Jump to content

interpretacja wyników z hamowni


olej
 Share

Recommended Posts

Byłem z autem na hamowni aby zobaczyć jak bardzo odstaje z osiągami na gazie przed dostrajaniem. Ale prosił bym o interpretację wykresu dla benzyny (niebieska linia), auto ma automatyczną skrzynię. Wyszło 170 km i 210 Nm ale powiedzieli mi, że z powodu automatu coś tam coś tam wartość km jest trochę zawyżona. Katalogowo auto miało 177 km i 245 Nm. Po próbie na gazie śmierdziało z katalizatora, na benzynie nie. Czy to katalizator zawalony czy za bogato na gazie? Także osiągi benzynowe mogły by być lepsze. Czy mam jechać na jakąś diagnozę silnika, a jak tak to co dać do sprawdzenia? Odczucia z jazdy na benzynie jak dla mnie są spoko, auto zbiera się elegancjo, na gazie odczuwalnie słabiej ale to już na inny temat;)

 

hamowniaa.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

tak mnie powiedzieli na hmowni, że słabo z automatami ale przekłamanie na benzynie powinno być takie samo jak na gazie. z ciekawości zapytam dlaczego tak jest że automatu nie da się precyzyjnie sprawdzić?

Link to comment
Share on other sites

Również mnie to ciekawi. Próbowałem coś poszukać na google, ale jedyne co znajdowałem to technika jazdy z automatyczną skrzynią biegów... Podajcie proszę jakiś link albo magiczną sekwencję słów do zapytania wujka google, chętnie poczytam na ten temat bo również poruszam się automatem. Wesołych Świąt!

Link to comment
Share on other sites

automatu nie da się precyzyjnie sprawdzić?

 

bo m,in. hamownie do końcowego wyniku odejmują straty w napedach , oraz nie da sie idealnie zbudowa obciazenia , nawet ograniczajac sie do 3 biegu tylko

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...