Skocz do zawartości

Forester Turbo - Jakie opony na zimę i lato ?


Gość Paweł Koźbiał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Koźbiał

Witam serdecznie.

Od 2 tygodni mam nowego Forestera turbo.

W chwili obecnej mam pytania do szanownych klubowiczów o opony.

 

1. Zima. Jakie proponujecie opony zimowe do założenia na alu felgi 16' bo na takich jest to auto. Opona ma wymiar 215/65/16.

 

2. Lato. Ponieważ na 16' zostawię opony zimowe, co proponujecie na lato? - felgi (rozmiar) i opony. Czy jakaś firma sprzedaje felgi do Forestera poza tymi które można kupić na stronie Subaru?

 

Zakładam że:

- obwód opony musi zostać zachowany lub bardzo zbliżony do 215/65/16

- nie będę jeździł w rajdach aut 4x4 - tyko asfalt

- nie będę dokonywał modyfikacji zawieszenia i innych (gwarancja)

 

Jeżeli ktoś dysponuje testami, opisami, zestawieniami i innymi takimi materiałami to będę zobowiązany.

 

Pozdrawiam Paweł

 

P.S. Chętnie spotkam się i porozmawiam z osobami z Krakowa które mają Forestera i są chętne do przekazania swoich uwag na temat tego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum Szanownego Pana Pawła w imieniu Subaroholika ( czyli wLasnym), uzależnionych od Subaru, oraz w imieniu całej powalonej na tem punkcie reszty. Osobiście również posiadam F s-turbo, ale jestem totalnym dyletantem w takich sprawach jak ogumienie z powodu .....ma jeździć i koniec. Proponuje przejść na forum PYTANIA DO DYREKCJI I w temacie PYTANIA DO DZIAŁU TECHNICZNEGO jeszcze raz wklepać to samo pytanie - bedzie fachowa odpowiedź. Na forum ogólnym zaczno sie wymondrzać różne geniusze i w efekcie nie bedziesz pan wiedział czy przeżucić od Trabanta czy lepiej na gołych felach. to taka dobra rada.

 

Pozdrawiam i życze wiencej własnej inwencji, mniej pytań co by nie zgłupieć.

 

Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pawła i ...zazdroszczę (w sensie pozytywnym )autka.Osobiście jestem zadowolony z szosowych na zimę Goodyearów Ultra Grip 6 o podanym rozmiarze.Wg mnie świetnie zachowują się na mokrym ,na śniegu dość przeciętnie, a rewelacyjnie na lodzie.Na temat letnich nic nie powiem bo sam mam tragiczne firmowe w Nissanach Bridgestony,które już(wreszcie) zużyłem i wywalam na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rok temu kupowałem taki zestaw na zime - bo alumy zostawiłem na lato.

Po felgi proponuje sie udać do dowolnego serwisu oponiarskiego koszt felgi stalowej tam to ok. 350zł, aluma 450zł . Gorzej z oponami bo w tym rozmiarze są opony tylko z górnej półki - ja kupilem dunlopy. Nie zmieniałem rozmiaru opon ani felg - został taki jak z fabryki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego Forumowicza 8)

 

Felgi do Subaru kupisz wszędzie, firm jest coniemiara, jednak proponuję kupować tylko markowe felgi o dużej twardości. Co do opon, to jak juz zostawiasz sobie na zimę 16" to co do marki to polemika jest minej więcej tak samo długa jak to o "Siwętach...", jedna ja stosuję dwie zasady:

 

Na lato miękka i koniecznie kierunkowa opona

Na zimę o jakieś 10mm węższa opona z odprowadzeniem wody oraz błota, bo jak wiadomo, u nas śniego się nie sprząta, tylko rozpuszcza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
GY UG GW3 na zimę. Sprawdzona. Latem ujeżdżam oryginały. Forek nie turbo.

Gdzies tu znalazlem bardzo dobre opinie o GY Wrangler UG - prawda to, ze to rewelka?

 

Generalnie turbo, czy nie turbo, ja bym polecal cos, co jest kierowalne w blocku, bo moje Bridgestone Winter Dueler to w ogole po blocku nawet powoli na jedynce nie skrecaja =(

 

Letnie Uniroyal 4x4 Street o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...