu jak kto lubi, mnie kulowe nie podchodza. Mozna jednak tak dobrac, ze bedzie jedna glowica i do statywu i do monopodu. Plytki sa rozne, jesli nie masz duzego sprzetu, to kupuj na te klasyczne prostokatne. Taniej, lzej i wybor wiekszy. Ja mam wszystkie glowice na plytki 6-katne i do malego obrazka to jednak przegiecie.

 

Ze statywow polecam Manfrotto, Gitzo (choc bardzo drogie) i Berlebacha (slaba dostepnosc, swietna jakosc/cena, tyle ze ciezkie bo z drewna). Innych marek nie testowalem osobiscie.

 

http://www.sklepy24.pl/sklep/fotomarket ... 42-(natura) Jesli sie przyjzysz, to ten statyw ma kolumne centralna przepuszczona przez przegub kulowy. Dzieki temu w terenie nie musisz dokladnie poziomowac statywu rozsuwem nog, co jest pracochlonne, tylko pionizujesz kolumne na tym przegubie. Mam ten mode, plus jeszcze takiego 10kg wielgusa, w obu swietnie sie to sprawdza. Tyle ze jak pisalem, to nie sa statywy do wedrowek.

 

I niestety nie da sie dobrze i tanio, to nie elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto weglowy?

Macałem dziś 055CX PRO3... Warto bo jednak różnica jest znaczna w wadze.

Głowica 808RC4 czy 804RC2?

 

Niestety nie było ani torby, ani końcówek z kolcami do statywu.

 

Monopod 685B + głowica 234RC.

 

Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica 808RC4 czy 804RC2?

804RC2 juz bardziej budzetowa byc nie mogla. W porownaniu z poprzednimi budzetowymi glowicami, to ona nawet nie wyglada. No dobra, nie sprawdzalem co potrafi ten nowy polimer, ale... i tak zalozenie jej do weglowego statywu to jak markgumy na felgach compomotive :lol:

808RC4 - ta plytka mocujaca to egzotyka, jeszcze wieksza niz moje 6-katne. Czasem na wyjazdach jest tak, ze z lenistwa biezemy jeden statyw i go sobie uzyczamy (a reszta w tym czasie pije piwo). Posiadanie egzotycznej plytki niczemu dobremu nie sluzy, hehehe.

Ja mam poprzedni model tej (tylko ze mocowanie RC0) i jestem zadowolony http://allegro.pl/item1169327418_manfro ... a_vat.html [488RC2]. Mam tez glowice 3-kierunkowe i uwazam ze do malego, lekkiego statywu z lekkim aparatem lepiej zakladac kulowa. Pracuje sie nie gorzej, a jest mniejsza i nie wadzi. Mozesz tez ogarnac te co ponizej i miec wspolna z monopodem.

 

Niestety nie było ani torby, ani końcówek z kolcami do statywu.

No to jestem nimi zniesmaczony :|

 

Monopod 685B + głowica 234RC.

Mysle ze z monopodu bedziesz zadowolony. Co do glowicy, to jest typowo "monopodowa" z odchyleniem o 90st. Jesli bedziesz chcial robic ujecia w gore, to bedziesz musial przekaszac monopod, az zacznie slizgac sie po podlozu. Moze wiec lepiej taka mala http://allegro.pl/item1156396302_glowic ... 86rc2.html [486RC2]? Mozesz tez jej uzywac do statywu. Przelozenie to 30s. krecenia. Zmiana polozenia pion/poziom jest jedynie ciut dluzsza niz w tej wspomnianej przez Ciebie, a jest to jednak normalna glowica.

 

I dobra rada, trzeba miec wiecej plytek mocujacych niz korpusow, zawsze sie komus przydadza. Polecam oryginane, tych 'goldphoto' sie boje :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem nimi zniesmaczony

Nie byłem u nich tylko w http://www.fotoceny.pl w Chorzowie. Miałem po drodze a było już za późno, żebym zdążył do http://www.foto7.com.pl.

 

Bawiłem się też dziś trochę głowicami kulowymi i mam mieszane uczucia.

 

Statyw kupuje dla siebie bo nie mam z kim jeździć na wyjazdy foto no i czasu tez nie za bardzo mam na takie wyprawy. Od razu mam zamiar kupić komplet czyli ekstra płytkę, torbę, polecane przez Ciebie stopki z kolcami itd. Monopod to przynajmniej na razie przymiarki.

 

Nie jestem fotografem, nie aspiruję do miana profi, lubię robić zdjęcia dla siebie.

 

-- 30 lip 2010, o 17:37 --

 

No i niestety nic z tego... Czynni do 17... Byłem o 17:05...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie stanalem przed wyborem lampy. Mam D80 + N35 1,8 oraz N18-70 i N70-300VR. Potrzebuje lampy glownie zeby porobic zdjecia moim corka na przedstawieniach w przedszkolu/szkole, czasem slub (kosciol, srednie i duze wnetrza) no i plener. To bedzie moja pierwsza lampa i dla mnie najwazniejsze, poza tym ze bedzie to produkt rozwojowy liczy sie w tej chwili "user friendly". Wybieram miedzy Nikonem SB-900 a Metzem 58AF1, bo wychodze z zalozenia ze jak juz zainwestowac to na dlugo i w razie zmiany puszki nie bedzie zal, ze nie kupilem czegos innego...

 

Pomozcie w podjeciu decyzji, bo to co przeczytalem do tej pory na forach w PL i EU, mam jeszcze wiekszy metlik w glowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest tak, ze w tej samej cenie co Nikon czy Canon, Metz bedzie mial troche lepsze parametry. Dodatkowo Metz ma system wymiennych stopek, co sie moze przydac gdy przesiadziesz sie na inny system. Metz to klasa sama w sobie i bardzo dobre wykonanie. Aczkolwiek znajomi ktorym ostatnio doradzalem zdecydowali sie jednak na Canona (zeby byly na sprzecie identyczne nazwy) i sa zachwyceni. Nie dziwie sie, dziala swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naLeśnik, frutis, fajne foty. Jakim sprzętem robione?

 

Ze swojej strony dodam, że ostatnio odkryłem, że sprzęt nie jest aż tak istotny - robienie zdjęć na manualnych ustawieniach migawki/przesłony/balansu bieli daje wyraźną poprawę w jakości fot nad ustawieniami "auto". Poprawę, która wcześniej wydawała mi się możliwa jedynie dzięki zainwestowaniu w lepszy sprzęt. Wiem, że to żadne odkrycie (jak mój wątek o gumach stabilizatora), ale przyznajmy sami - ciągnie człowieka do tego "auto" :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...