Jump to content

Forester Turbo - Jakie opony na zimę i lato ?

Guest Paweł Koźbiał

Recommended Posts

Guest Paweł Koźbiał

Witam serdecznie.

Od 2 tygodni mam nowego Forestera turbo.

W chwili obecnej mam pytania do szanownych klubowiczów o opony.

1. Zima. Jakie proponujecie opony zimowe do założenia na alu felgi 16' bo na takich jest to auto. Opona ma wymiar 215/65/16.

2. Lato. Ponieważ na 16' zostawię opony zimowe, co proponujecie na lato? - felgi (rozmiar) i opony. Czy jakaś firma sprzedaje felgi do Forestera poza tymi które można kupić na stronie Subaru?

Zakładam że:

- obwód opony musi zostać zachowany lub bardzo zbliżony do 215/65/16

- nie będę jeździł w rajdach aut 4x4 - tyko asfalt

- nie będę dokonywał modyfikacji zawieszenia i innych (gwarancja)

Jeżeli ktoś dysponuje testami, opisami, zestawieniami i innymi takimi materiałami to będę zobowiązany.

Pozdrawiam Paweł

P.S. Chętnie spotkam się i porozmawiam z osobami z Krakowa które mają Forestera i są chętne do przekazania swoich uwag na temat tego samochodu

Witam na forum Szanownego Pana Pawła w imieniu Subaroholika ( czyli wLasnym), uzależnionych od Subaru, oraz w imieniu całej powalonej na tem punkcie reszty. Osobiście również posiadam F s-turbo, ale jestem totalnym dyletantem w takich sprawach jak ogumienie z powodu .....ma jeździć i koniec. Proponuje przejść na forum PYTANIA DO DYREKCJI I w temacie PYTANIA DO DZIAŁU TECHNICZNEGO jeszcze raz wklepać to samo pytanie - bedzie fachowa odpowiedź. Na forum ogólnym zaczno sie wymondrzać różne geniusze i w efekcie nie bedziesz pan wiedział czy przeżucić od Trabanta czy lepiej na gołych felach. to taka dobra rada.

Pozdrawiam i życze wiencej własnej inwencji, mniej pytań co by nie zgłupieć.

Siwy

Na zime polecam Blizzaki WS-50. LM-22 sa co prawda na wyzsze predkosci ale wole nie jezdzic w zimie ponad 180 a miec lepsza trakcje na sniegu i lodzie. Na lato zostaw 16'' i kup sobie Potenzy S-03 skoro bedziesz jezdzil po asfalcie.

Witam Pawła i ...zazdroszczę (w sensie pozytywnym )autka.Osobiście jestem zadowolony z szosowych na zimę Goodyearów Ultra Grip 6 o podanym rozmiarze.Wg mnie świetnie zachowują się na mokrym ,na śniegu dość przeciętnie, a rewelacyjnie na lodzie.Na temat letnich nic nie powiem bo sam mam tragiczne firmowe w Nissanach Bridgestony,które już(wreszcie) zużyłem i wywalam na śmietnik.

• 1 month later...

Rok temu kupowałem taki zestaw na zime - bo alumy zostawiłem na lato.

Po felgi proponuje sie udać do dowolnego serwisu oponiarskiego koszt felgi stalowej tam to ok. 350zł, aluma 450zł . Gorzej z oponami bo w tym rozmiarze są opony tylko z górnej półki - ja kupilem dunlopy. Nie zmieniałem rozmiaru opon ani felg - został taki jak z fabryki.

pozdrawiam

Witam nowego Forumowicza 8)

Felgi do Subaru kupisz wszędzie, firm jest coniemiara, jednak proponuję kupować tylko markowe felgi o dużej twardości. Co do opon, to jak juz zostawiasz sobie na zimę 16" to co do marki to polemika jest minej więcej tak samo długa jak to o "Siwętach...", jedna ja stosuję dwie zasady:

Na lato miękka i koniecznie kierunkowa opona

Na zimę o jakieś 10mm węższa opona z odprowadzeniem wody oraz błota, bo jak wiadomo, u nas śniego się nie sprząta, tylko rozpuszcza :-)

• 4 years later...
GY UG GW3 na zimę. Sprawdzona. Latem ujeżdżam oryginały. Forek nie turbo.

Gdzies tu znalazlem bardzo dobre opinie o GY Wrangler UG - prawda to, ze to rewelka?

Generalnie turbo, czy nie turbo, ja bym polecal cos, co jest kierowalne w blocku, bo moje Bridgestone Winter Dueler to w ogole po blocku nawet powoli na jedynce nie skrecaja =(

Letnie Uniroyal 4x4 Street o niebo lepiej.