Skocz do zawartości

interpretacja wyników z hamowni


olej

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem z autem na hamowni aby zobaczyć jak bardzo odstaje z osiągami na gazie przed dostrajaniem. Ale prosił bym o interpretację wykresu dla benzyny (niebieska linia), auto ma automatyczną skrzynię. Wyszło 170 km i 210 Nm ale powiedzieli mi, że z powodu automatu coś tam coś tam wartość km jest trochę zawyżona. Katalogowo auto miało 177 km i 245 Nm. Po próbie na gazie śmierdziało z katalizatora, na benzynie nie. Czy to katalizator zawalony czy za bogato na gazie? Także osiągi benzynowe mogły by być lepsze. Czy mam jechać na jakąś diagnozę silnika, a jak tak to co dać do sprawdzenia? Odczucia z jazdy na benzynie jak dla mnie są spoko, auto zbiera się elegancjo, na gazie odczuwalnie słabiej ale to już na inny temat;)

 

hamowniaa.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mnie to ciekawi. Próbowałem coś poszukać na google, ale jedyne co znajdowałem to technika jazdy z automatyczną skrzynią biegów... Podajcie proszę jakiś link albo magiczną sekwencję słów do zapytania wujka google, chętnie poczytam na ten temat bo również poruszam się automatem. Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatu nie da się precyzyjnie sprawdzić?

 

bo m,in. hamownie do końcowego wyniku odejmują straty w napedach , oraz nie da sie idealnie zbudowa obciazenia , nawet ograniczajac sie do 3 biegu tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...