Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jak jest, nie ma co marudzić. Jakie auto będzie to się okaże, ja mam przede wszystkim nadzieję, że Robert poprawi skuteczność bo to w tym obszarze do zyskania jest póki co najwięcej, a nie w zakresie samochodu. Ten ma działać niezawodnie. 

 

Jak będzie Lotos oraz Pirelli wykładać kapuchę to pewnie są jakieś szanse na części zamienne nie ze szrotu. 

Edytowane przez MadYarpen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jak kto, ale to RK siedzi w tym środowisku najgłębiej z nas wszystkich i wie jakie czynniki mają największy wpływ na końcowy wynik, czy samą satysfakcję z jazdy, a jest ich naprawdę dużo i z zewnątrz ciężko je dostrzec. Trzeba mu zaufać, bo gość nie podejmuję przypadkowych decyzji w swoim życiu, tylko wszystko jest dogłębnie przymyślane i przeanalizowane.

 

A jeśli potwierdzi się info o rzekomym zakupie Lotosu nowej Fiesty, to przynajmniej pierwsze rajdy sezonu nie powinny być takie złe i nie będzie na straconej pozycji, a w tym roku będzie chodziło przede wszystkich o regularność i porównywalne wyniki do gości z M-Sportu. Jeśli to będzie, to trzymanie tempa gości w fabryce pójdzie w świat, a wynik nie pozostanie niezauważony i będzie lepiej smakować. Taki błachy przypadek z brzegu, tegoroczne zwycięstwo na Monzy - przyjemnie było objechać Rossiego w top specu i w dodatku z nieregulaminową zwężką ? Przyjemnie :)

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 info o zakupie przez Lotos nowej FIesty to skąd? Nigdy niczego takiego nie widziałem.

 

E: co do objeżdżania, to ja się spodziewam, że Robert będzie w stanie objeżdżać Evansa i Tanaka - chociaż w przypadku tego pierwszego kto wie, jak będzie wyglądał ten sezon. Poprzedni sumiennie przepracował, zrobił spore postępy więc może być szybki.

Edytowane przez MadYarpen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zakulisowe info od gościa z pewnego forum, od razu nie mówię, że to na 100%.

 

Ja bardziej obawiałbym się Tannaka, niżeli Evansa. W tym roku w wurcu pokazał niesamowite tempo, zwłaszcza w Portugalii.

 

A na twitterze już ktoś podłapał temat zdjęć z testów a-style - pirelli i mówią, że to RK testował. Co chyba nie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w dużej mierze będzie zależeć od m-sportu, bo to oni będą go homologować.

 

Trochę dziwne, że wiadomo było o tych oponach już od września, a dopiero teraz się temat podłapało :D najciemniej pod latarnią ?

 

Jedno można na pewno stwierdzić, że na suchym asfalcie powinny być lepsze, zakładając fakt, że Miszelę nie poprawi tegorocznych... Ale z drugiej strony to ile mamy rajdów asfaltowych w roku 2 i 2/3.

A na szutrze już trudniej jest ocenić, wszyscy powołują się na przykład Prokopa że niby strasznie przyspieszył na Pirelkach, ale pomijają fakt, że Martin od początku tego roku odnotował spory progres i choćby na Sardynii miał na Miszelenach lepsze tempo niż w Hiszpanii na Pirelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z rajdu du Var:

http://youtu.be/bAxr-Dqc8To?t=1m16s

 

 

spokojnie z tymi oponami , Var jechał jeszcze na oponach slick starego typu , te opony są zakazane w WRC i nie mozna ich docinać, teraz  są nowsze i wolniejsze , ale i tak podobno szybsze jak najnowsze micheliny uzywane od rajdu Francji ( oby!)  . ( mówimy o asflatowych ) .

stary typ

post-766-0-16934400-1420032484_thumb.jpg

 

nowy typ

post-766-0-15388000-1420032533_thumb.jpg

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy typ co wkleiłeś Edwin  to chyba tez nie ten najnowszy RK, który ma jeszcze inny bieżnik

Ten co wkleiłes to obowiazywał czhyba od 2009/10 roku. Zresztą dokłądnie takie załatwiałem Ci do RSa.

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukass chyba ma rację. :)

Chyba jednak nie :)

 

O ile mnie pamięć nie myli to Pirelli RK sa dopuszczone do regionalnych czempionatow i jeździł na tym Paulo Andreucii w WRC były zabronione , mozna było jeździć w WRC 2 . Ale w tym roku ma sie podobno to zmienić

 

Jednak pamieć mnie nie zawiodła :) 

Opony Pirelli RK zadebiutowały w marcu 2014 na rajdzie San Remo a dopuszczone do WRC są od pazdziernika 2014 roku , wiec w przyszłym roku czyli na Monte juz mogą jezdzić :) 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lukass chyba ma rację. :)

Chyba jednak nie :)

 

O ile mnie pamięć nie myli to Pirelli RK sa dopuszczone do regionalnych czempionatow i jeździł na tym Paulo Andreucii w WRC były zabronione , mozna było jeździć w WRC 2 . Ale w tym roku ma sie podobno to zmienić

 

Jednak pamieć mnie nie zawiodła :)

Opony Pirelli RK zadebiutowały w marcu 2014 na rajdzie San Remo a dopuszczone do WRC są od pazdziernika 2014 roku , wiec w przyszłym roku czyli na Monte juz mogą jezdzić :)

 

 

No ale mi chodziło o to że w 2015 nie bedzie Pirelli uzywać tych co wkleiłeś jako drugie  (tak jak miałeś) tylko że będa już używac jeszcze nowszych RK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...