Skocz do zawartości

pompa wody


kraftpol

Rekomendowane odpowiedzi

To co raczej tego nie zakładać? Co się może stać? Niby pompa wody to prosty jak cep mechanizm.....

W sumie,to porozkręcałem przód i cieknie niby spod termostatu,to może tylko sam termostat wymienię,a pompę zostawię w spokoju?Nie będę musiał rozpinać rozrządu,a był niedawno robiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prosty mechanizm ale... głównie chodzi o wirnik i łożyska.

Jeżeli łożyska są chińskie, to za długo nie pochodzą i się pompa szybko zajedzie :-P

 

THERMALTAKE i ta cała SAKURA są w granicach 150 zł.

GMB, INA - ok. 250 - 280 zł

a SKF, AISIN - coś koło 350 zł

ale spokojnie GMB możesz zakładać - łatwo dostępna i dobra jakość :D

sam teraz taką zakładałem przy okazji wymiany rozrządu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu nie pchał bym się w jakieś "cenowo niszowe" pompy. Każdy wie, że podstawą żywotności jest jakość łożyska zastosowanego do niej, więc moim zdaniem nie ma co stówki oszczędzać, bo potem można dużo więcej wydać.

 

A odnośnie formy THERMALTAKE, to miałem kilka( 3-4) reklamacji u klientów, ale to sami przywozili najtańszy "rozrząd" i wracali, bo to luzu dostawała, albo wirnik od strony bloku się luzował na wałku(pompa się kręciła ale nie wymuszała obiegu płynu) i zakładałem SKF albo HEPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, przecież oryginalna pompa kosztuje około 400 PLN, więc oszczędność rzędu 100-200 PLN w przypadku tak ważnego osprzętu silnika jest chyba irracjonalna... No i ewentualna awaria gigantycznie powiększa koszty. A poza tym na oryginalną w ASO dostaje się jednak gwarancję. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sebachon, każdy szuka oszczędności jak tylko może. Ale pompa wody ważny element w samochodzie wiec jestem Twojego zdania że nie można na niej oszczędzać!

 

Co innego odłożenie czasu wymiany oryginalnej. Wszyscy spece od Subaru potwierdzają o wiele dłuższą jej żywotność niż 105 tys. Mój mechanik robiąc mi rozrząd przy 80 tys. km zadecydował o pozostawieniu fabrycznej pompy, ale dał mi gwarancję, że jeżeli pompa zacznie ciec przed upływem kolejnych 80 tys. km, to zapłacę tylko za nową pompę, a rozrząd założy mi ponownie gratis. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sebachon, każdy szuka oszczędności jak tylko może. Ale pompa wody ważny element w samochodzie wiec jestem Twojego zdania że nie można na niej oszczędzać!

 

Co innego odłożenie czasu wymiany oryginalnej. Wszyscy spece od Subaru potwierdzają o wiele dłuższą jej żywotność niż 105 tys. Mój mechanik robiąc mi rozrząd przy 80 tys. km zadecydował o pozostawieniu fabrycznej pompy, ale dał mi gwarancję, że jeżeli pompa zacznie ciec przed upływem kolejnych 80 tys. km, to zapłacę tylko za nową pompę, a rozrząd założy mi ponownie gratis. :cool:

 

I tak powinno być! Tzn gwarancja i rzetelność firmy. Ale szczerze mówiąc ja bym jednak zmienił pompe przy tej wymianie mimo tego ze wydaje sie na dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chłopaki, wyluzujmy.

Pompa wody nie musi być oryginalna Subru!

Przecież nawet jeżeli jest to oryginalna pompa z Subaru to i tak jej podzespoły (łożyska itp.) są innych firm - np. SKF.

Także wystarczy wziąźć pompę firmy GMB, INA czy SKF i będzie OK! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chłopaki, wyluzujmy.

Pompa wody nie musi być oryginalna Subru!

Przecież nawet jeżeli jest to oryginalna pompa z Subaru to i tak jej podzespoły (łożyska itp.) są innych firm - np. SKF.

Także wystarczy wziąźć pompę firmy GMB, INA czy SKF i będzie OK! :mrgreen:

 

Nadal jest jednak różnica. Jeżeli padnie ci pompa z ASO - masz gwarancję na część, więc jej wymiana oraz ponowne ustawienie rozrządu jest gratis. A jak przywieziesz do serwisu pompę skądinąd, to policzą ci za ponowną robotę. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku,rozebranie i złożenie rozrządu,to pestka,bo sam sobie robię u siebie,natomiast auta nie używam na co dzień,tylko sporadycznie i nigdy poza miastem.Dlatego zakładając pompę nie ASO wiele nie ryzykuję.Poza tym mam jeszcze 2 inne auta do jeżdżenia na co dzień,a impreza to moja zabawka-maskotka.,

Edytowane przez kraftpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopię temat :).

Chciałbym zamontować większą pompę wody w swojej imprezie. Aktualnie mam dużą chłodnicę sportową mishimoto, chłodnicę oleju mishimoto, przewiercony termostat, wiatraki kręcą się na stałe i mimo to po kilkunastu kilometrach jazdy ogniem temperatura potrafi delikatnie podskoczyć. Uroki 2,5T :).

No i w związku z tym większa pompa pewnie dałaby efekt, tylko pytanie jaka?

 

Ma ktoś doświadczenia, przerabiał ten temat i może coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...