Skocz do zawartości

KUPNO FORESTERA 2006


Arciech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

Jestem nowy na forum dlatego proszę o wyrozumiałość :)

 

Przymierzam się do zakupu Forka MY06 nawet kilka już znalazłem lecz chciałbym usłyszeć wasze zdanie :) Będzie to moje 1 subaru , z czego się szalenie cieszę , lecz nie mam wystarczającej wiedzy żeby samemu sprawdzić forka czy jest ok.

 

Znalazłem kilka ofert które wydały się moim zdaniem interesujące :

( Być może któreś z tych aut jest już na forum :)) )

 

http://otomoto.pl/subaru-forester-mega-opcja-p-serwis-okazja-C27238396.html

 

http://otomoto.pl/subaru-forester-automat-xenon-skora-bezowa-4x4-C27239769.html

 

http://otomoto.pl/subaru-forester-C26019231.html

 

Te 3 udało mi się znaleźć . Są to rożnie silniki ale sam nie wiem który wybrać... Wiadomo że o spalanie w Subaru nie powinno się pytać , ale nie ukrywając zależało by mi na tym trochę :) Dlatego moje kolejne pytanie , czy jest sens kupować forka 175 km lub 158 sugerując się jedynie spalaniem ? Czy różnice są na tyle małe ze warto kupić 2.5 XT ? Głownie jeżdżę po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przenieś(poproś o przeniesienie) do tego działu:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/45284-forester/

 

 

( Być może któreś z tych aut jest już na forum

to forum trzeba przejrzeć,a nie liczyć na gotowe.

 

Czy różnice są na tyle małe ze warto kupić 2.5 XT

przejrzyj forum w dziale forka, na pewno było coś na ten temat poruszane.Na pewno wyciągniesz odpowiednie wnioski

 

Wiadomo że o spalanie w Subaru nie powinno się pytać

Tak, masz rację nie powinno się pytać, a jeśli chodzi o wybór- to chyba najbardziej się zwraca uwagę na to by auto nie było jakim ULEPEM z 2 czy 3 aut.

 

W wyborze auta, nikt nie pomoże jak ty nawet sam nie wiesz jaką skrzynię chcesz mieć- z tego co napisałeś odczytałem "chce kupić forestera- który mam wybrać"

 

Z tych co zaproponowałeś, ja zobaczyłbym od tego z polskiego salonu- przynajmniej historię można sprawdzić/ ale do myślenia daje dużo fakt że stoi w komisie a nie "salonowym". Oglądałem takiego jednego(Imprezę jak szukałem) na Modlińskiej właśnie- bezwypadkowy- gość z komisu jak zobaczył, że wyciągam miernik lakieru ( z wyższej półki) od razu zaczął śpiewać co było malowane itd/ a auto było uderzone w tylną lewą część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka ofert które wydały się moim zdaniem interesujące :

 

Ten z komisu na Modlinskiej jest w bardzo atrakcyjnej cenie, ale podobno trzeba być bardzo ostrożnym wobec handlarzy z tej ulicy...

 

Ten trzeci jest u Staszewskiego i tak jak większość aut z tego komisu, pochodzi z USA, więc to też weź po uwagę jeżeli chodzi o wypadkowość.

 

Generalnie, skoro masz małe doświadczenie z Subaru, bez oględzin w autoryzowanej stacji nie podejmuj decyzji o kupnie.

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0 (bez turbo, taki mam u siebie w forku, MY07) jest bardzo trwaly i zapewnia niezla dynamike. Unikałbym komisów. Pojawiaja sie od czasu do czasu oferty bezposrednie i na takie bym czekal, no chyba ze cos rozsadnego od dealera subaru by sie trafilo.

 

koniecznie wizyta w ASO przed kupnem, sprawdz napedy i upewnij sie ze auot nie bylo przejechane walcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że o spalanie w Subaru nie powinno się pytać , ale nie ukrywając zależało by mi na tym trochę :)

 

Lepiej żeby przestało Ci zależeć, nawet trochę :D

 

A jeśli chodzi o zakup auta u naszych wspaniałych rodzimych importerów to przed podjęciem decyzji najlepiej wejść np. na mobile.de, wyszukać model, i potem zastanowić się jak to jest, że te "idealne, bezwypadkowe" egzemplarze potrafią być u nas (po sprowadzeniu) sporo tańsze niż za granicą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja na swojego już na poważnie polowalem pól roku, a rynek badalem od okolo roku. Na przelomie października i listopada bylo kilka ciekawych egzemplarzy pochodzenia krajowego, ale trzymaly cenę. Ja upolowalem swojego wczoraj.

Pozdrawiam

Sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym manual ale ten co znalazłem to automat :/// jak macie jakieś info o nim prosze o podzielenie sie ze mną :)

 

http://m.otomoto.pl/C27239769

 

Po remapie całkiem fajnie to jedzie , i z reguły AT mniej skatowane silniki :) , dobrze sprawdzic i w droge !!!! Zapytaj uzytkownika Kacpero , on ma identycznego , tylko chyba najładniejszego Forestera jakiego widziałem , cukierek ...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mojego ;)

 

Jeśli masz zapitalać cały czas i chodzi o dynamikę przede wszystkim - bierz manual.

Jeśli jeździsz dużo w mieście, korki itd, a chcesz mieć jednocześnie szybkie auto, ale tez nie machac drazkiem cały czas - bierz AT.

Ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony, ale trzeba brać pod uwagę, ze 90% czasu jeżdżę, tzn. stoję w warszawskich korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mojego ;)

 

Jeśli masz zapitalać cały czas i chodzi o dynamikę przede wszystkim - bierz manual.

Jeśli jeździsz dużo w mieście, korki itd, a chcesz mieć jednocześnie szybkie auto, ale tez nie machac drazkiem cały czas - bierz AT.

Ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony, ale trzeba brać pod uwagę, ze 90% czasu jeżdżę, tzn. stoję w warszawskich korkach.

 

A w automacie da sie na tiptronic przestawić ? To mamy ten sam problem ze staniem w korkach... :)

 

A i właśnie rozmawiałem dzisiaj z gościem od tego forka. Powiedział mi ze wszystko z nim ok nie lakierowany itp nic nie wymieniany bezypadkowy ze bez problemy mozna pojechać na serwis polski salon itp aleee co mnie zastanowilo forek miał juz 3 właścicieli i nie ma książki serwisowej ani potwierdzonego przebiegu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mojego ;)

 

Jeśli masz zapitalać cały czas i chodzi o dynamikę przede wszystkim - bierz manual.

Jeśli jeździsz dużo w mieście, korki itd, a chcesz mieć jednocześnie szybkie auto, ale tez nie machac drazkiem cały czas - bierz AT.

Ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony, ale trzeba brać pod uwagę, ze 90% czasu jeżdżę, tzn. stoję w warszawskich korkach.

A i właśnie rozmawiałem dzisiaj z gościem od tego forka. Powiedział mi ze wszystko z nim ok nie lakierowany itp nic nie wymieniany bezypadkowy ze bez problemy mozna pojechać na serwis polski salon itp aleee co mnie zastanowilo forek miał juz 3 właścicieli i nie ma książki serwisowej ani potwierdzonego przebiegu :/

gosciem czy poprzednim wlascicielem,bo nie bardzo rozumiem?

Polskiego to jako jako przebieg jeszcze mozna sprawdzic.

To ze ktos mowi ze nie malowany wcale tak nie znaczy i badz co badz najlepiej samemu sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arciech

Jeśli bardzo chcesz mieć fajnego forka to mogę się podjąć misji przekonania mojej starej, żeby sprzedała swojego.:)

pokrótce z tego co wiem:)

 

-zrobione uszczelki na szpilkach ARP , zrobione dobrze bo wiem gdzie robiłem:)

-rozwiązana kwestia smoka pompy oleju

-hamulec STI 08 ( czarny fajny zacisk z tarczą brembo i klocki DS2500)

-stabilizatory przód i tył whiteline

-rozwiązana kwestia samopoziomowania

-końcowy tłumik jakiś Apexi czy cóś, fajnie bulga - reszta seryjna

-remap 242KM i 410NM z tego co pamietam , jest wykres gdzieś .

reszty nie pamietam co ona tam pomodyfikowała:)

-ważne : krajowy, salonowy,

-bezwypadkowy ( jakaś parkingowa obcierka tylko była , są zdjęcia )

No i dobremu klientowi mogę udzielić półrocznej gwarancji realizowanej w serwisie NIE-ASO ale dość dobrze ogarniającym Forestery i nie tylko

mogę tez dorzucić koła z oponami nokianV po jednym sezonie , pokrowiec na psa :), bagażnik na rowery i Puszkę Motula 300V

Drugie ważne : Tanio nie będzie :)

zapraszam do kontaktu na PW bo maila podac nie moge:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...