Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mówiłem, by nie ruszać polityki, bo się pokłócicie i zaczniecie sobie dojeżdżać.

 

A ja uważam, że powinniśmy mieć jakiś wątek polityczny.

Najwyższy czas by nauczyć się rozmawiać o polityce ;)

 

A tak na marginesie to cóż złego jest w cytowaniu Wyspiańskiego? Jak dla mnie ten cytat idealnie pasował wtedy i pasuje teraz do obecnej sytuacji

 

 

widzisz Stachu tobie pasuje do obecnej sytuacji, a komuś pasował przez ostatnie 8 lat

z ta tylko różnicą, że PISlam jeszcze nic nie zrobił a już wszyscy wiedza co zrobi - przyszły chamy i chamy ich wybrały - ale nie dzielmy Polski na lepszą i gorszą plus Hejt Stop, szczytna akcja tylko źle przedstawiona i złe osoby zostały do niej wybrane :biglol: mówimy o Hejcie a potem jedziemy grubo po przeciwniku na wiecach czy podczas konferencji. Michał Kamiński V kolumną Platformy - nie wiem kto na niego postawił ale chłop jest przereklamowany i już w wyborach Prezydenckich się nie popisał 

ps:

PO też miało czystą kartę tylko przez ostatnie 4 lata mocno sobie tą kartę pobrudziło, co widać po odpływie tych co zawsze za PO a jednak głosy oddali na "Nowoczesną" czy na Kukiza

Druga sprawa, to kultura przy odnoszeniu się, ocenianiu polityków. Można w różny sposób ich oceniać, ale niekoniecznie używając określeń obraźliwych typu np. Bul itp.

 

brat xero, facet z kotem, kurdupel itp :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczy otworzyć ten który już jest

 

Nie mamy konsensusu na ten temat... z jednej strony trudno się dziwić patrząc na "rozwój" dotychczasowych wątków politycznych... ale z drugiej strony dlaczego o tym nie rozmawiać... 

 

Może macie więc jakieś pomysły na to co można by zrobić, aby wątek polityczny mógł istnieć i nie zamienił się w tradycyjną pyskówkę  :question: Proszę meldować ;)

 

Prędzej czy później emocje wezmą górę i wyjdzie tak jak zawsze...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Hyde park,jakby co mogę założyć

 

Póki co, to jeszcze się wstrzymaj ;)

 

Moja sugestia jest taka,żeby ostro reagować na każde ad personam

 

To jest jakby oczywiste.

Ludzie mają jednak różną "wrażliwość", a wymaganie by wszystkie posty były pisane bezosobowo też się zapewne nie sprawdzi. 

 

Druga sprawa, to kultura przy odnoszeniu się, ocenianiu polityków.

 

To też ważna kwestia. Wszystkie wypowiedzi muszą odnoście się z kulturą do pozostałych dyskutantów jaki i osób trzecich.

 

Prędzej czy później emocje wezmą górę i wyjdzie tak jak zawsze...

 

Przyszło mi więc do głowy, aby w takim wątku politycznym wprowadzić swego rodzaju auto-moderację, przy wykorzystaniu czerwonych strzałek reputacji. Moglibyśmy umówić się np. tak, że jeśli jakiś post dostanie przynajmniej jedną czerwoną strzałkę to będzie on "z urzędu" usuwany (ukrywany) przez moderatornię, a autor posta będzie zmuszony wyrazić swoją myśl ponownie w bardziej wyszukany sposób.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyszło mi więc do głowy, aby w takim wątku politycznym wprowadzić swego rodzaju auto-moderację, przy wykorzystaniu czerwonych strzałek reputacji. Moglibyśmy umówić się np. tak, że jeśli jakiś post dostanie przynajmniej jedną czerwoną strzałkę to będzie on "z urzędu" usuwany (ukrywany) przez moderatornię, a autor posta będzie zmuszony wyrazić swoją myśl ponownie w bardziej wyszukany sposób.

Co Wy na to?

 i tu zacznie się wojna strzałkowa :P  znając stosunek do mnie np. pewnych osób, napiszę np:"Pozdrawiam was"  i dostanę za 3 sek 10 czerwonych strzałek :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi więc do głowy, aby w takim wątku politycznym wprowadzić swego rodzaju auto-moderację, przy wykorzystaniu czerwonych strzałek reputacji. Moglibyśmy umówić się np. tak, że jeśli jakiś post dostanie przynajmniej jedną czerwoną strzałkę to będzie on z urzędu usuwany (ukrywany) przez moderatornię, a autor posta będzie zmuszony wyrazić swoją myśl ponownie w bardziej wyszukany sposób. Co Wy na to?

Pamiętasz dlaczego strzałki wyleciały? Grupy wzajemnej adoracji, strzałki jako narzędzie do odstrzału, niezależnie od treści itd.

Obawiam się, że wszystkie posty będą ukryte w tym temacie :D

 

Myślę, że największą krzywdę jaką PO i PiS zrobiło nam, jest sposób rozmawiania o polityce, zwykle rozmawiając o drażliwych tematach mówi się "nie chcąc nikogo urazić", o polityce rozmawiamy "chcąc drugiemu dowalić".

"Miałeś chamie złoty róg" jest tego najlepszym przykładem ;)

Ja chętnie, ale w tak dużej grupie osób nie będziemy w stanie utrzymać poziomu.

Edytowane przez Urabus
Korekta językowa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyśmy umówić się np. tak, że jeśli jakiś post dostanie przynajmniej jedną czerwoną strzałkę to będzie on "z urzędu" usuwany (ukrywany) przez moderatornię, a autor posta będzie zmuszony wyrazić swoją myśl ponownie w bardziej wyszukany sposób.

 

Pomysł niezły, ale czerwonych musiałoby być więcej, żeby pojedyncze osoby nie mogły od po prostu uprzykrzać życia.

 

 

ale w tak dużej grupie osób nie będziemy w stanie utrzymać poziomu.

Będziemy. Przede wszystkim wyłączyć emotikony, żeby myśl musiała być wyrażona w sposób nie budzący wątpliwości co do intencji przekazu. Przynajmniej zmusi do myślenia co się pisze, a nie schowania się za ;) czy innym lolem. Osoby "na poziomie" sobie poradzą, z pozostałymi nastąpi naturalna selekcja by moderator.

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu zacznie się wojna strzałkowa

 

Pamiętasz dlaczego strzałki wyleciały? Grupy wzajemnej adoracji, strzałki jako narzędzie do odstrzału, niezależnie od treści itd. Obawiam się, że wszystkie posty będą ukryte w tym temacie

 

Oczywiście, że pamiętam wojnę strzałkową... ślady po niej są w regulaminie:

 

Punkty reputacji mogą być przyznawane w ramach określonego limitu w celu wyrażenia własnej aprobaty albo dezaprobaty dla konkretnej wiadomości, a nie jej autora.

 

Tak więc jeśli neutralny post zostanie ostrzelany bezzasadnie... strzelający dostaliby ostrzeżenia.

 

ale czerwonych musiałoby być więcej, żeby pojedyncze osoby nie mogły od po prostu uprzykrzać życia.

 

Ile proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyszło mi więc do głowy, aby w takim wątku politycznym wprowadzić swego rodzaju auto-moderację, przy wykorzystaniu czerwonych strzałek reputacji. Moglibyśmy umówić się np. tak, że jeśli jakiś post dostanie przynajmniej jedną czerwoną strzałkę to będzie on "z urzędu" usuwany (ukrywany) przez moderatornię, a autor posta będzie zmuszony wyrazić swoją myśl ponownie w bardziej wyszukany sposób.

Co Wy na to?

 i tu zacznie się wojna strzałkowa :P  znając stosunek do mnie np. pewnych osób, napiszę np:"Pozdrawiam was"  i dostanę za 3 sek 10 czerwonych strzałek :biglol:

 

 

Spróbuj. Może nie będzie tak źle? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak,trochę żenujące jest jeśli moderatorzy są zmuszeni do śledzenia czy aby w jakimś wątku nie ma polityki.To śmieszne.Nakazy,zakazy.....dla dobra wspólnego.

 

Trzeba nakreślić ostre reguły i wszystko się uda.Lepiej kontrolować jeden wątek niż wszystkie.Nie da się przemilczec np.tak spektakularnych wyników wyborów.

 

Tak więc myślmy jak a nie czy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak założyć 'wątek polityczny' w nielagalu?

Jest to jakaś opcja :)

 

 

Tak czy owak,trochę żenujące jest jeśli moderatorzy są zmuszeni do śledzenia czy aby w jakimś wątku nie ma polityki

Nic takiego nie ma bynajmniej miejsca. Polityka, która pojawia się w jakimś wątku, najczęściej kończy się "pyskówką", która pociąga za sobą raporty, a raporty często skutkują zamknięciem wątku... ot i cała historia.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może by tak założyć 'wątek polityczny' w nielagalu?

Jest to jakaś opcja :)

 

 

Tak czy owak,trochę żenujące jest jeśli moderatorzy są zmuszeni do śledzenia czy aby w jakimś wątku nie ma polityki

Nic takiego nie ma bynajmniej miejsca. Polityka, która pojawia się w jakimś wątku, najczęściej kończy się "pyskówką", która pociąga za sobą raporty, a raporty często skutkują zamknięciem wątku... ot i cała historia.

 

Dokładnie. Dlatego powtarzam, prędzej czy później wodze kultury i bon ton puszczą i skończy się kłótniami i zalewem raportów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może by tak założyć 'wątek polityczny' w nielagalu?

Jest to jakaś opcja :)

 

 

Tak czy owak,trochę żenujące jest jeśli moderatorzy są zmuszeni do śledzenia czy aby w jakimś wątku nie ma polityki

Nic takiego nie ma bynajmniej miejsca. Polityka, która pojawia się w jakimś wątku, najczęściej kończy się "pyskówką", która pociąga za sobą raporty, a raporty często skutkują zamknięciem wątku... ot i cała historia.

Dokładnie. Dlatego powtarzam, prędzej czy później wodze kultury i bon ton puszczą i skończy się kłótniami i zalewem raportów.
To przerażająca wizja zaiste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii czapeczki dla Przemka; przecież masz "pod kask na narty" na velo będzie ok. I ponawiam apel o ceberek: masz już tyle lat, że nie powinieneś się wstydzić kasku, a jako lekarz wiesz najlepiej, że łepetynę masz tylko jedną. Rękę, nogę można stracić i żyje się nadal. Stach nawet uważa, że po amputacji zęba się nie umiera, choć to wiadomości nie potwierdzone. Ale jak żyję nie widziałem żyjącego ludzia bez łba, bo zwłoki zdarzyło mi się widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A może by tak założyć 'wątek polityczny' w nielagalu?

Jest to jakaś opcja :)

 

 

Tak czy owak,trochę żenujące jest jeśli moderatorzy są zmuszeni do śledzenia czy aby w jakimś wątku nie ma polityki

Nic takiego nie ma bynajmniej miejsca. Polityka, która pojawia się w jakimś wątku, najczęściej kończy się "pyskówką", która pociąga za sobą raporty, a raporty często skutkują zamknięciem wątku... ot i cała historia.
Dokładnie. Dlatego powtarzam, prędzej czy później wodze kultury i bon ton puszczą i skończy się kłótniami i zalewem raportów.
To przerażająca wizja zaiste.

 

Bynajmniej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A może by tak założyć 'wątek polityczny' w nielagalu?

 

Jest to jakaś opcja :)

 

 

Tak czy owak,trochę żenujące jest jeśli moderatorzy są zmuszeni do śledzenia czy aby w jakimś wątku nie ma polityki

 

Nic takiego nie ma bynajmniej miejsca. Polityka, która pojawia się w jakimś wątku, najczęściej kończy się "pyskówką", która pociąga za sobą raporty, a raporty często skutkują zamknięciem wątku... ot i cała historia.
Dokładnie. Dlatego powtarzam, prędzej czy później wodze kultury i bon ton puszczą i skończy się kłótniami i zalewem raportów.
To przerażająca wizja zaiste.

Bynajmniej.
Byle nie więcej ;)

 

Najwyraźniej nie dorośliśmy.Albo poprostu jesteśmy prawdziwymi Polakami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...